Temat: Na pomoc stawom!

Wiele z nas odczuwa ból stawów, może być on wywołany nadmiernym ich obciążeniem, otyłością, zmniejszoną aktywnością fizyczną, niedodpowiednią dietą, urazami, chorobami. Ryzyko zaistnienia tego problemu ciąży głównie na kobietach w okresie menopauzy.
Najprościej określając przyczynę powstania bólu stawów, można powiedzieć że narząd ruchu się zużywa, a synteza kolagenu, który jest odpowiedzialny za prawidłowe jego funkcjonowanie nie jest wystarczająco szybki, by ten proces degradacyjny zatrzymać.
Problemom ze stawami towarzyszy ból. Jak z nim walczyć i zlikwidować jego przyczynę? Chętnie pomogę rozwiązać Wasze problemy ze stawami:)

2

Odp: Na pomoc stawom!

Witam,
od jakiegoś czasu pojawiają się u mnie bóle kolan, szczególnie prawego. Ok. 2 miesiące temu mocno uderzyłam się w nie w wyniku czego powstał mały guzek, który sa zniknął. Powiększał się on po zbyt intensywnym forsowaniu, malał w trakcie odpoczynku, po czym zniknął. Niewiem, ale moze to miec jakis zwiazek z bolem, chociaz ten był juz przed uderzeniem. Co może być przyczyna bolu kolan, dodam ze jestem mloda kobieta. Czy powinnam udac sie z tym kolanem do lekarza czy jest to zbedne, skoro guzek zniknal, nie chce wyjsc na przewrażliwiona pacjentke:/

3

Odp: Na pomoc stawom!

Witam,
podejrzewam, że guzek któy wystąpił to wynik zablizniania sie rany po uderzeniu, nie jest to jednak pewne wiec proponuje wizyte u lekarza. Nie ma sie co obawiac-lekarze od tego są!
Co do bólu kolana, skoro bolało ono juz przed urazem, to nie jest ono nim spowodowane-logiczne. Ciężko cokolwiek powiedzieć o przyczynie tego bólu, jezeli bol jest przewlekły, wystepuje co jakoś czas , moze to byc objawem zwyklego przeziebienia stawu. W tym przypadku poleca sie smarowanie go masciami rozgrzewajacymi, robienie ciepłych okładów. Ból moze byc tez wywolany niedostateczna iloscia mazi w torebce stawowej, w celu leczenia podaje się preparaty z kolagenem.
W obecnej chwili ciężko cokolwiek stwierdzic, proponuje wizyte u specjalisty, ktory po badaniach okresli przyczynę bólu.

4

Odp: Na pomoc stawom!

Witam,
co oprocz kolagenu jest dobre dla stawow?
jakiego srodka szukac w takich produktach? co jesc by zadbac o stawy?

5

Odp: Na pomoc stawom!

Jeżeli chodzi o suplementy diety w takich preparatach nalezy szukac oprócz kolagenu, glukozaminę (główny skł. płynu maziowego w torebce stawowej), chondroitynę (właściwości regenerujące), wit. C(chroni przed wolnymi rodnikami, które mogą uszkadzać chrząstkę stawową) oraz proteiny mleczne (pomagają utrzymać elastyczne i zdrowe stawy na dlugie lata).
A czego szukać w diecie by lepiej zadbać o stawy?Przede wszystkim wit C, (dzika róża), awokado, soja, imbir oraz kurkuma.

6

Odp: Na pomoc stawom!

A co poradzisz w przypadku, kiedy kilkanaście lat ktoś ćwiczy z ciężarami i występują takie nieprzyjemne bóle w okolicach łokci a dokładniej mówiąc dokładnie centralnie w okolicach tej kostki w łokciu? Czasem nawet po przespanej nocy próbując zginać rękę odczuwany jest taki ból.