Temat: Sposoby na odchudzanie

Zakładam wątek w którym każda z dziewczyn będzie mogła dopisać swoje mniej lub bardziej konwencjonalne sposoby na odchudzanie, które być może pomogą innym. (bez reklam proszę smile )

Schudłam 10kg w ciągu roku (może dla niektórych to nie jest wiele ale dla mnie robi ogrrromną różnicę smile )

Zaczynam od tego co podziałało na mnie:
-zdrowa dieta (początkowo wegańska, później wegetariańska)
-ostatni posiłek o 18
-bieganie co 2 dzień
-basen 3xtyg plus sauna 3xtyg

Dopisujcie swoje propozycje!

Odp: Sposoby na odchudzanie

Polecam program odchudzania Almased, podczas którego pije się koktajl z białka sojowego, enzymów pszczelego miodu i odtłuszczonego mleka jogurtowego. To składniki odżywcze, które nie tylko przyspieszają metabolizm, ale również utrzymują wysoki poziom energii bez uczucia głodu. Program dzieli się na fazę oczyszczania, redukcji, podtrzymującą i powrotu do normalnego spożywania potraw.

apo-discounter.pl/najlepsze-marki-dieta-almased-c-963_995.html

3

Odp: Sposoby na odchudzanie

Dla mnie najlepsze odchudzanie jest bez suplementów. Zdrowa dieta i tyle. Ruch i 5 posiłków dziennie.

4

Odp: Sposoby na odchudzanie

Ja też w suplementy nie wierzę, a trochę ich nabrałam, więc wiem, że skuteczne nie były. I nie było łatwo, szybko i przyjemnie, jak w reklamach. Powiem więcej, nie ma możliwości,żeby tak było, bo odchudzanie to ciężki kawałek chleba i chyba każda o tym wie. Po tylu latach walki nauczyłam się wreszcie, że najlepiej działa zmniejszenie kalorii i zbilansowanie posiłków. Ja zleciłam to dietetyczce, pani z Pracowni Psychorozwoju w Warszawie, którą zresztą każdemu polecam, bo to świetna specjalistka. Opracowała mi taki jadłospis, że nie chodziłam głodna, ani nie musiałam jeść czegoś, czego nie lubię. Oczywiście nie mogłam jeść słodyczy, nad czym ubolewam,. ale jak pisałam, nie może być zbyt łatwo i przyjemnie. Jak ktoś potrafi sobie samemu wprowadzić zdrowy jadłospis to gratuluję, ale ja nie umiałam.

Dzisiaj mam ochotę na... smile

5

Odp: Sposoby na odchudzanie

Moim sposobem na odchudzanie jest siłownia i sauna. Biegając, spalam najwięcej kalorii. Na saunie oczyszczam się z toksyn i wzmacniam organizm. Udało mi się nawet na nią zaoszczędzić i kupić u producenta Igan.pl Jeśli ktoś z Was by się nad nią zastanawiał to polecam.

6

Odp: Sposoby na odchudzanie

Ja natomiast od pewnego czasu korzystam z programu RÓWNOWAGI METABOLICZNEJ i jestem pozytywnie zaskoczona. Pierwszą rzeczą jaką trzeba tutaj zrobić jest określenie celu. Najpierw jasny cel, a póżniej konkretny plan działania i efekty naprawdę zaskakujące. Do tego właśnie KlubuRównowagi.pl trafiłam dzięki koleżance A jaka jest wasza metoda ? Ja polecam tą, o której piszę. Pozdro

7

Odp: Sposoby na odchudzanie

Dużo ruchu, ostatni posiłek nie później niż 3 godziny przed snem. I staram się unikać alkoholu, bo tuczy strasznie smile

8

Odp: Sposoby na odchudzanie

Dużo ruchu, nawet dla własnego dobrego samopoczucia. No i oczywiście dieta. Zdrowe posiłki, dużo warzyw i owoców. Zrezygnowanie z produktów takich jak słodycze, fast food, jasne pieczywo. Można ewentualnie przerzucić się na produkty słodzone stewią. W tym sklepie takie mają biozona24.pl/ Są tu tez dostępne produkty bez glutenu. Warto spróbować.

9

Odp: Sposoby na odchudzanie

Najlepsza na odchudzanie jest zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Dużą rolę odgrywa też sen (gdy jestem śpiąca, zaczynam mieć ochotę na śmieciowe jedzenie). Czasem jem niezdrowe posiłki, na prawdę poprawiają humor wink Unikam nudy (gdy się nudzę też mam ochotę na niezdrowe, najczęściej słodkie albo słone, jedzenie).

10

Odp: Sposoby na odchudzanie

Takie odchudzanie jak twoje jest bardzo zdrowe, bo nie ma tak diety cud i innych udziwnień. Właśnie tak powinna sie odchudzać większość osób - z głową i powoli! To nie są wyścigi, żeby sprawdzić kto pierwszy schudnie, to ma być proces na wiele lat. Skoro nie tyje się w ciągu tygodnia to też nie schudnie się w ciągu tygodnia!

11

Odp: Sposoby na odchudzanie

Jestem zwolenniczka racjonalenj diety a nie głodówki. Samej tym sposobem udało mi sie schudnąć 11 kg. W firmie naturhouse w Myślenicach otrzymałam specjalnie przygotowany dla mnie plan żywieniowy i odpowiednio dobrane naturlane suplementy. szczerze mówiac był to strzał w dziesiątke ponieważ ani na chwile nie czułam sie głodna. polecam spróbowac tym, którzy maja problem ze zrzuceniem wagi.

12

Odp: Sposoby na odchudzanie

Nie musialam chudnąć, tylko poprawić sylwetkę. No to tak:
1. Przede wszystkim zbilansowana dieta. Proporcje ustaliłam sama po wcześniejszych badaniach u dietetyka. Na początku rozpisanie diety na tydzien zajmowało mi bardzo dużo czasu, teraz już nie muszę jej rozpisywać, po prostu automatycznie obliczam potrzebne proporcje.
2. Sport. Biegam 3 razy w tygodniu, do tego 3 razy w tygodniu siłownia. Póki jest ładna pogoda jeżdżę po mieście rowerem. Czasem wychodzę na rolki.
3. SEN. Jest bardzo ważny. Zaczęłam zasypiać w tych samych godzinach 23 - 05. Wstając tak wcześnie i tak mam duzo energii, bo mój organizm przyzwyczaił się do regularnego snu smile

13

Odp: Sposoby na odchudzanie

Mniej jeść tłustych  rzeczy, jeść dużo warzyw, owoców, dużo pić wody i baaardzo dużo ruchu.

14

Odp: Sposoby na odchudzanie

Zastanawiam się czy warto zainwestować Dieta Cambridge słyszałam że mówią na nia dieta ostatniej szansy a może jest tytaj jakaś osoba która ma sukcesy na swoim koncie na tej diecie?

15

Odp: Sposoby na odchudzanie

Jeśli będziesz się trzymała zaleceń, nie będziesz podjadać i naprawdę masz motywację, żeby schudnąć - to schudniesz. To nie jest ciężka dieta, ale wymaga cierpliwości i konsekwencji. Ja na niej nawet sporo poleciałam i co najważniejsze, nie wróciła już do mnie stara waga.

16

Odp: Sposoby na odchudzanie

polecam dietę Dukana, choć trzeba wiele samozaparcia i dyscypliny, mnie pomogła w najtrudniejszym okresie, schudłam 10 kg smile

17

Odp: Sposoby na odchudzanie

Tama napisał/a:

Jeśli będziesz się trzymała zaleceń, nie będziesz podjadać i naprawdę masz motywację, żeby schudnąć - to schudniesz. To nie jest ciężka dieta, ale wymaga cierpliwości i konsekwencji. Ja na niej nawet sporo poleciałam i co najważniejsze, nie wróciła już do mnie stara waga.


Cierpliwość to ja mam. Tylko że na początku nie bardzo będe mogła ćwiczyć no chyba że wolne krótkie spacery. Bo od wagi nawalają mi kolana. Czy tak można?

18

Odp: Sposoby na odchudzanie

Ja polecam zainwestować w wyciskarkę, pijąc soki warzywne jesteśmy w stanie oczyścić swój organizm. A przy okazji można zarazić swoją rodzinę na picie i niespostrzeżenie poprawić zdrowie całej rodziny smile Ja sama długo się zbierałam z tą myślą aż szczęśliwy traf spowodował że całkiem przypadkiem trafiłam do mojego salonu w Warszawie gdzie kupiłam wyciskarke

19

Odp: Sposoby na odchudzanie

Ćwiczenia i mniej jedzenia. wystarczy.

20

Odp: Sposoby na odchudzanie

Wybierz ćwiczenia nie obciążające kolan. Mogą to być brzuszki, skręty, wymachy ramion. Każda forma aktywności jest dobra :-)

21

Odp: Sposoby na odchudzanie

Ja, w związku z tym, że mam sporą nadwagę, zaczęłam od spacerów. Z czasem je wydłużałam, a planuję do spacerów dołożyć też kijki smile

22

Odp: Sposoby na odchudzanie

spacery jak najbardziej, warto się ruszać

23

Odp: Sposoby na odchudzanie

Martynia napisał/a:

Wybierz ćwiczenia nie obciążające kolan. Mogą to być brzuszki, skręty, wymachy ramion. Każda forma aktywności jest dobra :-)

Niestety mam również problemy z kręgosłupem także chyba taka aktywność również odpada zastanawiam się nad basenem smile bo chciałabym się odrobinę wspomóc w odchudzaniu.

24

Odp: Sposoby na odchudzanie

polecam poszukanie dobrego dietetyka i odrazu zycie sie zmieni na lepsze:)dobierze jadlospis do tego cwiczenia i problem z glowy. Polecam znanych dietetyków ze strony znajdzlekarza

25 Ostatnio edytowany przez KasiaeM (2016-02-12 15:10:27)

Odp: Sposoby na odchudzanie

dieta 1000 kcal przez 3 tyg, pozniej stopniowe zwiekszanie wartosci energetycznej. No i oczywiscie duzo ruchu smile

26

Odp: Sposoby na odchudzanie

Szczerze powiedziawszy z własnego doświadczenia polecam dietę MŻ ewentualnie ŻP i do tego trochę więcej ruchu niż do tej pory i zadziała. wink

27

Odp: Sposoby na odchudzanie

Enka napisał/a:

Szczerze powiedziawszy z własnego doświadczenia polecam dietę MŻ ewentualnie ŻP i do tego trochę więcej ruchu niż do tej pory i zadziała. wink

Dokładnie tak ! wink

28

Odp: Sposoby na odchudzanie

ja od całkiem niedawna walczę z niechcianymi kilogramami i efekty już widać - a zaczęło się zmiany sposobu przygotowywania potraw - ograniczenie tłuszczu i cukrów. Do tego mnóstwo zieleniny na talerzu

29

Odp: Sposoby na odchudzanie

To dobry pomysł. Dorzuć do tego ruch, np. spacery i zobaczysz jaki będzie efekt smile

30

Odp: Sposoby na odchudzanie

Stosowanie suplementow to nie jedyny sposob na super sylwetke. To jedynie jeden z elementow ktory moze nas wspomoc w czasie odchudzania. Kolejna rzecz to nie mozna tez sie katowac i nagle przestac jesc. Wsazystko musi byc z umiarem, w granicach rozsadku. Samemu ciezko jest zadbac o tego typu diete. Najlepiej zglosic sie do dietetyka /portal znajdzlekarza ktory opracuje nam plan zywieniowy zgodny z naszymi potrzebami.

31

Odp: Sposoby na odchudzanie

Nie mam konkretnego planu treningowego ani rozpisanej diety. Po prostu unikam cukru i wszelkich słodyczy. Nie jem po 19 i sporo się ruszam, żadne siłownie czy fitnessy tongue po prostu biegam, jeżdżę na rowerze itd. I zawsze wiosną i latem waga spada mi znacznie.

32

Odp: Sposoby na odchudzanie

Na dobry początek można zacząć do pracy dojeżdżać na rowerze smile Za dietami nie przepadam, ale nie jem na trzy godziny przed snem, zimą siłownia. Jakoś nie grubieję smile

33

Odp: Sposoby na odchudzanie

Moja dziewczyna ćwiczy na bieżni z podciśnieniem vacu i widzę efekty smile

Na problemy z erekcją najlepsze są zioła i zakwaszanie organizmu http://www.erektoportal.pl/

34

Odp: Sposoby na odchudzanie

Staram się jeść 5 posiłków dziennie, co 2-3 godziny.
Ponadto dużo się ruszam, bieganie 2x w tygodniu (bieżnia albo lasek miejski), siłownia 1x w tygodniu, w domu po 30-40 minut ćwiczeń kardio i siłowych z ciężarkami.
Wzbogaciłam dietę o białko, zieleninę, warzywa strączkowe, kasze i owoce, a stopniowo eliminuję cukry i węglowodany.
Piję dużo wody, co rano witaminy rozpuszczalne.
Unikam alkoholu, kawy, papierosów, a jak dopada mnie głód to jem sobie orzechy, suszone owoce albo mieszanki rodzynek i orzechów, oczywiście nie za dużo.

35

Odp: Sposoby na odchudzanie

beurreit napisał/a:

Staram się jeść 5 posiłków dziennie, co 2-3 godziny.
Ponadto dużo się ruszam, bieganie 2x w tygodniu (bieżnia albo lasek miejski), siłownia 1x w tygodniu, w domu po 30-40 minut ćwiczeń kardio i siłowych z ciężarkami.
Wzbogaciłam dietę o białko, zieleninę, warzywa strączkowe, kasze i owoce, a stopniowo eliminuję cukry i węglowodany.
Piję dużo wody, co rano witaminy rozpuszczalne.
Unikam alkoholu, kawy, papierosów, a jak dopada mnie głód to jem sobie orzechy, suszone owoce albo mieszanki rodzynek i orzechów, oczywiście nie za dużo.

I to są najlepsze sposoby na odchudzanie. Może nie jakieś szybkie ale przynajmniej bezpieczne i ryzyko jojo jest bardzo małe. Sama się podobnie odzywiam tylko niestety ruchu mam dużo mniej, bo ostatnio brakuje trochę czasu.

36

Odp: Sposoby na odchudzanie

Fajnie, że tak się staracie o swój wygląd. Trzeba dbać o swoje zdrowie przede wszystkim!

żaden człowiek nie dostrzega w drugim wielkości, doszukuje się raczej czegoś odwrotnego, a w każdym razie widzi kogoś gorszego od siebie.

37

Odp: Sposoby na odchudzanie

Całkiem fajnie rozwinął się temat. Jest co czytać i co wybierać.

Kłopot z ludzką naturą polega na tym, że człowiek potrafi oswoić się z rzeczami - wydawałoby się - niemożliwymi do oswojenia.

38

Odp: Sposoby na odchudzanie

Kilogramy najszybciej lecą, kiedy połączę dietę z ćwiczeniami. Nie jest to proste, ale efekty motywują do dalszej pracy.