1

Temat: Miesiączka 10 dni wcześniej i trwająca dość długo

Jestem kobietą w wieku 18 lat. Żyję mało uważając na swoje zdrowie. Mam niedowagę, ważę 49 kg przy wzroście 169 cm. Palę, piję okazyjnie..no abstynentką nie jestem, współżyję z obecnym chłopakiem. Mam problem z przytyciem do wagi prawidłowej. Jednak moim "nietypowym problemem" jest miesiączka. Do tej pory wszystko z nią było w miarę normalnie. Lekko tylko była nieregularna. W tym miesiącu nastąpił u mnie w połowie miesiąca ból brzucha, jednodniowy..zażyłam tabletki do tej pory nie znane dla mnie. Parę dni później dostałam miesiączki, aż 10 dni wcześniej niż zwykle, która trwa do tej pory..czyli już 8 dzień a krwawienie jest dalej dość obfite. Chciałabym żebyście pomogły mi określić czy mam się czym martwić i skąd mogły się wziąć te problemy ?

2

Odp: Miesiączka 10 dni wcześniej i trwająca dość długo

Trwające 8 dni krwawienie to na pewno powód do niepokoju. Grozi to utratą zbyt dużej ilości krwi i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Nieznana jest także przyczyna krwawienia, stąd wizyta u lekarza będzie niezbędna. Drugim niepokojącym faktem jest czas pojawienia się krwawienia- ciężko je uznać w tej sytuacji za krwawienie menstruacyjne. Niestety nie napisała Pani kilku ważnych faktów. Jaki rodzaj zabezpieczenia Pani stosuje?  Nie jest też do końca jasne sformułowanie o przyjętych tabletkach. Czy był to preparat przeciwbólowy? Czy przyjęła go Pani raczej w celach rekreacyjnych (dopalacz?)? Niezależnie jednak od odpowiedzi na te pytania, konieczna jest wizyta u ginekologa i przedstawienie mu wszystkich faktów.

3

Odp: Miesiączka 10 dni wcześniej i trwająca dość długo

Tak długie krwawienie to nigdy nic dobrego. Przede wszystkim radzę udać się do ginekologa.

4

Odp: Miesiączka 10 dni wcześniej i trwająca dość długo

Może się okazać, że pękła Ci jakaś torbielka i stąd krwotok, który wcale nie jest miesiączką, też proponuję udać się możliwie najszybciej do lekarza.

5

Odp: Miesiączka 10 dni wcześniej i trwająca dość długo

What a pleasure to find someone who iditeefins the issues so clearly