1

Temat: Polprazol- kiedy pierwsze efekty?

męczy mnie od jakiegoś czasu choroba refleksowa czyli mówiąc po ludzku mam okropne zgagi. Zagadnęłam o to (przy zupełnie innej okazji) mojego lekarza- internistę. Polecił polprazol. No to kupiłam i zażywam- 3 dzien. I efektów póki, co nie ma. Stąd moje pytanie: kiedy odczuwa się pierwsze efekty zażywania polprazolu. A co zrobić, jeśli ich nie będzie?

2

Odp: Polprazol- kiedy pierwsze efekty?

Niestety działanie polprazolu nie jest natychmiastowe. Ale wydaje mi się, że trzy dni to stanowczo za mało, żeby stwierdzic, czy lek na ciebie działa czy nie. Od przyjęcia pierwszej dawki musi upłynąć co najmniej kilka dni,  żebyś odczuła pierwsze pozytywne efekty. Poza tym pamiętaj, żeby przyjmować ten lek na kilkadziesiąt minut przed posiłkiem(czyli na głodny żołądek)

3

Odp: Polprazol- kiedy pierwsze efekty?

Też biorę polprazol na refluks. Tylko, ze ja się akurat konsultowałam z gastrologiem. Dziwię się, że twój lekarz nie zalecił ci, żebyś ty tez poszla do gastrologa- mój stwierdzil, ze przed zazywaniem tego leku trzeba wykluczyć chorobe nowotworową. W każdym bądź razie mnie mój lekarz uczulił na to, żeby tez uważac na dietę- żadnych ciężkostrawnych rzeczy, wystrzegaj się czekolady, mięty, kofeiny, alkoholu, cytrusów. I nie przyprawiaj za mocno potraw.

4

Odp: Polprazol- kiedy pierwsze efekty?

myśle, że jeśli po dwóch tygodniach stosowania nie będzie efektów to powinnas się udac do gastrologa. Zgadzam się z dziewczynami, ze trzy dni to troche malo i ze trzeba koniecznie zadbać o diete. Kalina ci napisala co jest niewskazane przy refleksie, to ja może napisze co warto uwzględnic w diecie. A mianowicie: mleko i produkty mleczne-jogurty, maślanki,  pieczywa jasne, pszenne, czerstwe, ziemniaki gotowane, chude mięsa, warzywa – marchewka, kalafior, szpinak, buraki, łagodne przyprawy. Można pić kawę zbożową z mlekiem, niegazowana wode i herbatki ziołowe (oprocz miety)

5

Odp: Polprazol- kiedy pierwsze efekty?

a próbowałaś domowych sposobow na zgage? mnie pomagają herbatki z kwiatu lipy i siemię lniane (jak już przywykniesz do kisielowatej konsystencji wink – bardzo fajnie działa osłonowo na układ pokarmowy). Ja nie brałam polprazolu a gasec- zawierają tę samą substancję. Ale niestety dopadły mnie po nim zaparcia, bóle i bóle głowy. Więc odstawiłam i ratowałam się naturalnymi sposobami.