1

Temat: Zaburzenia samopoczucia

Od pewnego czasu zauważyłam u siebie stałe napady zaburzenia dobrego samopoczucia. Mam w sobie taki lęk i niepokój, zrobiłam się bardzo drażliwa i bardzo płaczliwa. Coś sie ze mną dzieje, ale nie wiem dokładnie co a co najgorsze - kompletnie nie wiem jak sobie pomóc. Dodam ,że nie mam jakichś większych problemów osobistych czy w pracy - wszystko leci ustalonym torem, więc nie wiem skąd mi się to wzięło. Co robić ?

2

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Kiedyś ktoś mi powiedział że przyczyną tej choroby jest wewnętrzna samotność. Może nie masz wokół siebie osób, którym możesz się wygadać poradzić ?Wsparcie i uznanie są dla nas bardzo ważne dlatego też może to jest jakiś powód. Nie poświęcaj się - jeżeli się poświęcamy innym ( przełożonym, rodzinie ) nic w zamian nie otrzymując lub czując że otrzymujemy za mało to także po miesiącach wpływa na obniżenie nastroju. Dbaj o siebie i swoje potrzeby. Zadbaj też o ruch na świeżym powietrzu i znajdź chwile na relaks, spełnianie swoich małych zachcianek jak dobra kawa, zakupy z koleżanką itd. To powinno pomóc - chociaż troszkę smile

3

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Ja mam takie zaburzenia nastroju bo pracuję na zmiany sad Pracuję w szpitalu i niestety czasem mam nocki jako pielęgniarka. Daje to masakrycznie w kość i bardzo się odbija na psychice. Ciągnę tak już 3 lata i na prawdę mimo ,że kocham mój zawód czuję się źle.

4

Odp: Zaburzenia samopoczucia

naświetlania lampą bioptron zmniejszają poziom produkcji melatoniny, najlepiej zabieg przeprowadzić sobie zaraz po przebudzeniu. Bioptron jest sprzętem medycznym stosowanym np. w szpitalach psychiatrycznych w leczeniu depresji i SAD, zawodowo zajmuję się lampami Bioptron - doradzę na ten temat.

5

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Na tą przypadłość zapadają ludzie którym brakuje wiary we własne działanie i z góry skazują się na przegraną pozycję. Takie krytyczne spostrzeżenia o sobie i otoczeniu doprowadzają do lęków i depresyjnego samopoczucia osoby.Ludzie mają spowolniony tok myślenia, są rozdrażnieni, zamiast pisać na forum skonsultuj się z psychiatrą lub psychologiem którzy pomogą tobie znaleźć właściwą drogę do leczenia.

6

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Psycholog albo psychiatra się kłania i tyle.

7

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Potrzebujesz jakiejś zmiany w życiu, ale skoro w tym tkwisz to być może sama nie jesteś w stanie nic na to poradzić. Miałam taki etap w życiu i jedynym dobrym krokiem był kontakt z psychologiem. Jeżeli trafisz do dobrego to na pewno Ci pomoże. Na pewno dobrze jest zrobić jakiś krok do przodu, malutki, ale zawsze do przodu.

8

Odp: Zaburzenia samopoczucia

ja też miałam podobny problem, siostra namówiła mnie na wizytę u psychologa, poszłam do p.Ślebody w Krakowie - widać pozytywne efekty smile

9

Odp: Zaburzenia samopoczucia

To jest choroba 21 wieku. Zbyt szybki styl życia, samotność, brak czasu dla siebie.....itp, itd

10

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Yup, that shloud defo do the trick!

11

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Geert ik denk dat jij als natuur Docent, de aangewezen persoon bent om dit met de gemeente op te nemen We kunnen natuurlijk ook de landelijke media inakeschlen, b.v. SBS of omrop frysân.

12

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Ja przed wizytą u psychologa kupiłam sobie nervomix forte w aptece, dostałam go bez z recepty i pomógł. Teraz mam go non stop w apteczce i w razie stresujących sytuacji czy zmian nastroju to sobie biorą i od razu odczuwam poprawę

13

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Tak naprawdę na takie zachowanie może wpłynąć wiele czynników. Zbliżający się okres lub taki, który właśnie trwa, PMS, problemy w domu, w pracy, stres, wypalenie zawodowe. Spróbuj z kimś szczerze porozmawiać co ci na sercu leży.

14

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Jakiś czas temu zauważyłem u siebie częste zmiany nastrojów, od euforii po wielki smutek. Nie wiedziałem, co się ze mną dzieje. Takie stany wcześniej były mi zupełnie obce. Tymczasem to zaczęło się nasilać. Z czasem nie miałem już wahań nastroju, bo w moim życiu zaczął dominować smutek. Jakby dopadła mnie depresja. Nigdy wcześniej nie byłem na żadnej terapii, nie wiedziałem na czym ona polega, za to wiedziałem, że na pewno będzie mi głupio opowiadać obcej osobie o tym, co teraz przeżywam. W każdym razie postanowiłem spróbować. Zacząłem chodzić do Bożeny Szczęsnej z Psychologgii. Nie upłynęło wcale wiele czasu, a udało jej się zdobyć moje zaufanie na tyle bym się przed nią otworzył. Pomogła mi zrozumieć, co mi dolega. Jak przez to przejść, co robić... Po kilku wizytach zacząłem się czuć jakoś lepiej, w sensie zacząłem wierzyć, że coś się może zmienić, a męczyło mnie już to strasznie. Teraz jest całkiem dobrze, miewam jeszcze słabsze dni, ale wiem już jak sobie z tym radzić.

15

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Polecam Depresanum, który zawiera ekstrakt z kwiatu szafranu, tryptofan i inozytol. Dzięki temu wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i utrzymanie dobrego samopoczucia. Według przeprowadzonego w 2016 r. badania aż 97% osób, z obniżonym nastrojem, deklarowało chęć dalszego stosowania naszego preparatu.

depresanum.pl

16

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Suplementy wspomagające pracę układu nerwowego powinny pomóc na takie zaburzenia, w sklepie zdrowesuplementy.pl jest spory wybór, ja kupuję zawsze cytryniec chiński smile

Odp: Zaburzenia samopoczucia

Jednym ze sposobów na poprawienie samopoczucia, szczególnie podczas zimy jest aktywność fizyczna, gdyż podnosi poziom endorfin w organizmie. Warto poświęcić trochę czasu na czynności, które pozwolą nam się zrelaksować jak film, książka, muzyka czy relaksująca kąpiel. Poza tym unikać należy pokarmów bogatych w cukier czy niezdrowe tłuszcze, które pogłębią negatywny nastrój.

18

Odp: Zaburzenia samopoczucia

To jest normalne, że możesz odczuwać objawy typowe dla nerwicy albo stanów lękowych, nawet nie będąc wystawioną na stresujące sytuacje. Czasem wystarczy jedna negatywna myśl, by zapoczątkować całą lawinę niekorzystnych objawów. Musisz znaleźć czas na relaks, bo inaczej te objawy będą się tylko nasilać i potem byle co będzie uruchamiać huśtawki samopoczucia.