1

Temat: wszy

jak leczyć wszy u dziecka? Co jakiś czas córka przychodzi z tym paskudztwem do domu, za pierwzym razm zanims ie rozientowaliśmy jużw szyscy mieliśmy sad

2

Odp: wszy

zawsze jak już się zdarzą wszy to kupuję parasidose, bardzo szybko działa, jest bezpieczny dla człowieka i nawet moj astmatyk może używać bez obaw, przy dziecku to nie jest taka prosta sprawa żeby coś nałożyć na głowę na dłużej, ale to tylko kwadras się trzyma

3

Odp: wszy

A ile razy trzeba robić taką kurację?

4

Odp: wszy

Ja się niestety nie bardzo na tym znam... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...

Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni.

5

Odp: wszy

Tylko raz się robi kurację parasidose, nakładasz dziecku, dobrze rozprowadzasz, na to idzie czepek na kwadrans, dokładnie włosy wyczesujesz i myjesz i po wszach

6 Ostatnio edytowany przez słomka (2018-10-31 11:24:17)

Odp: wszy

Dewin napisał/a:

Ja się niestety nie bardzo na tym znam... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...

Jeśli o parasidose chodzi to nie ma potrzeby powtarzania kuracji. Jeśli zrobicie wszystko zgodnie z instrukcją i dokładnie wyczeszecie wszystkie wszy i gnidy to nie ma się o co obawiać, wszystko wyginie.

7

Odp: wszy

Raz i po sprawie? To warto zapamiętać ten preparat.

8

Odp: wszy

Potwierdzam - wystarczy tylko raz. Raczej jeśli nawet wszy już złożyły jajeczka, to Parasidose jest w stanie sobie z nimi poradzić, dzięki czemu jest naprawdę skuteczny. smile

9

Odp: wszy

Kupić szampon na wszy w aptece i wyczesywać najlepiej nad białą kartką

10 Ostatnio edytowany przez Katia (2018-12-06 11:31:43)

Odp: wszy

Oj niestety ale obecnie jest to bardzo duży problem, również w szkołach.
https://rodzinazdrowia.pl/swedzacy-prob … w-szkolach

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele szamponów oraz rozmaitych kuracji przeciw wszom, jednak składają się one w większości z chemicznych składników, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie lub powodować podrażnienie skóry głowy. Warto jest na początku skonsultować zastosowanie danego środka z lekarzem ktory powie czy będzie to odpowiednie czy moze lepiej będzie poszukać innego środka!

Z domowych sposobów polecam ocet jabłkowy. Ten popularny na rynku produkt ma silne działanie zwalczające wszy i gnidy. Należy jednak pamiętać, że jeśli wszy jest dużo i są one pokaźnych rozmiarów, produkt ten może nie okazać się skuteczny w 100%.

11

Odp: wszy

A Pipi Nitolic któraś z Was stosowała u swoich dzieci? Mi cały zestaw poleciła farmaceutka w aptece, kupiłam spray do leczenia, ale też preparat i grzebień, które ułatwiają wyczesywanie martwych wszy i gnid. Zabiegu nie trzeba powtarzać po kilku dniach, ale jakby (odpukać w niemalowane) znów kiedyś się przypałętały, to bez obaw mogę sięgnąć po ten produkt, po pierwsze dlatego, że jestem zadowolona z działania, a po drugie, to produkt bezpieczny dla dzieci (w składzie nie ma środków owadobójczych).