1

Temat: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Mam niskie ciśnienie. Generalnie lekarze powiedzieli mi ,że taka moja uroda - i pocieszając - ,że ci co mają niskie ciśnienie dłużej żyją. Ja jednak się zastanawiam, czy niskie ciśnienie może mieć jakieś swoje negatywne konsekwencje ? Czy powinno się stale coś robić w celu jego podwyższenia ?

2

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Niskie ciśnienie zdarza się w naszej populacji dużo rzadziej niż nadciśnienie. Pani lekarz ma dużo racji- konsekwencje niedociśnienia są zwykle o wiele mniej poważne. Niestety nie podała Pani swoich wartości ciśnień. Tymczasem jest to bardzo ważna informacja, na podstawie której można ustalić, czy są powody do niepokoju. Za prawidłowe ciśnienia tętnicze przyjmuje się wartości w granicach 120-130/80-85 mmHg. Nie ma tu większego zróżnicowania, jeśli chodzi o wiek i płeć pacjenta, wyłączając z tej grupy jedynie dzieci i osoby przewlekle chore. W przypadku zbyt niskiego ciśnienia pacjenci mogą odczuwać różne objawy towarzyszące. Należą do nich osłabienia, omdlenia, zawroty głowy, uczucie ciągłej senności. Jeśli dobrze toleruje Pani swoje ciśnienie, prawdopodobnie nie ma potrzeby go korygować. W przeciwnym przypadku konieczna jest dalsza diagnostyka lekarska.

3

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Niskie ciśnienie to chyba sparwa genetyczna tzn tak mi sie wydaje. Przy niskim ciśneiniu krwi można sobie podwyzszyć  np. spożywając sól..  Sok z buraka także reguluje ciśnienie. No i oczywiscie warto badac regularnie mierzyć. MOja babcia używa aparatu do mierzenia cisniienia z diagnosis.pl . Na stronie producenta mozesz znalezc więcej informacji o ciśnieniu i o aparatach do mierzenia ciśnienia.

4

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Na pewno niskociśnieniowcy mają mniejsze zagrożenia dla życia niż nadciśnieniowcy, zawał raczej nam nie grozi.
Zawroty głowy i omdlenia to inna kwestia, co prawda indywidualna dla każdego z niskim ciśnieniem, ale jednak.
Na szczęście mnie nigdy się nie zdarzyło zemdleć i mam nadzieję, że to się nie stanie.

Źle znoszę wysokie skoki ciśnienia (w czasie stresu), ale na ogół potwierdza się ogólna senność i zmęczenie, które niektórzy u mnie biorą za bycie tzw. sową.

5

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Ja też źle znoszę skoki ciśnienia,  niestety szybkie tempo życia oraz stres powoduje to , ze ciśnienie ni e jest równomierne, ale na szczescie mam dobry aparat z diagnosis, który dokładnie wskauje wynik, nie zcina się, płynnie chodzi,  ma duzy wyraźny wyswietlacz oraz długo wytrzumują baterie.

6 Ostatnio edytowany przez wonder (2017-03-31 15:00:04)

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Ogólnie to prawda, że mając niedociśnienie nie ma dużego ryzyka zawałów, udarów itd., ale powolne bicie serca też nie jest do końca dobre, bo przez to krew wolniej dociera do organów i wolniej zachodzą procesy utleniania w komórkach. Ale hematolog z Łodzi: http://melissamed.pl/hematolog nie wskazywał, by były jakieś większe konsekwencje z posiadania niskiego ciśnienia krwi. A byłam u niej, gdyż latem cierpiałam na opuchnięte nogi i zastanawiało mnie, czy to była wina niskiego ciśnienia.
Jedyne, co zauważyłam, a co mogłoby przeszkadzać, to pogorszone samopoczucie, senność, zmęczenie, apatia i złe znoszenie skoków ciśnienia (co można pomylić z byciem meteopatą). Ale spokojnie, nie ma powodów do niepokoju.

7

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Proponuję bardziej szczegółowe zadbanie o swe zdrowie. Często zaniedbujemy  dietę itp. Aby to wszystko doprowadzić do właściwego działania warto wykorzystać te darmowe produkty , obecnie jedne z najlepszych na świecie  [ 609 583 837 ]

8

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Moim zdaniem po pierwsze trzeba profilaktycznie jeść duzo owoców i warzyw i mieć dietę taką specjalną ułożoną przez dietetyka, O wszystko trzeba dbać - profilaktyka w końcu taniej wynosi niż leczenie
chorób...Ważne tez jest ciśnienie krwi.. jakie mamy, warto je badać, by ustrzec się przed skutkami wylewów, udarów etc! dobre sprzęty bo badania ciśnienia ma diagnosis, dostępne w każdej aptece.

9

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Nie słyszałam, by niskociśnieniowcy cierpieli na jakieś choroby kardiologiczne czy inne tego typu, więc to na pewno na plus. Istnieje wiele sposobów, poza kawą, by pobudzić organizm osoby z niskim ciśnieniem, kiedy ma problem ze zmęczeniem czy apatią - wystarczą produkty z dużą zawartością witamin, suplementy albo cukier w umiarkowanych ilościach. Myślę, że nie ma też sposobów na leczenie, bo jak się leczy osoby z wysokim ciśnieniem, to po co podwyższać komuś je na siłę jakimiś leczniczymi sposobami?

10

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Problemy z ciśnieniem ma większość osób, które znam. Jedni mają za niskie, jak ja, inni za wysokie. Czytałam na: dbamoserce.pl , że niskie ciśnienie, może być spowodowane chorobą niedokrwienną serca, a także innymi schorzeniami. Wiecie, że przy niskim ciśnieniu powinno się pić dużo wody? To usprawnia przepływ krwi.

11

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Hej, może spróbuj nowego suplementu diety Sanguiflow - naturalny środek na dobre ciśnienie i zdrowy przepływ krwi. Jego skład to opatentowany wyciąg z pomidora (0.5 kg w 1 małej tabletce) + ekstrakt z liści winorośli. Przebadany, bezpieczny i nie ma efektów ubocznych!

12

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Moja babcia i mama miały problem z niskim ciśnieniem,a teraz mam i ja. Myślałam, że to nic takiego, ale przekonałam się, że nie można tego lekceważyć, kiedy zaczęłam pracować po 8 godzin w biurze. Przez niskie ciśnienie i siedzący tryb życia zaczęłam mieć bóle łydek. Teraz biorę maxi3venę i staram się więcej spacerować oraz nie jeżdżę windą, tylko chodzę po schodach, kiedy tylko się da. Jest lepiej.

13

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

mam genetyczną skłonność do niedociśnienia. moja mama na to narzeka cały czas, tak samo moja babcia, kiedy jeszcze żyła. mama pracuje w aptece i od jakiegoś czasu przynosi nam do domu tabletki maxi3vena, które są świetne na poprawę krążenia i to sprawia, że nogi zwyczajnie mniej bolą smile

14 Ostatnio edytowany przez kamcia (2019-08-30 11:07:01)

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

A wiecie, że dieta i to co jemy ma też wpływ na poziom naszego ciśnienia? Na https://mamcisnienie.pl/nadcisnienie-te … byc-dieta/ jest napisane co powinno się jeść przy nadciśnieniu, które jest ogólnie uznawane za niebezpieczne. Bo łatwiej jest podnieść ciśnienie np kawą niż obniżyć. Warto poczytać i zmienić nawyki żywieniowe, jeśli taka choroba nas dotyka.

<3

15

Odp: Niedociśnienie - zbyt niskie ciśnienie krwi

Kiedy jest się młodym, to mało kto zwraca uwagę na niedociśnienie. Jest to jest. Ale z wiekiem pojawiają się np. takie dolegliwości jak tzw. ciężkie nogi. sama to miałam i brałam maxi3venę, żeby mieć po prostu lepsze ciśnienie. zrozumiałam, że niedociśnienie to nie nic takiego, ale że to poważna sprawa, z którą trzeba walczyć.