1

Temat: Co pomoże na bóle stawów

Od co najmniej pięciu lat (nie pamiętam dokładnie kiedy to się zaczęło) pobolewają mnie stawy. Początkowo bóle były niewielkie i trwały parę godzin i występowały raz na kilka miesięcy. Jednak z czasem bóle te zaczęły się nasilać i być coraz częstsze. Wybrałam się do ortopedy (ponoć jednego z lepszych specjalistów w Polsce). Podotykał moich stawów, popukał młotkiem - skierował na badania krwi. Wszystko wyszło w porządku, ale kazał dla pewności przejść się do reumatologa aby wykluczyć inne choroby. Reumatolog kazał mi wykonać parę ćwiczeń również skierował na badanie krwi z odczynnikami reumatycznymi. Jednakże nadal wszystko wyszło dobrze. Powiedział, że on już nic więcej nie może zrobić - i może mi coś wyjdzie z czasem, a może nie. Teraz jestem w kropce, czasami nie śpię w nocy z bólu, nie wiem już co mam robić. Wybrać się do kolejnego lekarza? Może ktoś z was cierpiał na coś podobnego? Tym bardziej, że coraz bardziej negatywnie się nakręcam. Naczytałam się w internecie o gośćcu i innych ciężkich chorobach stawów. Proszę o pomoc

2

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Skutecznie i praktycznie od zaraz można sobie pomóc wcierając w miejsca gdzie odczuwamy ból olej konopny CBD. Skutek gwarantowany. Warto dodać że to praktycznie jedyna roślina która skutecznie zabezpiecza nasz organizm przed chorobami. Najnowsze badania oleju CBD mówią że jest w stanie powstrzymać rozwój raka. Więcej w temacie znajdziecie na stronie  olejkonopny kropka pl kropka tl

3 Ostatnio edytowany przez Marzenka (2018-03-12 10:39:59)

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Kilka podpowiedzi znajdziesz tutaj:
https://sklep.orklacare.pl/artykuly/co- … tawow.html

Na początku warto jest zastanowić się co jest przyczyną bólu stawów a przyczyn może być wiele:
spadek ilosci kolagenu
przeciażenia
niedostosowana do naszych możliwości aktywnosć fizyczna
uwarunkowania genetyczne

Warto jest sie zastanowić nad zapisaniem się do lekarza reumatologa.

4

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Tu nie idzie o same pozbycie się bólu ale i zabezpieczenie przed nim. W tym przypadku bardzo dobra jest maść Salve, tu ją znajdziecie  olejkonopny .pl.tl

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Polecam terapię z zastosowaniem komórek macierzystych, które izolujemy z pobranej tkanki tłuszczowej. Następnie są one aktywowane przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego PRP i monochromatycznego światła LED. Materiał jest naświetlany, przed podaniem, aby nie było zmian zapalnych , obrzęku i niekiedy bólu. Ostatnim etapem jest podanie bezpośrednio do uszkodzonego stawu.

pulsmed. com. pl

6

Odp: Co pomoże na bóle stawów

zapraszam na darmowy seans terapeutyczny - youtube -LECZNICZY FILM( darmowy seans terapeutyczny) pustka jest pełnią // Edward metodagayalama

7 Ostatnio edytowany przez Katia (2018-09-12 10:46:03)

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Polecam na początku wybrać się do lekarza albo do fizjoterapeuty. Tak aby znaleźć przyczyne bóllu stawów. Jeśli wynika to z kontuzji albo z nadmiernych ćwiczeń polecam stawiać na rozgrzewkę przed uprawianiem sportu
nie forsować sie na siłę

Ewentualnie kupić sobie opaskę na kolano. Poczytajcie sobie o opaskach kompresyjnych: https://www.os1st.pl/ Opaski takie
chronią stawy
stabilizują
zmniejszaja obrzęki
zmniejszają ból

Jeśli nie jesteście pewni czy powinniście je stosować to warto jest skonsultować to ze specjalistą.

8

Odp: Co pomoże na bóle stawów

dokładnie, najlepiej pójść do specjalisty. Nie warto leczyć się na własną rękę sad a wiem jaki ból stawów potrafi być nieprzyjemny

9

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Podpytajcie znajomych w tej kwestii. Myślę, że będą w stanie pomóc.

Ultracrepidarianizm

10

Odp: Co pomoże na bóle stawów

trening

11

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Rehabilitacja? na pewno trzeba zrobić badania, odwiedzić ortopedę on powinien pokierować co dalej. Ja miałam z kolanami problemy nie tak dawno i mnie dr Małecki z warszawskiej kliniki Porta Medica skierował na zabiegi. Dostałam także leki. Obecnie jest zupełnie dobrze, nie pamiętam kiedy bolało ostatnio a miałam czas że nie było dnia bez bólu. Dobry lekarz to podstawa no i przede wszystkim diagnoza, wtedy można coś zdziałać. Na pewno nie można się leczyć na własną rękę środkami bez recepty.

12

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Przede wszystkim mimo bólu, należy się możliwie dużo ruszać. Bezruch powoduje usztywnianie stawów.
Do tego warto zainwestować w porządny, kompletny suplement diety, np. No Dol kapsułki albo kolagen - słyszałaś o nich? To nowość z Włoch

13 Ostatnio edytowany przez Vopava (2018-10-15 14:54:38)

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Poszukuję obecnie dobrego kurs Mckenzie dla fizjoterapeutów... Czy jesteście może w stanie polecić coś sensownego w tym zakresie tematycznym? Sądzicie, że taki kurs Mckenzie będzie dobrym wyborem?

Gdy wszystkie fizyczne i umysłowe zasoby są skoncentrowane na jednym zadaniu, zdolność do jego wypełnienia wzrasta wielokrotnie – Norman Vincent Peale

14

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Kochane a może próbowałyście preparatu stop ból? Jestem już totalnie bezradna w kwestii bóli w nadgarstku a nie chcę non stop łykać tabletek przeciwbólowych... Czytałam, że ten środek jest dość skuteczny, ale chciałabym poznać i wasze opinie

15

Odp: Co pomoże na bóle stawów

trelemorele napisał/a:

Kochane a może próbowałyście preparatu stop ból? Jestem już totalnie bezradna w kwestii bóli w nadgarstku a nie chcę non stop łykać tabletek przeciwbólowych... Czytałam, że ten środek jest dość skuteczny, ale chciałabym poznać i wasze opinie

Ja stosuję już od jakiegoś czasu preparat stop ból i jestem bardzo zadowolona. Kupiłam go co prawda ze względu na atopowe zapalenie skóry dla mojej córci, ale sprawdza się także na bóle mięśni czy stawów więc jak najbardziej możesz spróbować smile Jest w pełni naturalny więc nie wywołuje skutków ubocznych smile idealna alternatywa dla tabletek, bo stosujesz zewnętrznie na miejsce bólu, przez co i działanie dużo szybsze niż przy tabletkach smile

16

Odp: Co pomoże na bóle stawów

nastka88 napisał/a:
trelemorele napisał/a:

Kochane a może próbowałyście preparatu stop ból? Jestem już totalnie bezradna w kwestii bóli w nadgarstku a nie chcę non stop łykać tabletek przeciwbólowych... Czytałam, że ten środek jest dość skuteczny, ale chciałabym poznać i wasze opinie

Ja stosuję już od jakiegoś czasu preparat stop ból i jestem bardzo zadowolona. Kupiłam go co prawda ze względu na atopowe zapalenie skóry dla mojej córci, ale sprawdza się także na bóle mięśni czy stawów więc jak najbardziej możesz spróbować smile Jest w pełni naturalny więc nie wywołuje skutków ubocznych smile idealna alternatywa dla tabletek, bo stosujesz zewnętrznie na miejsce bólu, przez co i działanie dużo szybsze niż przy tabletkach smile

Brzmi przekonująco smile Czytałam teraz na innym forum i rzeczywiście polecają stopból na różne dolegliwości bólowe czy problemy skórne. W sumie to dobre rozwiązanie, mieć jeden preparat, który zadziała na różne przypadki smile

Odp: Co pomoże na bóle stawów

W przypadku dolegliwości stawowych, stosować można Salai Guggal Plus, który zawiera zioła i rośliny, stosowane w ajurwedzie, jak kadzidłowiec, kozieradka, ashwagandha, kurkuma, imbir czy czosnek.

Można stosować je przy RZS, stanach zapalnych i bólowych kręgosłupa czy przy dnie moczanowej. Zalecane są również osobom, które intensywnie trenują, obciążając tym samym układ ruchu.

zielonysklep. com

18 Ostatnio edytowany przez Marzenka (2019-01-04 11:36:50)

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Po pierwsze polecam zapisanie się do rehabilitanta albo do lekarza. Tak aby wykryć problem.
Po drugiej jeśli jest to wynik dużej aktywności fizycznej, warto jest tę aktywność obniżyć. Albo wprowadzić rozgrzewki.

Dobrym domowym sposobem jest rownież zastosowanie maści końskiej:  https://over-vet.pl/masc-konska/ . Maść końska jest skuteczna, dzięki właściwościom ziół, z których jest wykonana. Jej skład może się nieznacznie różnić w zależności od producenta, ale w większości znajdziemy wyciągi m.in. kasztanowca, jałowca, arniki, mięty, rozmarynu, tymianku, chmielu, czasem też zawiera ekstrakt z papryczki chili. Ma działanie
przeciwbólowe
kojące
rozluźniające
znacząco równiez może zmniejszyc ból stawów.

19

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Bóle stawów to dramat, ja doskonale o tym wiem, bo mam to zapisane w genach, ostatnio z ciekawości zrobiłam sobie  badania w ramach kampanii droga do zdrowia w laboratorium diagnostyce , tylko po to , by po zimie sprawdzić moj stan zdrowia, nie uwierzycie, jak wysokie rzs mam ! Do tych badań, co robiłam jeszcze jest dodatkowo konsultacja z lekarzem, więc zalecil mi dietę, bez soli, alkoholu i do tego dużo cwiczeń.

20

Odp: Co pomoże na bóle stawów

maść żywokostowa

21

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Zastanawiam się czy takie zapalenia stawów mogą się odnawiać. Miałam kiedyś zapalenie stawu biodrowego i czasami jakby mi się to odnawiało, szczególnie jak intensywniej ćwiczę na orbitreku, to potem na drugi dzień biodra bolą, moim sposobem dosyć sktecnzym jest branie wtedy gardanu, pomaga na mocny ból, inaczej to chyba bym cały dzień przelezała z bólem

22

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Przy takich bólach dobrze się sprawdzą maści przeciwbólowe. Od czasu do czasu moja stara kontuzja lubi o sobie przypominać, po smarowaniu kremem dip hot szybko przechodzi i efekt jest w zasadzie natychmiastowy.

23 Ostatnio edytowany przez talia (2019-11-21 13:36:01)

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Polecam dbać o stawy szczególnie jeśli ćwiczycie.... Niektóre dyscypliny sportowe szczególnie niekorzystnie wpływają na stawy, szczególnie popularne ostatnio ćwiczenia siłowe, które faktycznie moga ładnie wymodelować sylwetkę ale niekoniecznie dobrze moga wpływać na stan naszych stawów.  Warto na początku ćwiczyć z trenerem tak aby pokazał nam jak się ćwiczy. . Zaniedbania prowadzą do uszkodzen oraz bólu. Regeneracja stawów trwa jeszcze dłużej niż mięśni.

Mogę polecić jeszcze ten środek:
https://swiatsupli.pl/pl/regeneracja-st … 07012.html

Jest to preparat prozdrowotny, który wspomaga produkcję kolagenu oraz pomaga w odbudowywawniu chrząstek. Tak więc jest polecany osobom ćwiczącym regularnie

24 Ostatnio edytowany przez Ves (2019-11-27 13:45:46)

Odp: Co pomoże na bóle stawów

Duże sukcesy w ortopedii odnosi leczenie kolana komórkami macierzystymi:
https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/za … erzystymi/

Terapia z użyciem Komórek Macierzystych może okazać się idealną alternatywą dla osób zmagających się z przewlekłym bólem kolan, spowodowanym urazem lub zmianami zwyrodnieniowymi.

Obecnie jest prowadzona w najlepszych klinikach ( powyżej mozecie sobie poczytać jak wyglada).