1

Temat: Siwe włosy w młodym wieku

Mam dopiero 21 lat i czarne włosy. Niestety zaczęłam zauważać u siebie pojedyncze siwe pasemka sad Na razie je wyrywam, żeby nikt nie widział. Ale to jakiś nonsens, żebym chyba w tym wieku już siwiał. Co robić ? Jakie mogą być przyczyny tak wczesnego siwienia ?

2

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

Siwienie włosów niestety może zdarzyć się również w młodszym wieku. Choć za fizjologiczną granicę siwienia uznaje się wiek 30- 40 lat coraz częściej występuje ono kilka do kilkunastu lat wcześniej. Na siwienie szczególnie narażone są osoby o ciemnych włosach. Pierwsze siwe włosy są też u nich znacznie bardziej widoczne. Pojedyncze siwe włosy pojawiające się po 20 roku życia nie dają powodów do niepokoju. Ponieważ są one często defektem kosmetycznym, można używać delikatnych płukanek ziołowych i farb pokrywających siwiznę. Włosy pozbawione koloru są często dodatkowo twarde, sztywne i matowe. Większa ilość siwych włosów rodzi powody do niepokoju. W celu postawienia ostatecznej diagnozy należy udać się do lekarza rodzinnego. Na początek konieczne jest wykonanie kompletu badań diagnostycznych. Rzadko nagłe masywne siwienie włosów następuje w wyniku silnego stresu psychicznego.

3

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

Ja zaczęłam siwieć kilka lat temu, czyli dobrze przed 30-tką. Moja mama zachorowała na nowotwór złośliwy i w tym całym stresie siwe włosy zaczęły się pojawiać w ekspresowym tempie. Byłam załamana. Zawsze miałam piękne włosy i każda kobieta mi ich zazdrościła. Aktualnie przyzwyczaiłam się do tego, włosy są nadal piękne tylko częstotliwość farbowania się zwiększyła smile Siwe włosy to nie koniec świata, uwierz mi że są większe problemy niż kilka siwych pasemek.

4

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

Siwe włosy to też włosy i nie ma sensu ich wyrywać, bo i tak nowy odrośnie w siwej barwie. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Ja zaczęłam siwieć w wieku 25 lat. Jestem brunetką, więc widok był koszmarny i długo nie mogłam się z tym pogodzić. Aktualnie mam 31 lat, siwych włosów przybywa i jakoś żyję dalej smile Po prostu trzeba częściej farbować włosy. Pewnie powiesz, że farby osłabiają strukturę włosa. Owszem, ale obecnie na rynku mamy masę produktów, które ją wzmacniają np Wax do włosów farbowanych. Także nie martw się i wybierz tylko odpowiedni kolor dla siebie.

5

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

Nie martw się ja mam 21 lat i ogólnie mam ciemne włosy. Ale czasami też mam siwe, rude a nawet blond tongue

6 Ostatnio edytowany przez anitte8 (2018-09-28 13:01:41)

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

Hej.
Szukam tu dziewczęta pory na temat czegoś na siwe włosy, gdyż mój luby ma z nimi problem... Niby 26 lat, ale bardzo się denerwuje, że w tym wieku zaczyna siwieć. Mi to nie przeszkadza, gdyż nadal moim zdaniem jest przystojny, ale on się z tym źle czuje. Próbowałam go przekonać do czegoś w stylu płukanek itd. Ale uważa to za strasznie niemęskie. Już nawet nie zaczynałam tematu o odsiwiaczach, które są lekkimi farbami, bo w życiu by się na to nie zgodził heh tongue. Myślałam już nawet o tabletkach, bo jak sobie poszeprałam w internecie o sposobach na siwe męskie włosy to mi wyskoczyło coś takiego http://stop-siwiznie.pl/jak-zapobiec-si … mezczyzn/. Dużo ludzi wypowiada się tu pozytywnie na temat jakiegoś Grey, czy tam Gray Protect i nie wiem co o tym sądzić. Myślicie, że warto?