1

Temat: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Mam widoczne przebarwienia na skórze - ciemniejsze plamki na twarzy, dekolcie i ramionach. Teraz, latem stają się jeszcze bardziej widoczne. Jak mogę je usunąć albo chociaż nieco rozjaśnić? Znacie jakieś sposoby? Próbowałam je rozjaśniać sokiem z cytryny, ale z kiepskim rezultatem. Jak mogę sobie z nimi poradzić?

2

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Sok z cytryny przynosi rezultaty tylko przy niewielkich, płytkich przebarwieniach. Możesz natomiast zastosować jakiś krem rozjaśniający, najlepiej jakiś apteczny, np. krem punktowy Lucidin Iwostin. Zazwyczaj takie kremy zawierają w składzie witaminę A, arbutynę, kwas fitowy, kwas azaleinowy czy kwas kojowy, które mają właściwości rozjaśniające oraz hamują aktywność melanocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję barwnika skóry. Oprócz tego codziennie chroń skórę przed promieniami słonecznymi, najlepiej preparatmi z wysokim filtrem, np. SPF 40-50.

3

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Ja polecam zabieg mikrodermabrazji. Polega on na ścieraniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą głowicy zbudowanej z kryształków diamentu. Zabieg ten także usuwa ślady potrądzikowe i wyrównuje koloryt skóry. Można go nawet wykonywać nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele. Myślę, że efekty będą widoczne już po 5-10 zabiegach, wykonywanych co ok. 2 tygodnie. Cena jednego zabiegu mikrodermabrazji w zależności od gabinetu kosmetycznego wynosi od 60 do nawet 200 zł. Polecam!

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Przebarwienia można usunąć za pomocą zabiegów laserowych. Jeśli są to przebarwienia, np. posłoneczne - w takim wypadku Cosmelan. Efektem zabiegu są wyraźnie rozjaśnione piegi, znamiona barwnikowe, przebarwienia posłoneczne i plamy starcze. Zabieg stymuluje odnowę kolagenu, działa wygładzająco, reguluje wydzielanie łoju i zwęża pory.

5

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Jedyne co mnie pomogło to kuracja na Iqface - cera trądzikowa, tłusta, brzydka, wymagająca ciągłej pielęgnacji. Kuracja trwała w sumie kilka tygodni, ale problemy udało się całkowicie wyeliminować. W zasadzie nie powróciły żadne ślady, skóra zrobiła się ładna i zdrowa, miła w dotyku. Istotne - trądzik nigdy nie powrócił, skóra wygląda po prostu zdrowo i o to chodziło!

6

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Nie wiem czy Iqface ci przy tym pomoże, ale u mnie przy trądziku zadzialało genialnie. Raz, że udało się usunąć duże krosty, nic po nich pozostało, a dwa - nie mam nawet zaczerwienień, można powiedzieć, że skóra wygląda bez porównania lepiej, a dokładnie czegoś takiego oczekiwałam - wyleczyłam się z problemu, który przez miesiące niszczył moje życie towarzyskie ;/

7

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

laser albo peelingi smile zalezy od stopnia przebarwień no i dobrego dermatologa muszisz znalezc zeby ci pomogl i dobrał własciwa metodę, ja sie leczyłam u dr Krajewskiego własnie na przebarwienia i na tradzik i wyszłam i z jednego i z drugiego problemu także tobie tez zycze powodzenia :0

8

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Albo acne dermem smarować, powinien rozjaśnić. U mnie pomaga.

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Skuteczne też są zabiegi z użyciem cosmelanu. W gabinecie dermatolog zakłada maskę z preparatem. Po powrocie do domu, po kilku godzinach należy ją zmyć. Efekty są widoczne już po około tygodniu.

10

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Gładka, jedwabista cera, rzeczywiście bez zmarszczek. Krem do pielęgnacji dekoltu HB. Oczywiście naturalny, taki który daje znaczącą poprawę stanu cery. Docelowo ta zmiana była faktycznie mocna, bo ten dekolt wygląda ok,  jest pozbawiony zmarszczek, a właśnie o to dokładnie tutaj chodziło. Lepiej dbajcie o cerę od samego początku.

11

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Hb, czyli Hildegard Braukmann tak? Tego kosmetyku od nich nie miałam, ale np. mam od dosyć dawna ich krem do cery suchej, który rzeczywiście mojej cerze nadal delikatności, normalności, całkiem innego stanu. I można powiedzieć, że to właśnie doprowadziło moją cerę do zmian. Wszystko trochę musiało potrwać, ale jednak docelowo udało się uzyskać dokładnie to, czego chciałam. Jestem bardzo zadowolona z efektów.

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Polecam Linoderm Plus z pantenolem, który przyspiesza gojenie, łagodzi i regeneruje uszkodzoną skórę. Poza tym wspomaga działanie innego składnika preparatu, czyli witaminy F. Pochodzi ona z oleju lnianego, zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które biorą udział w metabolizmie lipidów. W skład kremu wchodzi również witamina E, która usuwa wolne rodniki.

ziololek.pl/produkt/linodermplus-z-alantoina-2/

13

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

ja po trądziku miałam mega przebarwienia na twarzy, wiesz dekolt czy ramiona jesteś jakoś w stanie ukryć ale twarzy nie, moje przebarwienia były tak duże, że nawet było je widać pod dużą warstwą makijażu, teraz odkąd regularnie używam kremu na niedoskonałości Effaclar Duo+ to przebarwienia są dużo mniej widoczne, poza tym dodatkowo dzięki kremowi przestała mi się tak świecić skóra i mam mniej widoczne pory, wiec działa na wielu płaszczyznach.

14

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Zmiany pigmentacyjne, takie jak przebarwienia, leczymy za pomocą lasera Nd:Yag (neodymowo-jagowego), który cechuje bardzo krótki czas trwania impulsu i duża energia. Głowica emituje światło lasera o różnych długościach (1064 nm i 532 nm).

15

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

ja robiłam sobie laser na blizny i nie pomogło, pic na wodę, teraz regularnie używam kremu Effaclar Duo+ poddaję się codziennie rytuałowi pielęgnacji, oczyszczam dokładnie cerę i nakładam krem, tylko regularnie stosowanie może przynieść oczekiwane efekty, no i dodatkowo warto zwracać uwagę na skład produktów i kupować w aptekach bo to też dodatkowa gwarancja jakości.

16

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Korzystałam z laseru kiedy miałam problem z bliznami na twarzy po trądziku. Byłam na nim w krakowskiej Vici Clinic na ul św. Sebastiana. Łącznie miałam 4 zabiegi, ale efekty było już widać po pierwszym. Super sprawa polecam, jeśli ktoś ma podobny problem co ja kiedyś

17

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

a dużo się opalasz? mnie przebarwienia zrobiły się na nosie ze względu na to że odpowiednio nie nasmarowałam skóry preparatem z fitrem. pozbyłam się ich jesienią chodząc do kosmetyczki na mikrodermabrazje

18

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

a może idzie to jakoś usunąć ? Takie przebarweiania moja ciotka usuwała na twarzy w Medbeauty, teraz po plamach ani śladu, z tymże ona to miała od dziecka smile

19

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Oczywiście, że można usunąć przebarwienia skóry. Wiem, że od jakiegoś czasu CZS Damian oferuje zabiegi na zwalczenie przebarwień skóry. Jeśli komuś mocno przeszkadzają to można się do nich zgłosić, moja koleżanka miała problem z przebarwieniami a teraz skóra jak u niemowlaka.

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Osoby, które chciałyby rozjaśnić przebarwienia, mogą skorzystać z zabiegu Inno Peel Whitening. Polega on na zastosowaniu pochodnej witaminy A, a także aktywnych składników depigmentacyjnych, antyoksydacyjnych i przeciwstarzeniowych. Po zastosowaniu tego rodzaju peelingu, następuje regulacja procesu melanogenezy.

klinikaestetica.pl

klinikaestetica.pl

21

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

W moim przypadku było identycznie. Dopiero po oczyszczeniu organizmu cera zaczęła się poprawiać. Zmiana nawyków żywieniowych jest kluczowa, przerobiłam już kilkunastu dermatologów.
Jeśli chcesz się dowiedzieć jak, proszę o kontakt.

22

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

to mogły być przebarwienia posłoneczne, też takie mam czasami po lecie i wystarczy, że stosuje olejkiem bio oil i koloryt skóry powraca, a zaczerwienienia znikają. tylko trzeba smarować systematycznie 2-3 razy na dzień.

23 Ostatnio edytowany przez konik (2018-09-14 11:49:58)

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Też miałam taki problem i kosmetyczka poleciła mi dwa zabiegi: zabieg kwasami TCA lub laser. Na początku byłam pewna, że zdecyduję się na drugą opcję - znalazłam nawet świetną klinikę http://panekclinic.pl/strefa-beauty/ ale finalnie poszłam na kwasy, głównie dlatego że wystarczył jeden zabieg i cenowo wyszło mnie znacznie taniej. Minusem kwasów jest to, że przez minimum tydzień nie możemy wyjść do ludzi bo skóra jest spalona (dosłownie brązowa) no i rzecz jasna nie możemy długo po zabiegu wychodzić na słońce.

24

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Na rozjaśnianie przebarwień najskuteczniejszy jest chyba laser tyle że z tego co kojarzę to nie jest tania opcja i trzeba zrobić kilka zabiegów. Ale jak komuś zależy to chyba warto się przemęczyć, patrząc na zdjęcia to fajnie to wygląda smile

25

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Nie tylko laser się nadaje, ja miałam zabieg który się nazywa dermapen, robiłam go w klinice Artederm w Józefowie. Polega on na tym, że pobudza skórę do wykorzystania jej naturalnej zdolności do regeneracji. Zabieg przynosi znakomite efekty nie tylko na twarzy czy szyi, ale też na dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach i dłoniach i jest wskazany na rozstępy i przebarwienia oraz między innymi blizny potrądzikowe, pooperacyjne i pooparzeniowe

26

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Polecam krem na blizny i przebarwienia Hemani, który przyspiesza regenerację i odbudowę komórek. Skutecznie wygładza i uelastycznia. Poza tym wyrównuje koloryt, dzięki czemu zmniejsza widoczność przebarwień.

marokosklep. com

marokosklep.com

27 Ostatnio edytowany przez Catelyn (2019-06-12 06:40:37)

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Wszystko zależy od tego jakie są dane przebarwienia. Jeśli nie są duze to wystarcza kwasy, jesli są spore to faktycznie jedynym rozwiąznaiem jest laser. Od razu mogę zaznaczyć,.że nie pomogą Wam żadne kremy czy też żadne peelingi. Nie ma opcji aby wybielić czy zmniejszyć blizny potrądzikowe w domu ( próbowałam wszystkiego tak wiec piszę z własnego doświadczenia....).

Polecam wybrać sie za to na laser:
https://www.raczkowska.pl/laser-frakcyjny-co2/

Jest to gabinet medycyny estetycznej w Krakowie. Maj tam spore doświadczenie.

28

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

Kup sobie jakis dobry krem nawilżający i odzywiajacy skore, koloryt powiien sie wyrownac.

29

Odp: Przebarwienia na twarzy, dekolcie i ramionach

U mnie fajnie sprawdziły się kosmetyki z Novaclear seria Whiten. Miałam żel do mycia twarzy i krem na noc i na dzień. Kosmetyki ładnie redukuje różnego rodzaju przebarwienia a kremy mają też działanie przeciwzapalne i przeciwtrądzikowe.