1

Temat: Kamienie w nerkach

U mojej mamy właśnie zdiagnozowano kamicę nerkową. Co prawda bardzo często słyszałam tę nazwę, ale nigdy nie zetknęłam się z nią bezpośrednio. Bardzo proszę o jakieś wskazówki, rady jak postępować w takim przypadku, czego unikać, jak można sobie z kamieniami poradzić domowymi sposobami? Słyszałam, że należy bardzo dużo pić, ale czego?

2

Odp: Kamienie w nerkach

Przede wszystkim należy zauważyć, że kamienie w nerkach tworzą się minerałów i skrystalizowanych soli, a ponad 80 % z nich zawiera wapń, co jest oczywiście sygnałem, że w przypadku tego rodzaju problemów należy ograniczyć pokarmy zawierające ten pierwiastek. Wszystkie kamienie tworzą się naturalnie i w taki sam sposób można próbować je usunąć. Oczywiście nie wszystkie damy radę, bo te duże czy tworzące zator (w miedniczkach lub kanalikach nerkowych) wymagają interwencji lekarza.

W domu można próbować sobie pomóc wypijając każdego dnia co najmniej 8 szklanek wody, należy jednak unikać napojów gazowanych, słodkich, bogatych w fosforany, czyli typu coca-cola. Oprócz tego należy ograniczyć sól, bo ta wiąże się z wapniem, powodując tworzenie się złogów. Oczywiście należy z diety wyeliminować pokarmy zawierające szczawiany plus dodatkowo ograniczyć ilość zjadanej czekolady i orzechów. Warto też pić herbatki ze skrzypu, liści brzozy, owoców jałowca, babki lancetowatej lub wiązówki, za to ograniczyć ilość wypijanej czarnej herbaty. W aptekach dostępne są gotowe, specjalne zestawy ziół wspomagające leczenie kamieni nerkowych.

Bardzo dobrze sprawdza się również samodzielnie przygotowana mieszanka z korzenia hortensji, korzenia yam, kory kaliny, kory sadźca purpurowego, liści babki lancetowatej, liści krwawnika oraz jedwabiu kukurydzy -  1¼  wody należy doprowadzić do wrzenia, następnie dodać korzeń yam, korę kaliny i korzeń hortensji, gotować razem ok. 15 minut na małym ogniu, na koniec wrzucić resztę ziół i wyłączyć ogień, zostawiamy pod przykryciem na ok. 20 minut, po czym cedzimy i wypijamy.

3

Odp: Kamienie w nerkach

Ja współpracuje z firmą , która ma ziołowe suplementy właśnie na takie schorzenia jakie posiada Pani mama. Jeśli chciałaby Pani wiedzieć więcej proszę pisać na maila.

4

Odp: Kamienie w nerkach

Czy orientujecie się moze jaka powinna być dieta przy kamicy?

5

Odp: Kamienie w nerkach

Witam! Ostatnio zainteresowal mnie temat zdrowych magnesow, uzdrawiajacego wplywu na organism ludzki oraz zdrowie . Natrafilem na stronke zdrowemagnesy.pl na ktorej autor opisuje dzialanie oraz wplyw. Zastanawiam sie czy to bardziej dziala podswiadomosc czy tez faktycznie dzialaja, prosze o komentarze oraz wymiane doswiadczen, pozdrawiam goraco

6 Ostatnio edytowany przez Marzenka (2016-12-21 12:22:08)

Odp: Kamienie w nerkach

Na tej stronie jest opisanych kilka sposobow na zapobieganie kamicy nerkowej:
http://kamicanerkowa.net.pl/kamica/zapo … -nerkowej/

Poczytaj sobie. Najlepszym sposobem jest oczywiście stosownaie odpowiedniej diety. Wiele osob błędnie myśli,ze kamienie nerkowe biorą sie z zakamienionej wody.Prawda jest jednak inna. Zwykle powstają ze zwiększonego spożywania szczawianów w diecie.

7 Ostatnio edytowany przez Anima (2017-11-08 20:41:23)

Odp: Kamienie w nerkach

Ja kiedyś słyszałam, że trzeba pić dużo piwa, ale to takie raczej ludowe metody niepotwierdzone. Nie wiem, ile w tym prawdy. A inna sprawa, że teraz piwo to syf, a nie to co było kilkadziesiąt lat temu. Na kamicę nerkową stosuje się różne metody, ale to najlepiej dowiedzieć się w gabinecie u nefrologa. Wiem, że kamica nerkowa wywołuje ogromne bóle http://www.no-spa.pl/inne-bole-brzucha/kamica-nerkowa Z tego artykułu wynika, że można się jakoś wtedy wspomagać farmakologią.

8

Odp: Kamienie w nerkach

Niestety wiem co to ból przy kamicy nerkowej. Lekarz zalecił mi na to picie picie dużej ilości płynów, nasiadówki i dodatkowo łykanie preparatu Ginjal urit. Mnie ta kuracja pomogła, a czy ktoś z Was już ją stosował?

9

Odp: Kamienie w nerkach

ewelinaflis napisał/a:

Niestety wiem co to ból przy kamicy nerkowej. Lekarz zalecił mi na to picie picie dużej ilości płynów, nasiadówki i dodatkowo łykanie preparatu Ginjal urit. Mnie ta kuracja pomogła, a czy ktoś z Was już ją stosował?

Stosowałam podobną kurację z preparatem Ginjal urit i to był strzał w 10. Jak najbardziej mogę polecić. Ewelina więcej o Ginjalu mozna się dowiedzieć ze strony ginjalurit.pl

10

Odp: Kamienie w nerkach

Czytałam, że Ginjal urit ma zmieniony skład, przez co działa silniej i jest jeszcze bardziej skuteczny. Zwiększono w nim dawkę ekstraktu z owoców bzu czarnego oraz dołożono ziela św. Damiana, które ma o silne działanie diuretyczne i odkażające drogi moczowe.

11

Odp: Kamienie w nerkach

To zależy jak bardzo zaawansowaną kamicę ma Twoja mama. Ogólnie zaleca się oczyszczanie organizmu, ale jak kamienie są duże to środki które przyśpieszają ich usuwanie mogą dołożyć bólu.

12

Odp: Kamienie w nerkach

u mnie w rodzinie był przypadek kamicy nerkowej i zakończyło się rozbijaniem kamieni, po zabiegu problem został zwalczony i na szczęście nie wrócił

13

Odp: Kamienie w nerkach

moja ciocia ma kamicę, okropna choroba co chwilę ją łapie

14

Odp: Kamienie w nerkach

Jak co chwilę łapie to przecież trzeba się tych kamieni pozbyć... są skuteczne metody. W Warszawie polecam na pewno Szpital Mazovia, jest na alei KEN. Znajoma z Kielc tam na zabieg jechała, specjalizują się w leczeniu kamic moczowych. Ogólnie zajmują się urologią i wszystkim co z tą dziedziną medycyny związane. I mają sprzęt do tego, specjalistów tez niczego sobie.