Temat: Pielęgnacja skóry mieszanej

Jak skutecznie pielęgnować cerę mieszaną ? Czy macie jakieś swoje domowe lub gabinetowe sposoby ? Jakie kremy najlepiej dobierać do takiego typu cery ? Czy cera mieszana wymaga specjalnego traktowania na co dzień ?

2

Odp: Pielęgnacja skóry mieszanej

Skóra mieszana to unikatowy typ, który łączy dwa odmienne rodzaje cery. Skóra taka różni się stopniem nawilżenia w zależności od miejsca na twarzy. Najczęściej miejsca tłuste, świecące się obejmują tak zwaną strefę T: czoło, nos oraz brodę. Na tych partiach twarzy mogą pojawiać się także rozszerzone pory skórne, zaskórniki czy pryszcze. W okolicach policzków na skórze mieszanej występuje z reguły zwiększona suchość, czasem przeradzająca się w nadwrażliwość skórną i nadmierne łuszczenie się. Pielęgnacja skóry mieszanej nie jest łatwa. Ważne jest, aby dobrać kosmetyki zmniejszające nadmierne wydzielanie sebum w okolicach tłustych, przy jednoczesnym osłonieniu partii suchych. Do mycia twarzy najlepsze będą delikatne żele przeznaczone dla skóry wrażliwej. Podziałają one łagodząco na pracę gruczołów łojowych i nie wywołają nadmiernego przesuszenia skóry. Dalsza pielęgnacja skóry musi niestety przebiegać dwutorowo: oddzielne kosmetyki normalizujące partie tłuste i bogate, odżywcze kremy dla partii suchych. Pocieszenie stanowi fakt, że często z wiekiem cera ulega ujednoliceniu, a jej pielęgnacja nie przysparza już tylu problemów.

3

Odp: Pielęgnacja skóry mieszanej

Zawsze miałam cerę suchą, ale aktualnie zauważyłam, że coś się zmieniło. Mam wrażenie, że jest mieszana. Niektóre miejsca są wysuszone, a inne aż się świecą. Stosuje kremy Flos-Leku półtłuste na dzień i na noc. Wydaje mi się, że są dobre i że działają na moją cerę, ale chętnie zapoznam się z waszymi poradami. Co najlepiej stosować?

4

Odp: Pielęgnacja skóry mieszanej

Jesli chodzi o cerę mieszaną, to na strefę T należy nakładac kremy lekkie, matujące ale też nawilżające. Gdy wyleczymy produkcję nadmiaru sebum- nie wolno! używac kremów tłustych typu. nivea itp. bo problem ze świeceniem się powróci.
Zaś partie twarzy, które są wyszuszone należy smarować kremem mocno nawilżającym, stosowac maseczki nawilżające.

5

Odp: Pielęgnacja skóry mieszanej

Radziłbym kupować kremy z witaminą E na dzień i na noc.

6 Ostatnio edytowany przez Katia (2019-09-17 09:02:58)

Odp: Pielęgnacja skóry mieszanej

Kiedyś kusiły mnie koreańskie kosmetyki, ale jakoś mimo wszystko nie uległam tongue moja skóra jest mało wymagająca. Jest wiecznie odwodniona i sucha, ale świetnie sobie z tym radzi kwas hialuronowy i wszelkie kremy z nim w składzie. Do tego nakładam oleje i jest git smile

Aktualnie używam kremu Biotherm Everplump i jestem bardzo zadowolona.

Raz na jakiś czas lubię wybrać się na peeling medyczny https://cliniqmed.pl/oferta/cosmelan-peeling-medyczny/ -  znacznie poprawia stan skóry oraz nie mam dzięki temu przebarwień jak miałam kiedyś.

7 Ostatnio edytowany przez Giez (2019-10-25 16:49:51)

Odp: Pielęgnacja skóry mieszanej

A pod prysznic czego używacie? Macie jakieś swoje sprawdzone i zaufane żele? Nie wiem co mogę wybrać, a potrzebuję naprawdę solidnej marki. No i oczywiście nie może to być zbyt drogie, bo nie stać mnie ani na drogie artykuły, ani na eksperymentowanie. Liczę na to, że poradzicie coś ciekawego. Może coś takiego https://www.le-petit-marseillais.pl/zele-pod-prysznic ?

Gdybyż to było takie proste, gdyby miłość można było leczyć jak kaca, wybić klin klinem...