1

Temat: miód a alergia

Witam, moje dziecko ma alergie na miód tzn na pyłki kwiatowe i co za tym idzie miód. Na święta przygotowywać będę ciasto i ciasteczka z dodatkiem miodu. I tutaj pojawia się moje pytanie czy taka drobna ilość miodu może jej zaszkodzić??

pozdrawiam i proszę o pomoc

2

Odp: miód a alergia

Witam, ja mam alergie na miód. Więc widocznie to mozliwe.

3

Odp: miód a alergia

Moja alergia na pyłki kwiatowe też przemienila się na alergie na miód. Nie mogę go jeść ani pić herbaty z miodem mimo, że bardzo lubię sad. Ale moja Pani doktor powiedziała, że może się to dla mnie źle skończyć. Mogę przestać oddychać.

4

Odp: miód a alergia

Jeśli dziecko ma alergie na miód to trzeba unikać wszystkich produktów co go zawierają. Niestety nawet małe ilości mogą szkodzić dziecku. WIec koniecznie trzeba przestrzegać diety tak jak w każdej alergii pokarmowej. Możesz też podawać dziecku Latopic- probiotyk dla alergików. U mnie pomógł. Ale bez diety się nie obejdzie. Pozdrawiam

5

Odp: miód a alergia

Odpowiednia dieta i stosowanie odpowiednich probiotyków powinno załatwić sprawę. Co do diety to chodzi tu o unikanie spożywania miodu gdyż nawet mała jego ilość będzie wywoływała reakcję alergiczną. Jeśli chodzi o probiotyki to dostępne są specjalne probiotyki dla alergików jak np Latopic. Stosuje się je raz dziennie przez dłuższy okres czasu. Mają one za zadanie wspomóc układ immunologiczny dziecka.

6

Odp: miód a alergia

Ja też mam alegria na miód.

7

Odp: miód a alergia

Z miodem trzeba uważać bo to jest dosyć mocny alergen. Z drugiej strony takie zwykłe miody kupowane w sklepach są niewiele warte bo są przetapiane i tam to w sumie jest cukier a nie faktyczny naturalny miód.