1

Temat: Masaż twarzy, a cera naczynkowa

Mam bardzo delikatną cerę. Nigdy nie miałam problemu z trądziekiem. Niestety od jakiegoś czasu widzę małe czerwone pajączki- pękają mi naczynka. Zastanawiam się nad rozpoczęciem jakiejś kuracji np masaż twarzy. Tylko nie wiem czy sobie tym nie zaszkodzę. Czy takie masaże mogą być wykonywane na cerze naczynkowej, czy lepiej sobie odpuścić? Jakie są sposoby, aby zmniejszyć pękanie naczynek i jak się pozbyć tych które już są widoczne?

2

Odp: Masaż twarzy, a cera naczynkowa

Powinnaś udać się do jakiejś dobrej kosmetyczki, nie naciągaczki. Na pewno poradzi Ci coś w kwestii masażu. Mi się wydaje, że cera naczynkowa jest zbyt delikatna i masaże raczej  nie są wskazane, ale to jest moje odczucie. Ja stosuję serię kosmetyków firmy Flos Lek - Pielęgnacja Cery Naczynkowej. Świetne produkty i na mojej twarzy widać efekty-pajączki nie powiększają się.

3

Odp: Masaż twarzy, a cera naczynkowa

Ja bym poleciła do cery naczynkowej kosmetyki firmy Vichy. Specjalna linia właśnie dla tej cery. Moja koleżanka ma bardzo anczynkową cerę i właśnie szukała odpowiednich kosmetyków ileż ona się tego naużywała i najbardziej odpowiada jej Vichy. Ale pomysł z kosmetyczką jest bardzo dobry. Zanim kupisz jakieś kosmetyki dowiedz się czy możesz zrobić coś innego.

4

Odp: Masaż twarzy, a cera naczynkowa

Do cery naczynkowej nie zaleca sie masaży.  Odradzanych jest nawet wiele popularnych teraz zabiegów jak mezoterapia. Klasyczny masaż czy też taki przy użyciu specjalistycznego sprzetu może być zbyt intensywny i spowodować masywne wylewy. Takie siniaki poza tym że brzydko wyglądają również długo sie wchłaniają a w tym czasie racze  nie zaleca sie żadnych zabiegów. Dużo lepiej mogą zadziałać maseczki czy też ampułki z odżywczymi witaminami, olejkami itp. I też w tym przypadku powinno sie je raczej delikatnie wklepywac opuszkami palców niż wmasowywać. Warto również wzmocnić sie od środka - wzmocnić ściany naczyń- łykać różne preparaty z diosminą, z wyciągiem z kasztanowca.
Jeśli udasz sie do dobrej kosmetyczki to poza tym że zadba o Ciebie w gabinecie to powie Ci również co i jak najlepiej stosować w domu.

Odp: Masaż twarzy, a cera naczynkowa

Cera naczynkowa nie powinna być myta gorącą wodą - należy zrezygnować z gorących kąpieli. Kosmetyki do pielęgnacji powinny mieć właściwości uszczelniające i wzmacniające naczynia. Najlepiej, gdy będą bogate w: wit. K, PP, C , ekstrakt z arniki górskiej, ekstrakt z miłorzębu. Zwykle zabiegi laserowe powinny być skuteczne w usuwaniu naczynek. Polegają na kontrolowanym uszkodzeniu naczyń odpowiednio dobrany laserem naczyniowym.

6

Odp: Masaż twarzy, a cera naczynkowa

Miałam ostatnio urodziny i sprezentowałam sobie wizytę w Rasayan Oriental Spa w Zielonej Górze. Zdecydowałam się na masaż twarzy. Niesamowite doznania, fenomenalne miejsce. Wrócę tam na pewno.

7

Odp: Masaż twarzy, a cera naczynkowa

bajla napisał/a:

Miałam ostatnio urodziny i sprezentowałam sobie wizytę w Rasayan Oriental Spa w Zielonej Górze. Zdecydowałam się na masaż twarzy. Niesamowite doznania, fenomenalne miejsce. Wrócę tam na pewno.

Jestem z Zielonej Góry i dużo dobrego słyszałam o tym miejscu, choć osobiście jeszcze nie byłam, ale moja siostra bardzo je zachwalała, nawet jej troszkę zazdrościłam, ale pewnie niebawem się wybiorę.

8

Odp: Masaż twarzy, a cera naczynkowa

Cera naczynkowa nie nalezy do najłatwiejszych w pielęgnacji, ale  tu trzeba zadbać o nią i to od wewnatrz! pzrede wsyztskim o stan naczyń krwionosnych,  dlatego ważna jest witamina C np. tak ajak tutaj, maximumnutrition.pl/pl/witaminy-i-mineraly/559-Betancourt-Esse-Vitamin-C-100caps.html bardzo pomocna przy wszelkich kruchych naczyniach.

9

Odp: Masaż twarzy, a cera naczynkowa

Też słyszałam, że witamina C jest bardzo ważna, a jeśli chodzi o te masaże, to chyba nie jest najlepszy pomysł. Osoby z cerą naczynkową nie powinny tez korzystać z sauny i robić ostrych peelingów.