1

Temat: Jaka jest różnica między udarem a wylewem?

Coraz częściej słyszę, że udar mózgu to jest to samo co wylew. Czy rzeczywiscie tak jest? Jesli nie to jaka jest roznica miedzy nimi?

2 Ostatnio edytowany przez szachmat89 (2018-03-14 19:11:26)

Odp: Jaka jest różnica między udarem a wylewem?

Udar to nagłe wystąpienie zaburzenia czynności mózgu powstałe w wyniku zaburzenia krążenia krwi. Przyczyną udaru może być wylew, ale jest to jeden z dwóch rodzajów zaburzenia krążenia prowadzących do udaru. Udar może być bowiem krwotoczny, czyli wywołany wylewem krwi do mózgu w wyniku pęknięcia naczynia tętniczego (wylew), lub niedokrwienny, wywołany zatrzymaniem dopływu krwi do mózgu w wyniku zamknięcia lub zwężenia naczynia (potocznie zwany zawałem mózgu). Udar mózgu potocznie nazywany jest wylewem, ale tylko ok. 20 procent udarów spowodowanych jest krwotokiem, czyli wylewem. Pozostałe 80 proc. udarów nie ma z wylewem nic wspólnego. Kolejne informacje znajdziesz na stronie  https://zycieseniora.com/zdrowie-senior … rze-mozgu/

3

Odp: Jaka jest różnica między udarem a wylewem?

Lepiej zapobiegać niż leczyć,chodzę regularnie do lekarza kardiologia biorę leki i wzmacniam się suplementem Corazon Serce, suplement przeciw zatorom wzmacniający serce, i przede wszystkim polskiej firmy Molecular Project.

4

Odp: Jaka jest różnica między udarem a wylewem?

Tak, szachmat89 ma rację. Występuje udar krotoczny (wylew) oraz niedokrwienny. Wiem trochę na ten temat, ponieważ moja ciocia przeszła ten pierwszy. Miała sporo szczęścia, bo nie był on bardzo rozległy i do wyzdrowienia wystarczyła kilkumiesięczna rehabilitacja i stosowanie neuroaid (kuracja wspomagająca). Nie mniej po takim epizodzie, zwykle człowiek już nie jest w stanie wrócić do pełnej sprawności..

5

Odp: Jaka jest różnica między udarem a wylewem?

Dzięki za przydatne informacje ;3