1

Temat: Jak się pozbyć cellulitu ?

Niestety od jakiegoś czasu na pośladkach i udach zauważyłam oznaki cellulitu. Najdziwniejsze jest to, ze jestem szczupłą i młodą osobą, nie rodziłam dzieci ani nie mam nałogów sad Może jedynie mało ruchu ... Moja skóra nie wygląda jak skórka pomarańczy ale raczej jak gąbczasta struktura kalafiora sad  Co robić aby się pozbyć cellulitu ?

2

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Celulit jest zmorą niejednej kobiety, a pojawiająca się na udach, pośladkach i brzuchu pomarańczowa skórka potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Mitem jest, że celulit mają tylko kobiety z nadwagą lub otyłością. Coraz częściej spotyka on osoby szczupłe, a nawet z niedowagą. Gromadzące się grudki tłuszczu dają obraz nierównomiernej, pofałdowanej skóry, która przestaje wyglądać estetycznie. Przyczyn celulitu upatruje się w siedzącym trybie życia, nieprawidłowej diecie, a także nadmiernym spożywaniu kofeiny oraz stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej. Pozbycie się celulitu jest zadaniem conajmniej kilkumiesięcznym, nie możemy niestety liczyć, że zniknie on z dnia na dzień. Najlepsze efekty dają regularne ćwiczenia wzmacniające okolice dotknięte celulitem. Połączenie ćwiczeń z masażami drenującymi i ujędrniającymi skórę daje dużo lepsze rezultaty. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na zabiegi w gabinecie kosmetycznym, masujmy się regularnie w domu przy użyciu sizalowej rękawicy lub szorstkiej gąbki. Masaż musi być wykonywany ruchami od dołu do góry, a jego działanie warto wesprzeć wcieraniem ujędrniającego preparatu. Wewnętrznie warto zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu oraz ograniczyć picie kawy i alkoholu.

3

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Cześć Karlla, słyszałam, że skutecznym sposobem na pozbycie się cellitu jest mycie się naprzemiennie ciepłą i zimną wodą.  Możesz również poszukać innych domowych sposobów.

4

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Oprócz regularnych masaży i ćwiczeń wzmacniających objęte cellulitem partie ciała, z pomocą przychodzą nam też gabinety kosmetyczne. Ostatnio słyszałam, że rewelacyjne efekty dają elektrostymulacje. Są to zabiegi, które działają w oparciu o prąd pulsacyjny Faradaya, przy użyciu którego mięśnie mogą wykonywać do 1200 ruchów na godzinę, co odpowiada średnio siedmiogodzinnemu wysiłkowi fizycznemu. Oczywiście trzeba poddać się całej serii zabiegów, zwykle trwają one po 30 lub 45 minut. Widziałam też w sklepach internetowych stosunkowo niedrogie urządzenia do wykonywania elektrostymulacji w domu, niemniej obawiam się, że ich efektywność może być znacznie słabsza.

Ostatnio sporo mówi się również o urządzeniu nazywanym żelazkiem antycellulitowym, w którym nie stosuje się nic innego, jak właśnie elektrostymulację TENS, niemniej tu w połączeniu z masażem próżniowym. Zabiegi z wykorzystaniem żelazka antycellulitowego wyraźnie wygładzają i ujędrniają skórę, a tym samym skutecznie likwidują cellulit, ale też zwiększają jej ukrwienie, wzmacniają i regenerują mięśnie, stymulują wydalanie toksyn i nadmiaru płynów.

5

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Ja generalnie stosuje naprzemienny prysznic (zimno-ciepło), a później zawsze dobre dermokosmetyki i widzę poprawę, ale tak naprawdę po prostu tak wygląda skórka tam, więc jakoś za bardzo nie walczę:)

6

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Hej, jak każda kobieta (prawie) mam cellulit. Ale mówiąc szczerze nie walczę z nim:P jest sobie to niech będzie. Nie jest aż tak straszny na jakiegos wygląda chyba się z nim zaprzyjaźniłam heh;)
A tak serio to słyszałam albo przeczytałam w jakimś mądrym pisemku, że gorąca woda sprzyja tworzeniu się tej pomarańczowej skórki a intensywne lanie zimnej wody na miejsce gdzie cellulit jest zabija go. Ale strumień tej zimnje wody musi być na prawdę intensywny. A innym domowym sposobem zaslyszanym od babci wcieranie drożdzy big_smile nie wiem czemu ma to pomóc ale podobno skóra jest po tym bardzo gładka , jak pupa niemowlaka wręcz:D Tylko jeszcze nie próbowałam tego smile Jak, któraś spróbuje to podzielcie się wrażeniami.

7

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Mało kto wie ze celulitis powodowany jest przez bakterie i czysto teoretycznie można by go leczyć antybiotykami... Ale ze biznes musi sie kręcić a zabiegi przeciw celulitisowi są droższe to koncernom nie opłaca sie sprzedawać raz antybiotyku czy też szczepionki. Skoro mogą sprzedawać co miesiac kosmetyki termoaktywne, dermoaktywne czy jakby ich tam nie nazwać. Skoro wiec nie możemy zastosować radykalnej metody zwalczania pozostają nam tradycyjne. Oczywiście intensywne bicze wodne- na przemienne są skuteczne, każda forma aktywności jest dobra. Bardzo pomaga nawet zwykła oliwka- czy też jeżeli chcemy 'bardziej' te kremy ujędrniające. Pod warunkiem tylko że bedziemy je intensywnie wmasowywać- codziennie 30 minut masażu pośladków i efekt gwarantowany smile Można by do tego przekonać partnera i już podwójna korzyść big_smile

8

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

wg mnie dobrze dziala na cellulit i ujedrnianie zabieg endermologiczne, ja stosuje taki masaz lpg i juz widze ze sa fajne efekty, akurat zaoszczedzlam troche kasy i chce sie z nim na dobre rozstac, a akurat na fajna promocje trafilam to mam caly pakiet za lepsza cene (klinika Estivance ktos zna?) jestem po 3 zabiegach i licze na to ze dalej bedzie super a juz widze ze jest gladsza skora i taka bardziej zwarta.

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Można także skorzystać z zabiegów, które pomagają zwalczyć cellulit: karboksyterapii, endermologii czy cellactora.

10 Ostatnio edytowany przez Emma31675 (2016-05-16 13:33:39)

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Tabletki na cellulit - http://cellinea.pl

11

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Specjalista Aspazji napisał/a:

Można także skorzystać z zabiegów, które pomagają zwalczyć cellulit: karboksyterapii, endermologii czy cellactora.

Tez sklanialabym sie ku karboksyterapii. We wrocku, w Coco-time jest teraz promocja na ten zabieg, wiec planuje sie na niego zapisac smile potrafi zdzialac cuda ze skórą, ujedrnic i wygladzic smile

12

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

postaw na masaże, dużo wody i zdrowa dieta. Zerknij sobie na ofertę Mimari - mają bardzo dużo różnych masażerów - do koloru do wyboru smile

13

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Zgłoś się z problemem cellulitu do wellderm.pl - oni na pewno zaproponują ci odpowiedni zabieg, który pomoże pozbyć się cellulitu smile Mi pomogli w wielu problemach natury estetycznej wink

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Polecam kriolipolizę, która polega na schłodzeniu, za pomocą głowic, danej partii ciała. Dzięki działaniu, przez 50-60 min, temperatury od -10 do +5 st.C., uzyskujemy efekt rozpadu komórek tłuszczowych.

Poza tym głowica wytwarza podciśnienie i zasysa tkankę tłuszczową, a także, dzięki promieniom podczerwonym, przyspiesza metabolizm i rozpad komórek.

15 Ostatnio edytowany przez ua (2017-05-31 20:51:49)

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Usuwanie cellulitu można zrobić u kosmetyczki. Ja często korzystam z usług tego salonu http://www.kosmetykawladyslawowo.pl/  .  Kilka zabiegów i się pozbyłam  smile

16

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

u mnie pomogły ćwiczenia na siłowni, ale także zmieniła dietę na bardziej zdrową i racjonalną i piję dużo wody

17

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

ja słyszałam że warto olejki wcierać. Np. z Avocado

18

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Według mnie bez sensu są te wszystkie "domowe" metody. Nic nie działa. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Odżywiam sie zdrowo, uprawiam dużo sportu, i co..? Balsamy, masaże nic nie dało. Dopiero zabieg w klinice medycyny estetycznej przyniósł efekt. Robiłam w klinice krajewski w radomiu, ale w warszawie tez jest oddział smile Bardzo polecam jeśli szukacie jakiś sprawdzonych miejsc - to tam naprawdę są dobrzy specjaliści. Ogólnie wreszcie lądnie wyglądają mi uda, bez grudek, dołków, gładkie:)

19

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

tego nie da sie zlikwidowac

20

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

W walce z cellulitem pomocny jest marokański rytuał Hammam, do którego produkty możecie kupić w naszym sklepie. Masaż rękawicą z ziarnistej tkaniny i czarnym mydłem, nie tylko złuszczy obumarły naskórek i wygładzi ciało, ale również pobudzi krążenie. Dzięki temu maleje ryzyko tworzenia się grudek w postaci pomarańczowej skórki.

marokosklep. com

marokosklep.com

21

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

zdecydowanie też polecam klinikę krajewskiego. Robiłam tam na cellulit Vela Shape i efekty są widoczne, po kilku zabiegach problem z głowy smile Miałam na nogach i na rękach... Tak mocny, że nic typu dieta treningi nie pomagało:(

22

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

U mnie mega sprawdza się peeling kawowy. Można kupić gotowy w drogerii z dodatkiem soli i olejków. Pięknie pachnie, złuszcza skórę i super nawilża. Cellulit zdecydowanie mniej widoczny. Troszkę zapycha się prysznic ale da się przeżyć ;D

23

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

ja też robiłam w klinice krajewski, w Radomiu, zabieg laserem Vela Shape, bardzo wyszczuplił i zredukował mi cellulit i mam wreszcie spokój wink Całkowicie bezpieczne są zabiegi, nie boli, wszystko ok.

24

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

też polecam peelingi. Nie kupuję takich typowo kosmetycznych, ale często robię sama peeling kawowy. albo z płatków owsianych. mój numer jeden to peeling zrobiony z zabłockiej soli algowo termalnej. Do tego dużo wody do picia i w miarę regularne ćwiczenia (przysiady, rowerek ) i u mnie już jest duuuużo lepiej

25

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

Potwierdzam, że endermologia to świetny sposób na ZMNIEJSZENIE cellulitu. Nie oszukujmy się - całkowicie się go nie da zlikwidować. Ale po serii zabiegów z endermologii cellulitu praktycznie nie było widać, tyle że po pół roku - hello - powrócił. Więc to nie jest tak do końca słodko. Potrzebne są systematyczne sesje, a wtedy efekt faktycznie się utrzymuje. Genetyka robi swoje. Przy wyborze kliniki patrzcie tylko jaki jest sprzet bo to podstawa - musi być Endermologie sprzet tak jak tutaj gdzie ja chodze, nie jakies zamienniki.

26

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

na pewno ćwiczenia i odpowiednia dieta a dodatkowo może peeling ? najlepiej taki domowy z fusów kawy z oliwką dla dzieci smile

27

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

ja ćwiczyłam i robiłam często peeling smile nie jest idealnie ale lepiej smile

28

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

piling masaże ja jeszcze łykam suplementy z molecular project  i jestem zadowolona

29

Odp: Jak się pozbyć cellulitu ?

cellulit nie oszczędza nawet młodych i szczupłych big_smile balsamy trochę poprawią jędrność skóry, ale niestety trzeba się trochę pilnować z dietą (mniej cukru!), dużo się ruszać i dobrze nawadniać. polecam też peeling kawowy i szczotkowanie ciała na sucho. przy regularnym stosowaniu nogi naprawdę wyglądają lepiej, a kosztuje to grosze.

Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a Twoje lekarstwo powinno być pożywieniem