Temat: Okulary ajurwedyjskie

Od dawien dawna znany jest sposób korekcji wad oczu za pomocą okularów niesoczewkowych nazywanych często okularami multiprzesłonowymi lub ajurwedyjskimi. W Polsce zostały one przetestowane przez okulistów z Katedry i Kliniki Chorób Oczu w Warszawie, gdzie potwierdzono ich wysoką skuteczność w korekcji takich problemów jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, starczowzroczność, wczesny etap zaćmy, astygmatyzm, zez u dzieci, przemęczenie, po czym wprowadzone na rynek. Okulary ajurwedyjskie pozwalają na uzyskanie poprawy widzenia zbliżonej do korekcji standardowej i, co wydaje się bardzo ważne, nie wywołują żadnych skutków ubocznych.

Metoda jest stosunkowo tania, bo koszt zakupu okularów na Allegro to ok. 85-105 zł, niemniej bardzo ważna w całym procesie leczenia jest oczywiście cierpliwość i systematyczność - okulary należy zakładać na ok. 2-3 godzinny dziennie, najlepiej bez przerwy podczas czytania, pisania, oglądania TV, pracy na komputerze, przy czym ważne jest, aby obraz czy tekst był dobrze oświetlony.

Podaje się, że pierwsze efekty pojawiają się po ok. sześciu tygodniach regularnego zakładania na nos, ale rzecz jasna w miarę upływu czasu ich skuteczność powinna być coraz większa, a nawet pozwolić na zupełne zrezygnowanie z okularów optycznych.

Ktoś stosował? Okazały się skuteczne? Jeśli tak, to po jakim okresie używania?

2

Odp: Okulary ajurwedyjskie

Z tego co piszesz to te okulary są świetne. Ja o nich nie słyszałam i chętnie szepnę mojemu tacie, że coś takiego się pojawiło. Czy osoby które mają wadę wzroku - prawe oko -6, lewe oko -6,5 również mogą je stosować, czy raczej mogą sobie zaszkodzić? Zaznaczam, że tato nie jest w stanie całkowicie zrezygnować z okularów optycznych, ponieważ bez nich prawie nic nie widzi.