1

Temat: Siwe włosy w młodym wieku

Mam 20 lat od jakiegoś pół roku widzę na skroniach srebrne włoski które z pasją wyrywam ;-) ale trochę zaczyna mnie to martwic nie chce się farbować mam ładny naturalny kolor włosów z którego nie do końca chce rezygnować czy są jakieś sprawdzone sposoby na siwe włosy w moim wieku ? Czy to już geny i natura decyduje czy da się z tym jakoś walczyć ? Mam dopiero 20 lat moi rówieśnicy cieszą się bujnymi fryzurami bez grama siwizny.... Czy te siwe włosy mogą być spowodowane jakimiś niedoborami ? witamin czy czegoś ? jakie są przyczyny ich pojawienia ? może stres który po odejściu chłopaka był dość duży ? Nie powiem działa to trochę depresyjnie na mnie ....

2

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

Stres. To na pewno taki czynnik, który mógł doprowadzić cię do tego stanu. Powiem z własnego podwórka. Miałam sąsiadkę, której córka zginęła wybiegając na drogę,miała 3 latka. Kobieta osiwiała w ciągy jednego dnia. Także podejrzewam, że u Ciebie odejscie chłopaka było bardzo wielkim stresem, może nawet nie do końca uświadomionym i stąd te siwe włosy. Także spróbuj technik relaksacyjnych, medytacji, może jogi ? Kąpiele , długie spacery i praca z oddechem. A wewnętrznie magnez, herbatka z melissy. Musisz dojść z nerwami do ładu to i siwienie się skończy. Powodzenia !

3

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

20 lat to bardzo szybko jeśli chodzi o siwienie włosów. I faktem jest, że stres to chyba czynnik najbardziej wpływający na siwienie. Myślę jednak, że siwienie w Twoim przypadku to przejściowy stan. Może masz jakieś zaburzenia hormonalne lub brakuje Ci jakichś składników? Innym powodem może być po prostu genetyka. Zapytaj kobiet w swojej rodzinie, czy także szybko zaczęły siwieć im włosy. Może to po prostu rodzinne?

4

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

Ja dostałam kiedyś taką metodę na siwe włoski. Jest ona bardzo prosta - należy jeść jak najwięcej brązowego ryżu. I rzeczywiscie odkąd do diety wprowadziłam co 2 obiad ryż brązowy włosy jakby przestały mi siwieć, nie znajduję już siwych włosków. Oczywiscie to bardzo upierdliwe ciągle jeść ryż, no ale co zrobić. Na razie wolę nie ryzykować odstawienie go, chociaż całe życie zostać na diecie ryżowej przez włosy też sobie nie wyobrażam hi hi

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

Problem siwych włosów w młodym wieku może być spowodowany przez czynniki takie jak genetyka, nieodpowiednia dieta, zmiany hormonalne, palenie tytoniu, stres, stosowanie nieodpowiednich produktów do włosów. Bardzo często przyczyną siwizny w tak młodym wieku jest niedobór witaminy B o raz miedzi, żelaza czy jodu. Olej kokosowy pomaga zwalczyć wszelakie infekcje i stosując go przez dłuższy czas w połączeniu z sokiem cytryny pozwoli zahamować siwiznę.

6

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

Mam siwe włosy od 19 roku życia. Aktualnie mam 31 lat i 50% siwych włosów na głowie, w szczególności skronie i boki. Farbuje się, bo co mi innego zostało....przecież nie będę wyrywać siwych włosów, bo byłabym prawie łysa. Trzeba się akceptować takim, jakim się jest.

7

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

Tutaj macie namiary - sprzet-fryzjerski.pl/blog/?p=562
Zasady działania, pielęgnacji, stosowania kosmetyków.
Siwe włosy wymagają tak samo dobrej opieki, jak każde inne.
Wtedy po prostu utrzymają się maksymalnie długo.

8

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

Moze warto uzywac specjalnych produktow do pielegnacji jasnych wlosow (blond czy wlasnie siwych). Inoar ma fajna serie absolut speed blond. MI pomaga, mam blond wlosy z tendencja do nabierania przez nie brzydkiego zoltego kolorku.. odzywka super sobie radzi z ttym problemem i ladnie je tonuje.

9

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

Stres ale i genetyka. Są osoby, u których nawet w bardzo młodym wieku pojawiają się siwe włosy i jest to często rodzinne. Wydaje mi się, że niedobory nie mają tu nic do rzeczy, można to ewentualnie zafarbować albo zrobić balejaż w taki sposób, żeby te siwe nie rzucały się tak w oczy.

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

MISSbutterfly napisał/a:

Mam siwe włosy od 19 roku życia. Aktualnie mam 31 lat i 50% siwych włosów na głowie, w szczególności skronie i boki. Farbuje się, bo co mi innego zostało....przecież nie będę wyrywać siwych włosów, bo byłabym prawie łysa. Trzeba się akceptować takim, jakim się jest.


przepraszam, ale rozbawiła mnie twoja wypowiedź big_smile

Sama też mam problem z siwymi włosami, ale u mnie to już dłuższy czas tongue zaczeło się jakoś w wieku 21 lat, a póxniej już samo szło. Moja mam miała mniej więcej tyle samo lat co ja jak jej się zaczeły dziac takie cuda na głowie hmm Niestety, ale genów nie oszukasz.

11

Odp: Siwe włosy w młodym wieku

No cóż... nikogo to nie ominie. najlepiej farbować hmm

Po cóż – pomyślała – udawać dwie osoby na raz, kiedy ledwie wystarczy mnie na jedną, godną szacunku osobę?