1

Temat: Dretwiejace zeby

Co bedzie pomocne aby taki dyskomfort zlikwiodwac?Moze lakierowanie zebow?

2

Odp: Dretwiejace zeby

Opisany przez Panią objaw jest niestety niezwykle zdawkowy. Na czym konkretnie polega drętwienie zębów? Czy związane jest ono z określoną sytuacją? Czy pojawia się przy mówieniu, czy też występuje samoistnie? Czy gorące lub zimne potrawy nasilają dolegliwości? Prawdopodobnie opisane przez Panią schorzenie to nadwrażliwość zębów. Jeśli pojawia się krwawienie podczas szczotkowania lub odsłaniają się szyjki zębowe, przyczyną dolegliwości może być paradontoza. Nie jest ona domeną osób starszych. Pierwsze objawy paradontozy mogą pojawić się już po 30 roku życia. Początkowo nadwrażliwość zębów leczy się zachowawczo, stosując miękką szczoteczkę oraz pasty lecznicze przeznaczone specjalnie dla nadwrażliwych zębów. Jeśli zabiegi te nie pomogą można skorzystać z pomocy stomatologicznej: stymulacji mineralizacji zębów, fluoryzacji czy zastosowaniu specjalnych nakładek zębowych.

3

Odp: Dretwiejace zeby

Bol zebow pojaawia sie samoistnie tuz po przebudzeniu nawet i jak spozywam cytrusowe owoce.Myje miekka sztoteczka i pasta specjalna ale to nie pomaga probowałam tez nie jesc cytrusow ale dalej to samo..

4

Odp: Dretwiejace zeby

Powinnaś zmienić pastę do zębów i szybko skonsultować się z dentystą. Możliwe również, że trzeba będzie zmienić szczoteczkę na miękką.
Objawy, które opisujesz są dosyć zaskakujące, ale nie zmienia to faktu, że trzeba bardzo szybko zadziałać.

5

Odp: Dretwiejace zeby

Najlepiej wydaje mi się iść do dentysty a nie zadawać pytanie na forum  smile Jak się boisz to z własnego doświadczenia mogę polecić CMP dent w Krakowie przy ul Komorowskiego. Mają bardzo miłych i dobrych specjalistów smile

6

Odp: Dretwiejace zeby

Też mi się wydaje, że nie ma co na forum szukać odpowiedniego podejścia tylko od razu do dentysty się wybrać żeby rozwiązać problem, ja do lubident do dr Porwolik i nie zdarzyło mi się jeszcze żeby do mojego problemu nie podeszli tam kompleksowo i czegoś sprawnie nie zaradzili