1

Temat: wyrywanie zęba

Będę miałam niedługo wyrywany ząb, fakt zaniedbałam sprawę ale mam pytanie w związku z tym ile się goi dziąsło i czy można od razu wrócić do aktywności fizycznej, mam na myśli głownie bieganie i siłownię

2 Ostatnio edytowany przez malinowaen (2018-07-07 07:25:52)

Odp: wyrywanie zęba

Musisz o to zapytać stomatologa, wyrywanie zęba  https://www.supradent.pl/oferta/ekstrakcja-zebow/ to dość poważny zabieg więc na pewno nie będziesz mogła intensywnie ćwiczyć przez kilka dni.

3

Odp: wyrywanie zęba

Jak już umówisz się na wizytę to zapytaj przed samym zabiegiem. Z pewnością stomatolog będzie wiedział. Z tego co pamiętam to nie ma dużych przeciwwskazań. Ja chodzę do Dentala na Lwowskiej od paru ładnych lat i jestem zadowolona. Ciężko dzisiaj o dobrego stomatologa..

4 Ostatnio edytowany przez wanillia (2019-05-30 20:41:24)

Odp: wyrywanie zęba

Myślę, że tak naprawdę to zależy od zaawansowania zabiegu i samopoczucia pacjenta. Inaczej goi się dziąsło po ósemce, inaczej po dwójce. Wiek też nie jest bez znaczenia, młodsze osoby szybciej z reguły dochodzą do siebie. Powiem tak - po wyrywaniu zęba często ma się wszystkiego dość, dziąsło boli i mało kto myśli by od razu podejmować aktywność fizyczną. Zawsze natomiast należy zachować rozwagę. I wybierać jak najlepsze gabinety,na to jak szybko dojdzie się do siebie ma też znaczenie kto tego zęba usuwa. Na Śląsku najlepsi są stomatolodzy z Endo-Medica w Tychach. Mają i doświadczenie i nowoczesny sprzęt a dzięki niemu usunięcie zęba przebiega sprawnie i z minimalnym dyskomfortem dla pacjenta. Szczerze polecam właśnie do nich się zgłosić w przypadku problemu z zębami, być może uda się je uratować?

5

Odp: wyrywanie zęba

to akurat zależy indywidualnie od przypadku smile ja do czasu całkowitego zagojenia się rany miałam zakaz jakiegokolwiek wysiłku, który mógł spowodować krowotoek

6 Ostatnio edytowany przez wanillia (2019-06-24 06:37:04)

Odp: wyrywanie zęba

Jeśli wyrwania wymaga któryś z przednich zębów, po zagojeniu dziąsła koniecznie trzeba wstawić nowy ząb. Coraz więcej osób w takiej sytuacji decyduje się na implanty http://astratechdental.pl/odbudowa-brak … esz_kdsm.a to kosztowne rozwiązanie ale takim implant wygląda jak normalny ząb, do końca życia już posłuży, nie będzie na pewno psuć się ani boleć.

7

Odp: wyrywanie zęba

Najlepiej zapytaj bezpośrednio dentystę. Obejrzy Twoje dziąsło i będzie w stanie Ci coś więcej podpowiedzieć. W Lublinie jest dobra placówka - Dental przy ul Lwowskiej. Dostałam na nich namiar od przyjaciółki i chodzę regularnie jak tylko zaboli mnie ząb czy zauważę jakiś ubytek. Sympatycznie i konkretnie - czego niestety nie można powiedzieć o wszystkich placówkach.

8

Odp: wyrywanie zęba

Dobrze jest zawsze zrobić prześwietlenie zębów .Ja byłam  dwa razy w pracowni Diagdent na Białołęce. Sprawnie wszystko załatwiłam.Warto skorzystac