Temat: Czy twardy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Ostatnio cierpię na bóle kręgosłupa i znajoma doradziła mi, aby zmienić materac na twardszy. Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia, czy rzeczywiście twardsze materace są zdrowsze? Jest szansa, że zmiana materaca przyniesie mi ulgę? Bardzo proszę o opinie.

2 Ostatnio edytowany przez olha (2018-02-07 13:23:16)

Odp: Czy twardy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Witaj.Twardość materaca powinna być dobierana z uwzględnieniem wielu czynników:
Twojej wagi
Twoich osobistych preferencji
Pozycji snu

Jednak zwykle faktycznie twarde materace są o wiele wygodniejsze niż materace miękkie. Zapewniają lepsze podparcie dla kręgosłupa podczas snu. Nasze ciało nie zapada się tak głęboko jak przy materacu miękkim, o wiele łatwiej jest zmienić pozycję podczas snu.
Proponowałabym skontaktować się z tą firmą:
http://sembella.pl/wszystkie/bezpieczne … -sembella/

Specjalizują sie w produkcji najlepszej jakości materaców. Powinni Ci doradzić jaki będzie odpowiedni.

Dzisiaj mam ochotę na... smile

3

Odp: Czy twardy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Ja nie mam za bardzo doświadczenia i wiedzy w tym temacie. Dlatego też nie bardzo będę w stanie pomóc...

Łatwo wziąć złudzenia za prawdziwe uczucia, zwłaszcza gdy patrzy się drugiej osobie w oczy.

4 Ostatnio edytowany przez cassan (2018-08-24 11:03:30)

Odp: Czy twardy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Oczywiście, że tak. Skorzystaj z oferty sklepu https://sklep.selene.pl/ Poza budową ciała kolejnym wyznacznikiem do wyboru twardości materaca powinna być pozycja jaką przyjmujemy najczęściej podczas snu. Jeśli śpisz na boku potrzebujesz materaca, który elastycznie dopasowuje się do ciała i pozwoli wystającym częściom, tj. ramiona i biodra się zagłębić, a kręgosłupowi przyjąć linię prostą. Gdy leżymy na wznak lub na brzuchu, ciężar ciała rozkłada się bardziej równomiernie. Dopasowując materac  powinniśmy zwrócić uwagę, czy kręgosłup w okolicach lędźwi nie wygina się zbyt mocno, ani nie przylega nadmiernie do materaca.

5

Odp: Czy twardy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Dzisiaj jeżeli o materace chodzi, mamy spory wybór.  Według mnie jednak warto zwrócić szczególną uwagę na produkty Art Medic Viscotherapy. Idealnie dopasowują się one do sylwetki, odpowiednio podpierając poszczególne partie ciała. Poza tym świetnie sprawdzają się w przypadku zarówno bólu kręgosłupa, jak i reumatyzmu.

6

Odp: Czy twardy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Jeśli masz jakieś wady postawy, to równie dobrze twardszy materac może ci zaszkodzić... lub pomóc. Różnie z tym bywa i najlepiej byłoby to skonsultować z ortopedą, który powie, jaki materac będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni.

7

Odp: Czy twardy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Nie wydaje mi się aby zmiana materaca coś pomogła. Bardziej polecałabym na ból kręgosłupa pas rozgrzewający, albo matę zdrowotną. Zerknij sobie na zdrowiaczar.pl masz tam bardzo duży wybór produktów zdrowotnych. Kupowałam mamie jakiś czas temu pas rozgrzewający także polecam.

8

Odp: Czy twardy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Nie do końca to jest prawda z tymi twardymi materacami. Ja ze swojej strony mogę polecić materace piankowe, które dostosowują się do kształtu kręgosłupa. Sama taki mam i jestem z niego bardzo zadowolona. W końcu się wysypiam, tak jak powinnam. Poczytajcie sobie o tak zwanej piance VISCO - to zdecydowanie jest hit i klienci najczęściej wybierają teraz te materace. Koniecznie sprawdźcie naszego polskiego producenta Art Medic Viscotherapy - mają fajny wybór i konkurencyjne ceny.

9

Odp: Czy twardy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

W moim przypadku zmiana materaca na twardszy, konkretnie model Norbert marki Sheepo przyniosła sporą ulgę, jeśli chodzi o bóle w plecach. Ten materac jest dodatkowo wzmocniony warstwą maty kokosowej, która nie tylko podwyższa twardość, ale też zwiększa "żywotność" materaca. Dla mnie to spory plus, dodatkowo ma też warstwę owczej wełny, naprawdę przyjemnie się śpi:)

10 Ostatnio edytowany przez Walewska (2019-08-08 06:17:48)

Odp: Czy twardy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Jakieś powody muszą być Są to zwykle:
podniesienie ciężkiego przedmiotu
upadek z wysokości
długie siedzenie w niewłaściwej pozycji
wykonanie gwałtownego ruchu
przeciążenie kręgosłupa wynikające z wielu powtarzających się ruchów
upadek na kość ogonową

Sama miałam problem z uwagi na siedzenie w jednej pozycji w pracy. Wymieniłam krzesło ale również wybrałam sie do rehabilitanta aby zlecił mi dobre ćwiczenia. I faktycznie bardzo mi pomogły.
https://www.sucha24.pl/component/k2/ite … kregoslupa

Poczytaj sobie.