1

Temat: Alergia na pleśnie i kurz

W ostatnich badaniach, lekarz stwierdził u mnie alergię na pleśnie. Niestety jestem za granicą i nie bardzo mogłam ze względów językowych dowiedzieć się czegoś więcej o tym. Z czym wiąże się alergia na pleśnie i kurz ? Jak to leczyć, na co muszę uważać ?

2

Odp: Alergia na pleśnie i kurz

Niestety, nie napisała Pani, czy poza stwierdzoną alergią w badaniach, ma Pani realne jej objawy. Najczęstsza postać alergii na kurz i pleśnie to objawy ze strony układu oddechowego oraz skóry. Mogą one występować pod postacią kataru siennego, alergicznego zapalenia spojówek, astmy oskrzelowej czy wysypki skórnej. Alergenem są zarodniki grzybów, które zwykle unoszą się w powietrzu naszych domów. Z tego powodu ten typ alergii wymaga kilku zmian w dotychczasowym otoczeniu. Warto zadbać o właściwą wentylację pomieszczeń, zwłaszcza tych ciepłych i wilgotnych, jak kuchnia czy łazienka. Najlepiej, gdybyśmy pozbyli się roślin doniczkowych- ziemia jest częstym siedliskiem zarodników. Dbajmy też o usuwanie nieświeżej żywności, nie kupujmy produktów łatwo psujących się. Należy pamiętać, że większość rzeczy wilgotnych, jak suszące się pranie, wilgotne płaszcze czy parasole, a nawet nawilżacze powietrza, są niepożądane w środowisku alergików. Doraźnie w przypadku alergii pomagają tabletki przeciwalergiczne zawierające substancje antyhistaminowe, na przykład loratadynę czy cetyryzynę.

3

Odp: Alergia na pleśnie i kurz

Jestem alergikiem i niestety kurz jest moją zmorą. Gdy wejdę do pomieszczenia, które dawno nie widziało odkurzacza, szmatki itp. od razu kicham, oczy mi puchną i czuję się fatalnie. Przez tą alergię stałam się perfekcyjną panią domu smile A tak poważnie to zawsze przy sobie mam Aleric i w momencie wystąpienia kataru lub zaczerwienienia oczu zażywam tabletkę.

4

Odp: Alergia na pleśnie i kurz

Najlepiej robić tak jak monique - mieć przy sobie tabletkę lub inny preparat, który pomoże w razie ataku alergii. Poza tym warto trzymać dom w czystości i unikać brudu.

5

Odp: Alergia na pleśnie i kurz

też mam zawsze przy sobie moją hitaxę fast, w razie potrzeby biorę, nie trzeba nawet popijać co jest sporym ułatwieniem, nawrt w okresie karnawałowym nie trzeba rezygnować bo on z alko nie wchodzi w reakcję

6

Odp: Alergia na pleśnie i kurz

a czy kojarzycie jakieś tabletki które można lączyć z alkoholem?? Mam wieczór panieński u przyjaciółki, głupi nie wypić chociąz toastu a z leków też niei chcę rezygnować hmm

7

Odp: Alergia na pleśnie i kurz

Ja też jestem uczulony na pleśnie zewnętrzne, ale jeszcze nie leczyłem się u alergologa. Na mnie ta alergia nie wpływa negatywnie, nie mam żadnych objawów. Być może w moim otoczeniu nie ma pleśni.

8

Odp: Alergia na pleśnie i kurz

Jak nie jesteście pewni to zerknijcie sobie na efarmaceuta.pl tam macie informacje na temat leków więc myślę, że to lepsze rozwiązanie.

9

Odp: Alergia na pleśnie i kurz

Musisz unikać pomieszczeń wilgotnych, zamkniętych itp smile

10 Ostatnio edytowany przez Karinna (2018-01-11 09:02:12)

Odp: Alergia na pleśnie i kurz

Jak piszą na http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/a … ny,10.html  w takich przypadkach warto unikać  miejsc z widocznym wzrostem pleśni lub gdzie czuć jej zapach, pracy w ogrodzie, w szczególności przy kompostowaniu i przy grabieniu opadłych liści. Dbać o czystość w domu, szczególnie lodówki, usuwać szybko z domu odpady mokre. Radzą też postępować tak samo jak przy uczuleniu na pyłki, ponieważ wtedy w powietrzu atmosferycznym mogą znajdować się zarodniki pleśni. A jeśli chodzi o kurz to warto sprzątać na mokro, nie posiadać dywanów i wykładzin itd.

11

Odp: Alergia na pleśnie i kurz

Alergia na pleśń i kurz może nieść ze sobą konsekwencje oddechowe. Ja zaniedbałam standardowe leczenie alergologiczne i po pewnym czasie zaczęłam miewać uporczywe napady duszności. Udałam się do alergologa, a ten zalecił zrobienie spirometrii w celu zdiagnozowania astmy. Wybrałam przychodnię InaVita na ulicy Kiepury w Lublinie. Miła Pani pielęgniarka sprawnie przeprowadziła u mnie badanie, zaraz po rejestracji, a wyniki dostępne były w krótkim czasie, nie tylko w wersji papierowej, ale też w wersji elektronicznej, co ułatwiło mi dalsze leczenie. Daje to także możliwość wykluczenia obturacji płuc, która bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie.

12 Ostatnio edytowany przez maltanka (2019-08-26 15:07:53)

Odp: Alergia na pleśnie i kurz

U mojej siostry alergia na kurz objawia się problemami z oczami, swego czasu bardzo często cierpiała na zapalenie spojówek, chroniczne łzawienie itd. Ale zaczęła stosować te krople http://dbamooczy.pl/alergia-oczu/zabak/ i jest dużo lepiej, pozostało tylko kichanie ale za pomocą oczyszczacza powietrza intensywność tego objawu nie jest aż tak duża

msadvertising.pl

13

Odp: Alergia na pleśnie i kurz

Dobrze jest się wybrać do alergologa .Jeśli ktoś z okolic Torunia to bardzo fajną i przyjemną lekarką jest lek.Beata Dul-Doniec z przychodni Nasz Lekarz. Mój maz chodzi bo ma straszne problemy z alergiami zarówno wziewnymi jak i skórnymi.