1

Temat: Pielęgnacja stóp

Wiele kobiet zmaga się z problemem popękanych i suchych pięt. Tym bardziej, że mamy lato i wypadałoby zadbać i o tę niewielką część ciała, kieruję do Was pytanie- czy macie jakieś sprawdzone/ byćmoże domowe/ sposoby na pękające pięty? Co robić, by dłużej  pozostawały gładkie i nawilzone?

2

Odp: Pielęgnacja stóp

Domowe - systematyczne moczenie i nawilżanie. Co stosować? Dobry krem nawilżający, peeling do stóp, pumeks albo pilnik. Pięty wymagają większej uwagi, niełatwo się je nawilża/natłuszcza. Na noc smaruję tłustym kremem dla dzieci albo specjalnym kremem do stóp. Peeling mam z Dr Stopa, krem zwykły dla dzieci. Widziałaś tą reklamę, patyczek z aplikatorem na popękane pięty? Co to jest?

3

Odp: Pielęgnacja stóp

Też korzystam z kremu do stóp na noc i codziennie ścieram pięty pumeksem, ale mam wrażenie że mogłoby być jeszcze lepiej. A z moczeniem jest tak, że zazwyczaj brakuje na takie rzeczy czasu i wiecznie się to odwleka. Jeśli chodzi o aplikator, to kojarzy mi się jedynie reklama Scholla. Nie wiem, czy to miałas na mysli, stokrotko ? Ogólnie, znana marka, zakładam że dobra, chociaż nie próbowałam nigdy żadnego z ich produktów. Zazwyczaj zrażałam się ceną i wybierałam jakies tańsze zamienniki.

4

Odp: Pielęgnacja stóp

Tak dokładnie chodzi mi o ten reklamowany w tv produkt. Wiem, scholl ma drogie produkty ale ciekawa jestem czy działa. U mnie też powinno być lepiej przecież ścieram i nawilżam.

5

Odp: Pielęgnacja stóp

W moim przypadku to moczenie około 30min nóg w roztworze wodnym z Zabłocką solą termalną- taka specjalna, kosmetyczna (można w aptece kupić lub w internecie).  Wówczas naskórek ładnie mięknie. Po tym kremuję nogi maściami specjalnymi do stóp. Sprawdzony i bardzo skuteczny sposób.

6

Odp: Pielęgnacja stóp

Moim sposobem na piękne pięty jest używanie PROBIOTYCZNEJ MGIEŁKI DO STÓP, jest ona w sprayu, codziennie wieczorem spryskuję stopy, czekam kilka minut żeby wyschły i już wtedy robią się gładkie. Przy zgrubiałej skórze, aby pomóc mgiełce należy użyć pumeksu do pięt,  a następnie po wysuszeniu stóp, spryskać stopy mgiełką. Preparat ten nie jest drogi i dostępny w internecie. polecam bardzo

7

Odp: Pielęgnacja stóp

ja właśnie zastanawiałam się czy czasem nie pójść na jakiś profesjonalny kurs pedicure. No bo tak naprawdę, wtedy będę wiedzieć najwięcej na ten temat... Będę mogła pomóc sobie a przy okazji również innym smile To chyba nie jest złe rozwiązanie smile

8

Odp: Pielęgnacja stóp

Ostatnio fajny krem używałam ale za nic nie pamiętam nazwy, jakaś rosyjska firma.

9

Odp: Pielęgnacja stóp

no i żem poszła. Polecić mogę z sumieniem czystym. Poszłam na kurs pedicure, który znalazłam na kursyurody.pl smile Najciekawsza część to ta, w której mowa była o pielęgnacji stóp i zabiegach parafinowych. Naprawdę polecam smile Sprawdźcie smile

10

Odp: Pielęgnacja stóp

ja jak bylam na pedicure babeczka powiedziala mi, zebym w miare mozliwosci starala sie mniej trzec tarka skore stop, bo ta sie przyzwyczai ze ciagle jest scierana.
ciezko bylo ale sprawdzilam jej zeznania i przez 2 miechy nie scieralam- bylam w niej 1 raz w tym czasie i po zabiegu scinania skalpelem tylko je nawilzalam i wiecie co - zauwazylam roznice smile wiec cos w tym jest, wiec odrazam pumeksowanie i scieranie po kilka razy w tyg

11

Odp: Pielęgnacja stóp

Zwykle używam produktów marki Scholl i sprawdzają się całkiem nieźle. Peeling, do tego mocno nawilżający krem, na to bawełniane skarpety i zwykle nie potrzeba mi niczego innego:)

12

Odp: Pielęgnacja stóp

Ja moczę długo w wodzie, potem używam tarki do stóp a na koniec nakładam na grubo krem nawilżający i nakładam ciepłe skarpety. Zawsze wybieram kremy tłuste, które dobrze nawilżają.

13

Odp: Pielęgnacja stóp

Macie zainteresowanie tą usługą w swoich salonach? Na poważnie myślę aktualnie nad szkoleniem z tego tematu.
Trwa ponad 2 tygodnie, nauki jest mnóstwo, ale wydaje mi się, że zarobki również mogą być fajne.
W naszym mieście tej usługi jeszcze nie ma. Ma sens wejście w ten temat?

14

Odp: Pielęgnacja stóp

Jeśli nikt jeszcze nie ma tej usługi w mieście to wiadomo, że będzie to opłacalne. Zainteresowanie dbałością o stopy rośnie, ludzie w końcu myślą o własnym zdrowiu.
Trochę to potrwa zanim wszystko dokładnie poznasz, ale uważam, że samo szkolenie będzie opłacalne, jako dodatkowe umiejętności. W przyszłości może być Ci nawet łatwiej znaleźć pracę.

15

Odp: Pielęgnacja stóp

Czy new nails faktycznie przygotowuje do zawodu, tak żeby po kilku tygodniach można było pracować na takim stanowisku?
Czy któraś z Was może mi potwierdzić, że faktycznie dostała pracę po samym szkoleniu?

16

Odp: Pielęgnacja stóp

Oni cię przygotują jeśli sama jesteś ogarnięta. Tam nie produkują ludzi z papierami. Zawsze masz egzamin, dostajesz certyfikat wskazujący, że zaliczyłaś faktycznie szkolenie.
Ale wiadomo - bardziej tutaj chodzi o konkretne umiejętności, które ja faktycznie po samym szkoleniu wyniosłam - ty również możesz je wynieść.

17

Odp: Pielęgnacja stóp

Zobacz program new nails. Tam jest naprawdę całe mnóstwo nauki. Opanujesz to, zaangażujesz się, to masz na 100% etat. Za darmo nie dostaniesz nic. Sam papier również ci nic nie da. Teraz etat daje się głównie za umiejętności, a nie za same papiery. Rozumiesz?

18

Odp: Pielęgnacja stóp

Zakładając, że temat nie będzie tylko zaliczony, ale porządnie zrobiony. Przecież to oczywiste, że same szkolenia nie zrobią wszystkiego za nas, nawet w new nails.'
To powinno być poprte praktykę. Dopiero po praktyce, konkretnym doświadczeniu istnieje szansa na etat - nie wcześniej.

19

Odp: Pielęgnacja stóp

Proste i logiczne, ale niestety nie dla wszystkich - w dalszym ciągu ludzie wiszą na etapie cudownych studiów.
Cudownego studium i cudownych kursów. Owszem, jest różnica w jakości, ale efekty w tym wszystkim zależą bezpośrednio od nas samych.

Odp: Pielęgnacja stóp

A ja polecam domowy cynamonowy peeling stóp
Składniki:
•1 łyżeczka cynamonu
•2 łyżki miodu
•1 łyżka brązowego cukru
Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj. Wmasuj tak przyrządzony peeling w stopy, a po masażu, opłucz nogi wodą i wsmaruj krem do stóp. Cynamon ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Miód działa wygłądzająco i oczyszczająco. Połączenie cynamonu i miodu zapewni Ci gładką i delikatną skórę stóp.

21

Odp: Pielęgnacja stóp

bardzo taki peeling domowy lubię i wgl nie widzę potrzeby wydawania kasy na te gotowe sklepowe produkty, do tego tylko dobry krem, ja mam akurat z podoceutic i ja nie mam żadnych problemów ze stopami aktualnie a kiedyś borykałam się ze sporym przesuszeniem które sprawiało że niechętnie zakładałam odkryte buty

22 Ostatnio edytowany przez Toewerek (2016-11-15 14:09:16)

Odp: Pielęgnacja stóp

Pielegnacja to nie wszystko, bo stopy sa zniszczone czesto przez buty. Dlatego ja kupuje obuwie medyczne, tu mozesz zobaczyc jak cos takiego wyglada http://www.ceneo.pl/oferty/obuwie-medyczne Bo w zwyklych butach mimo pielegnacji moje stopy wygladaly fatalnie...

23

Odp: Pielęgnacja stóp

Ale nie da się na co dzień chodzić w obuwiu medycznym. A pielęgnacja nie jest aż tak uciążliwa, bez przesady...
Ja stosuję raz na 4-5 tygodni maskę epilfeet, a na co dzień tylko kremy nawilżające, to wystarcza.

24

Odp: Pielęgnacja stóp

A co to za maska i jak działa? Szukam czegoś dla siebie, bo w styczniu na urlop i chciałabym mieć ładne stopy na plaży. smile

25

Odp: Pielęgnacja stóp

To takie skarpetki foliowe nasączone między innymi kwasami owocowymi. Nakładasz je na stopy na 60-90 minut, potem w ciągu kilku dni skóra zaczyna się złuszczać i po max. tygodniu masz stopy jak dziecko wink

26 Ostatnio edytowany przez johnnorton (2017-05-15 11:47:41)

Odp: Pielęgnacja stóp

Warto zadbać też o pedicure stóp, są przystosowane do tego specjalne lakiery. W sieci można zakupić całe zestawy do pielęgnacji paznokci stóp, które będą bardzo pomocne na co dzień.

27

Odp: Pielęgnacja stóp

Do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej, szczególnie dłoni i stóp, przeznaczony jest ChemoDry B6. Głęboko natłuszcza (oliwa z oliwek, masło shea), nawilża (mocznik, kwas hialuronowy, pantenol, skwalen i witamina E), działa przeciwzapalnie (alantoina i pantenol), a także usuwa wolne rodniki (witamina E i koenzym Q10).

28

Odp: Pielęgnacja stóp

Zgadzam się taki pedicure leczniczy to zdecydowana ulga dla popękanych i suchych stóp. Ja raz poszłam do kosmetyczki na taki zabieg ale jakoś niewiele to dało. Dopiero po interwecncji podologa z poradni chorej stopy na Targówku odczułam zdecydowana ulgę jaką taki zabieg dał moim stopom. Nawet sobie zakupiłam taką frezarkę ręczna i jak widzę, ze naskórek na piętach znowu mi się robi taki twardy to nią działam.

29

Odp: Pielęgnacja stóp

Ja nie lubię tarek, pumeksów, frezarek, zawsze się boję, ze się zapędzę i zrobię sobie krzywdę. Dlatego wolę te maski złuszczające, bo one działają tylko na martwą zrogowaciałą skórę.

30

Odp: Pielęgnacja stóp

Ja mam ten sam problem sad

31

Odp: Pielęgnacja stóp

U mnie sprawdziła się maska Epilfeet w formie skarpetek świetnie złuszcza brzydki, twardy naskórek. A też miałam naprawdę okropne stopy, twarde, suche, szorstkie i jeszcze pękające. Teraz już nie mam obaw przed założeniem sandałów, kiedy tylko jest cieplej.

32

Odp: Pielęgnacja stóp

A czy facet też może takie skarpetki stosować?

33

Odp: Pielęgnacja stóp

Jest też wersja męska epilfeet. Odpowiednio większy rozmiar mają. wink

34

Odp: Pielęgnacja stóp

Można je kupić w zestawach online, a skład męskich i damskich epilfeet jest taki sam. wink

35

Odp: Pielęgnacja stóp

A co to za zestawy są? Bo jestem zainteresowana. smile

36

Odp: Pielęgnacja stóp

A gdzie można kupic takie zestaw?

37

Odp: Pielęgnacja stóp

Ja w międzyczasie namierzyłam i kupiłam. Na byOlie są i nawet szybka wysyłka, więc polecam jako miejsce sprawdzone. smile

38

Odp: Pielęgnacja stóp

A długo schodzi ze zrobieniem tych epilfeet?

39

Odp: Pielęgnacja stóp

Tak naprawdę w pielęgnacji stóp podstawowy element to chyba systematyczność. Jeśli rzeczywiście dba się o nie codziennie to nie powinno być problemu. No ale wiadomo jak to jest... fajnie się tylko mówi smile Jakiś czas temu była na zabiegach pielęgnacyjnych w Anlaya Day Spa i przyznam że w życiu moje stopy nie były tak gładkie. Dosłownie czuję jakbym miała zupełnie nową skórę smile skóra się zregenrowała i wygląda młodziej. Dodatkowo można tam wybrać sie na zabiegi refleksologii stóp, ale jakoś juz mi nie wystarczyło czasu. Ktoś próbowal takiego relaksu dla stóp?

40

Odp: Pielęgnacja stóp

Niwa napisał/a:

A długo schodzi ze zrobieniem tych epilfeet?

60-120 minut siedzisz w skarpetkach, zależy w jakim stanie masz stopy. A potem po kilku dniach skóra zaczyna się złuszczać.

41

Odp: Pielęgnacja stóp

Nie za długo dwie godziny? Mnie wystarcza godzinka. Nie zaszkodzi taki długi czas?

42

Odp: Pielęgnacja stóp

też mam z tym problem.. kupiłam niedawno taką maskę do stóp z tołpy i mam nadzieje, ze cos pomoze

43

Odp: Pielęgnacja stóp

Złuszczające skarpetki polecam

44

Odp: Pielęgnacja stóp

u mnie większy problem to kurzajki... to dopiero masakra sad a wiedzie jakie to jest zaraźliwe! Nie zastanawiałam się tylko od razu jak je zauważyłam to pojechałam do Centrum Podologicznego w Łodzi. Oni tam najpierw dokładnie sprawdzają co za rodzaj i dobierają odpowiedni środek farmakologiczny.

45

Odp: Pielęgnacja stóp

Tama napisał/a:

A co to za zestawy są? Bo jestem zainteresowana. smile

Na stronie byolie. com/pl w zakładce sklep jest zestaw dla dwojga. smile

46

Odp: Pielęgnacja stóp

A to dziękuję za podpowiedź, zaraz sobie zerknę i poszukam. smile

47

Odp: Pielęgnacja stóp

Jula napisał/a:

Złuszczające skarpetki polecam

Tak, są świetne do pielęgnacji stóp, ja używam tych bielendy  z aktywnym węglem i glinką białą w lato, mają skutecznie działanie antyperspiracyjne, poza tym skarpety zmiękczają naskórek i niwelują zrogowacenia i twardość naskórka, ograniczają rozwój bakterii, będących przyczyną przykrego zapachu

48

Odp: Pielęgnacja stóp

Też swego czasu używałam tych skarpetek i przyznam, że zdały egzamin. Na plus z całą pewnością koszt bo z tego co pamiętam to wcale nie są drogie, polecam poszukać ich w sklepach internetowych.

49 Ostatnio edytowany przez Walewska (2019-05-17 06:54:56)

Odp: Pielęgnacja stóp

Najskuteczniejszym sposobem na zdrowe i urodziwe stopy jest wykonanie profesjonalnego pedicure w Gabinecie Kosmetycznym i systematyczna ich pielęgnacja w warunkach domowych. Kremy do stóp rozwiązują wiele problemów. Mogą leczyć rany, nawilżać, natłuszczać, chłodzić czy rozgrzewać stopy.

Raz na jakiś czas warto jest zrobić sobie taki prezent oraz wybrac sie na pielęgnację stóp do kosmetyczki. Szczególnie, ze nie jest to jedynie malowanie paznokci Dobra kosmetyczka zajmie się równiez skórą stóp.

Ze swojej strony polecam ten gabinet:
https://bonjour-gliwice.pl/pedicure/

Znajduje się w Gliwicach.

50

Odp: Pielęgnacja stóp

Kupiłam sobie wczoraj po praz pierwszy tę maskę w formie skarpetek z Scholla. Nie wiedziałam, że są takie, które mają na celu odżywić i nawilżyć, a nie złuszczyć naskórek pięt. Powiem szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona efektami po 20 minutowej aplikacji tej maski.

51

Odp: Pielęgnacja stóp

A powiedz, czy stopy po tych maskach z Scholla są tłuste? Słyszałam o nich dobre opinie, ale właśnie nie lubię takiej warstwy śliskiej na stopach;) a wiem, że mają olejki w składzie.

52

Odp: Pielęgnacja stóp

A też w sumie się podepnę bo nigdy nie miałam tych skarpetek złuszczających tongue

53

Odp: Pielęgnacja stóp

Kalinta napisał/a:

A powiedz, czy stopy po tych maskach z Scholla są tłuste? Słyszałam o nich dobre opinie, ale właśnie nie lubię takiej warstwy śliskiej na stopach;) a wiem, że mają olejki w składzie.

Nie używałam tych z scholla ale mogę śmiało polecić Skarpety zmiękczające z Aktywną maścią  20% mocznikiem z linii Comfort Bielendy. Najpierw wmasowujesz maść potem zakładasz zawarte w opakowaniu foliowe skarpety a na to swoje, bawełniane. Po 40 minutach stopy są tak gładkie i miękkie że ciężko sobie wyobrazić aż taką zmianę w tak krótkim czasie. Na stopach nie pozostaje śliska warstwa o którą pytasz smile