1

Temat: Zdrada, rozwód i odszkodowanie za straty moralne i wizerunkowe

Czy w polskim prawie funkcjonuje coś takiego jak odszkodowanie za zdradę, za ten ból emocjonalny jaki trzeba było przejść, za te straty wizerunkowe?

2 Ostatnio edytowany przez Marzenka (2016-10-28 09:08:38)

Odp: Zdrada, rozwód i odszkodowanie za straty moralne i wizerunkowe

Zależy jeszcze od sprawy, ale z tego co wiem, to nic takiego nie funkcjonuje. Chociaż wiem o co Ci chodzi... niestety nie wszystko można uregulować prawnie. Chociaż temat był już poruszany na forach i blogach.
Polecam zapoznać się z tym tekstem: http://pozeworozwodblog.pl/odszkodowanie-za-zdrade/ masz tam trochę więcej napisane na ten temat. Odwołanie się do praktyki sądowej.

3

Odp: Zdrada, rozwód i odszkodowanie za straty moralne i wizerunkowe

Można to potraktować jako straty moralne i tym tropem żądać odszkodowania. ADVOCO zajmuje się takimi rzeczami. Polecam, są bardzo skuteczni.

4

Odp: Zdrada, rozwód i odszkodowanie za straty moralne i wizerunkowe

pierwsze słyszę. Oby nic takiego mnie nigdy nie spotkało...

5 Ostatnio edytowany przez Walewska (2019-07-23 12:15:54)

Odp: Zdrada, rozwód i odszkodowanie za straty moralne i wizerunkowe

Wszystko zależy od sytuacji. Jeśli rozwód jest trudny i z orzekaniem o winie, to nie obędzie się bez pomocy prawnika. Ze swojej strony polecam kontakt z tym radcą prawnym: http://cpkoscielniak.pl/

Ma duże doświadczenie i jest w stanie poprowadzić nawet najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane sprawy. Nie chce tutaj opisywac swojej sytuacji ale nie mogliśmy się dogadać z były mężem. Sama byłam w stanie wyciągnąć rękę, jednak on nie chciał oraz straszył mnie adwokatem. Niestety ale mediacje równiez niczego nie dały tak wiec musielismy sie dogadywać przez prawników.

Na szczęście wszystko jest już za mną.

6

Odp: Zdrada, rozwód i odszkodowanie za straty moralne i wizerunkowe

W sumie przydałoby się coś takiego, żeby jak ktoś zdradzić to jeszcze posmarować komuś tyłek chrzanem coby bardziej bolało.

alternatywna forma zdrowia!