1

Temat: Dieta antycellulitowa

Od lat walczę z cellulitem. Niestety przegrywam po kolei każdą bitwę. Słyszałam, że dieta może być pomocna w jego zwalczeniu. Czy wiecie coś na ten temat ? Co jeść aby się go pozbyć ?

2

Odp: Dieta antycellulitowa

Cellulit wiąże się ze znacznym gromadzeniem wody i tworzeniem znanej wszystkim skórki pomarańczowej. Cellulit powstaje głównie u kobiet. Wpływa na to specyficzne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz większa zawartość wody w organizmie. Duże znaczenie w rozwoju cellulitu ma styl życia. Wielogodzinne siedzenie, spożywanie dużych ilości kawy i mocnej herbaty oraz alkohol, to najbardziej znane czynniki ryzyka rozwoju cellulitu. Pierwszym krokiem do redukcji cellulitu jest ograniczenie spożywania kofeiny na rzecz łagodnych herbatek ziołowych i niegazowanej wody mineralnej. Szczególnie dobre działanie wykazują takie zioła jak skrzyp czy pokrzywa, które działają łagodnie moczopędnie. Bardzo ważne jest również spożywanie dużej ilości świeżych warzyw i owoców. Szczególnie dobroczynne działanie mają tu bogate w potas pomidory i sałata. Ograniczmy także spożycie węglowodanów i nasyconych tłuszczów.

3

Odp: Dieta antycellulitowa

a co z cukrem i solą? bo gdzie czytalam, ze trzeba je radykalnie ograniczyc, by kuracja atycellulitowa miala sens. A suplementy diety? ja zaczełam stosować ekstrakt z winogron noble health, ktory polecila mi kosmetyczka. Za kilka tygodni powinni byc widac pierwsze efekty. Ma ktos jeszcze jakies sprawdzone sposoby na cellulit?

4

Odp: Dieta antycellulitowa

Ogólnie jeśli chodzi o cellulit to ważna jest dieta uboga w węglowodany i cukry, więc to w pierwszej kolejności trzeba ograniczyć lub całkiem wyeliminować. brzmi banalnie, ale same kremy nie pomoga jesli nie zmieni się nawyków żywieniowych i nie zacznie się ruszać. Nawet spacer na świezym powietrzu może pomóc, jesli tylko będziesz to robic regularnie. Pij dużo wody, herbatek ziołowych, mozesz nawet kawę zastąpic yerbą, która jest zdrowsza od kawy a przy tym wspomaga oczyszczanie organizmu ( zajrzyj na stronę www.yerbafreaks.pl, tam się wszystkiego dowiesz, mozesz równiez wygrac duze rabaty, bo jest konkurs:) Ogólnie, aby wygrac z celulitem trzeba byc zdeterminowanym, bo jest to dluga walka, przede wszystkim z samą sobą, bo trzeba trochę wyrzeczeń, ale efekty będa widoczne. Tak więc dużo pij, zdrowiej jedz i się ruszaj a przede wszystkim nie przejmuj, bo 90% kobiet ma celulit, więc nie masz się co martwić, pozdrawiam:)

5

Odp: Dieta antycellulitowa

Zdrowe odżywianie i aloes od LR zdrowienaplus,com!