1

Temat: Egzema

Choruje od jakiegoś czasu na przewlekłą egzemę, mam uczulenie na środki higieniczne takie jak mydło, płyn do mycia naczyń, proszki i inne tego typu rzeczy. W pracach domowych jednak co chwilkę stykam się się tymi środkami.  Jak mogę  wyleczyć tę egzemę ?

2

Odp: Egzema

Egzema jest popularną nazwą wyprysku skórnego, do którego dochodzi najczęściej w wyniku kontaktu ze szkodliwymi substancjami. Egzema może, choć nie musi mieć podłoże alergiczne. W jej wyniku dochodzi do powierzchownego zapalenia skóry. Objawia się ono zaczerwienieniem, obrzękiem, a następnie utworzeniem płynowych pęcherzyków i grudek. Pękając mogą tworzyć one bolesne nadżerki. Schorzeniu towarzyszy zwykle silny świąd. Leczenie egzemy polega zwykle na wyeliminowaniu czynnika przyczynowego. W Pani przypadku polecane byłoby wykonywanie wszystkich prac domowych w rękawiczkach. Jeśli źródłem uczulenia jest też lateks, należy szukać rękawiczek z innego materiału, na przykład winylu Objawowe leczenie egzemy polega na stosowaniu emolientów, kąpieli parafinowych oraz łagodnych maści sterydowych. Maści te nie mogą być jednak stosowane przewlekle, ze względu na możliwość wchłaniania leku do krążenia oraz miejscowych zaników skórnych. .

3

Odp: Egzema

Jesli nie masz możliwości, żeby ktoś wyręczył Cię w tych pracach, to rękawiczki będą chyba jedynym sposobem. Nie wiem tez, co stosujesz na egzemę. Pewnie sa to jakieś maści przepisane przez lekarza. Słyszałam też, że oprócz tego bardzo dobrze działa aloes. Jest np. w aptece taki kosmetyk z AA Natural, który prawie w 100% składa się z soku aloesowego (jest to chyba żel kojący o ile dobrze pamiętam) Moja siostra stosowała go przy różnych problemach dermatologicznych i zawsze szybciutko pomagał, także mogę polecić smile

4

Odp: Egzema

Ważne jest żeby w takich przypadkach zadbać o organizm od środka. Jeśli w naszym organizmie będzie wszystko OK będzie wewnątrz dobrze funkcjonowało to i na zewnątrz nie będą widoczne żadne zmiany.

Polecam preparat Kapsułki Piękności firmy Tiens. Są bardzo dobre jeśli chodzi o egzeme, są stosowane również w przypadku plam pigmentacyjnych, poprawiają elastyczność i jędrność skóry, oczyszczają naszą wątrobę, regulują pracę tarczycy, poprawiają pracę hormonów płciowych.
Przeciwwskazania to aktywne wrzody żołądka oraz kamica żółciowa.

agata.tiens@interia.eu

5 Ostatnio edytowany przez cassan (2017-04-02 09:03:01)

Odp: Egzema

A powiedz mi używasz rękawiczek gumowych gdy wykonujesz prace domowe? Może takie rękawiczki nie chronią w 100%, ale dzięki nim będziesz mogła zmniejszyć objawy egzemy. Podsyłam Ci też artykuł, w którym informacje o egzemie zostały świetnie napisane. Tutaj masz link http://www.febumed.com.pl/egzema/czym-jest-egzema/
. Spróbuj też zmienić dermatologa, bo bardzo możliwe, że ten obecny przepisuje Ci złe leki i dlatego nie możesz uporać się z tą chorobą.