1

Temat: Przebarwienia zębów

Piję dosyć dużo kawy. Niestety zaważyłam ,że chyba po niej moje ząbki się przebarwiają sad Myję regularnie zęby dwa razy dziennie, czy mogę coś jeszcze zrobić, aby skutecznie zapobiec przebarwieniom zębów ?

2

Odp: Przebarwienia zębów

Kofeina, ciemne napoje i nikotyna to czynniki, które szybko wywołują przebarwienia zębów. Nawet stomatologiczne wybielanie zębów może okazać się bezskuteczne, jeśli na co dzień wypijamy duże ilości kawy i mocnej herbaty. Najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie spożywania napojów barwiących szkliwo. Jeśli jest to jednak trudne do wykonania, należy ograniczyć ich kontakt z zębami. Możemy to wykonać myjąc i płucząc zęby po każdej wypitej kawie lub herbacie. Płyny do higieny jamy ustnej świetnie sprawdzają się w sytuacjach, kiedy nie możemy umyć zębów. Dwukrotne mycie zębów w ciągu doby to niestety stanowczo za mało. Warto wybierać również pasty przeznaczone specjalnie dla osób palących lub z dodatkiem substancji wybielających. Ich używanie należy jednak ograniczyć w przypadku pojawienia się nadwrażliwości zębów. Jej pierwszym objawem może być ból przy jedzeniu gorących lub zimnych pokarmów.

3

Odp: Przebarwienia zębów

Picie kawy w takich ilościach to juz chyba kwestia przyzwyczajenia. Spróbuj zastąpić ją czymś innym, moze zamiast rytualnej kawy wybierz cappucino, herbatę z dodatkiem cytrynki albo np. zieloną  herbatę. Wszystkie inne napoje, jesli juz przebarwiają szkliwo, to na pewno w mniejszym stopniu niż kawa, więc pole do popisu masz naprawdę duze. Jeżeli przebarwienia na Twoich zębach sa naprawdę widoczne, możesz wykonać też domowy zabieg wybielania, który w razie potrzeby powtarza się co jakiś czas. Jednak jak pisze Sylwia- i z tym nalezy uważać, żeby zębom nie zaszkodzić smile

4

Odp: Przebarwienia zębów

Przebarwienia zębów to chyba zmora większości ludzi. Niestety nawet taki produkt jak herbata zmienia kolor naszych zębów. Ja bez kawy mogę żyć, ale herbaty nie potrafię sobie odmówić. Zęby myję dwa, a nawet trzy razy dziennie. Niestety przebarwienia i tak są. Na wybielanie zębów pojawiam się u stomatologa. Na szczęście moja dentystka nie jest naciągaczką i ostrzega mnie przed częstym wybielaniem. Mam dość słabe zęby, więc z częstotliwością wybielania nie przesadzamy.