1

Temat: Bol w kolanie lewym

Co oznacza wynik mri uszkodzenie rogu tylnego?ortopeda przepisal mi tabletki structum poniewaz stwierdził ze to rzepka o kosc ociera stad ten bol i brakuje mi nawilzenie mazi stawowej..

2

Odp: Bol w kolanie lewym

Róg tylny to struktura należąca do łąkotki przyśrodkowej. Łąkotka ta wchodzi w skład stawu kolanowego. Łąkotka przyśrodkowa ulega kontuzjom blisko 5 razy częściej niż łąkotka boczna. Uszkodzenia częściej występują u kobiet. Przyczynę tego stanu upatruje się we wpływie hormonów żeńskich na osłabienie mechanizmu więzadłowego i mięśniowego stawu. Do diagnostyki uszkodzeń stawowych stosuje się badania rezonansu magnetycznego- mri. Jeśli uszkodzenie nie jest duże stosuje się leczenie zachowawcze. Unika się w ten sposób leczenia chirurgicznego połączonego z dłuższą rehabilitacją pacjenta. Ten sposób leczenia wybrano prawdopodobnie u Pani. Tabletki Structum zawierają chondroitynę. Białko to jest niezbędne do prawidłowego rozwoju chrząstki stawowej.

3

Odp: Bol w kolanie lewym

Można wybrać się zawsze do innego ortopedy, w celu sprawdzenia, czy opinia będzie taka sama;D heh. Ja polecam specjalistów z tommed.waw.pl, jeszcze mnie nie zawiedli smile

4

Odp: Bol w kolanie lewym

Większych doświadczeń z ortopedami nie mam, ale ostatnio przydarzył mi się mały wypadek na boisku i skończyło na mojej pierwszej w życiu artroskopii. Zabieg wykonał dr Karaczun i mogę człowieka polecić. Dobry kontakt z lekarzem, zawsze mogłem o wszystko zapytać, lekarz tłumaczył mi sam wygląd operacji i potem plan powrotu do zdrowia, także nie było jakiś niejasności.

5

Odp: Bol w kolanie lewym

Z kolanami nie ma lekko, wystarczy mały uraz który może ię potem ciągnąć latami. Kiedyś wieszając zasłony niefortunnie zeskoczylam z parapetu, w kolanie mi trzasnęło i teraz po latach to potrafi się odzywać i boleć, zazwyczaj pomaga posmarowanie kremem dip hot, on łagodzi ból, działa przeciwzapalnie i długo, nie mam potrzeby brania dodatkowych tabletek

6

Odp: Bol w kolanie lewym

Mnie kolana bolały na pewno z 10 lat. Różnie sobie tłumaczyłam, a to zmiana pogody a to za gruba jestem. Smarowałam masciami i jakoś funkcjonowałam. a wyszło, że to już wcześniej mogłam wyleczyć, trafiłam do Ober Clinic w Warszawie do dr Florki i oni mi te stawy dopiero zdiagnozowała i podleczyła. Miałam ostrzykiwane osoczem, początki ciężkie ale końcowy efekt rewelka.