Temat: Jak uniknąć żylaków ?

Niestety moja praca jest wybitnie siedząca, a w mojej rodzinie większość kobiet cierpi na żylaki. Boję się, że to może być też moje przeznaczenie sad Jak się ustrzec żylaków ? Co mogę zrobić aby im zawczasu zapobiec ?

2

Odp: Jak uniknąć żylaków ?

Żylaki, czyli nadmierne poszerzenie światła żył, połączone z osłabieniem ich ściany i zaleganiem krwi w kończynach dolnych, to choroba dotykająca dużo częściej kobiety. Sprzyja im siedzący tryb życia, ale też praca stojąca, gdzie ograniczone jest poruszanie kończyn. Nadmierna masa ciała, noszenie butów na wysokim obcasie oraz mocno uciskających pończoch, to kolejne czynniki sprzyjające powstaniu żylaków. Duże znaczenie ma też obciążenie genetyczne, z którym się rodzimy i na które nie mamy wpływu. Nie oznacza to jednak, że nie można uchronić się przed żylakami. W przypadku długotrwałego pozostawania w jednej pozycji, bardzo ważne jest, aby nie dopuszczać do zastoju krwi w żyłach kończyn. Aby umożliwić stały przepływ konieczne jest uruchomienie tak zwanej pompy mięśniowej wypychającej krew z żył podczas normalnej aktywności. Możemy to zrobić na przykład poprzez ćwiczenia stóp : w miejscu imitujemy ruchy wykonywane podczas chodzenia, na przemian przenosząc ciężar z palców na pięty. Ta z pozoru banalna czynność daje bardzo dobre rezultaty, jeśli ćwiczymy regularnie. Osoby narażone na żylaki muszą też unikać sauny, solarium i gorących kąpieli, które osłabiają żyły. Wspomagająco można sięgnąć po preparaty zawierające wyciąg z kasztanowca, które złagodzą część dolegliwości.

3

Odp: Jak uniknąć żylaków ?

Wiele zależy od tego, jaki masz tryb pracy. Ale nawet przy siedzącym trybie możesz uniknąć żylaków, tylko trzeba trochę się postarać. Warto spacerować, częściej chodzić po schodach no i fajne są też tabletki maxi3vena na poprawę krążenia w nogach.

4

Odp: Jak uniknąć żylaków ?

O, a możesz napisać coś więcej o tych tabletach? Zaciekawiło mnie to bo wcześniej słyszałam tylko o różnych żelach do nóg smile

5 Ostatnio edytowany przez wanillia (2019-09-30 13:43:17)

Odp: Jak uniknąć żylaków ?

U mnie było podobnie, wszystkie kobietki w rodzinie żylaki, ja praca siedząca i mało ruchu. Wszystko przeciwko mnie i mała szansa, że mnie nie dopadną żylaki. Nie czekałam długo jak noga mnie zaczęła boleć. Poszłam do lekarza i zrobiłam badania. Wszystko ok, ale sam potwierdził, że predyspozycje mam. Kupiłam sobie podkolanówki uciskowe tak jak mi doradził, tyle że z mniejszym stopniem nacisku. Na zimę takie teraz kupiłam https://venoflex.pl/produkt/podkolanowk … ast-laine/ . Wyczytałam, że są delikatne dla skóry, mają właściwości izolujące i termoregulujące, pochłaniają i dobrze odprowadzają wilgoć. Te letnie które miałam też od venoflex sprawdziły się idealnie i było mi w nich chłodno mimo upałów.