1

Temat: Drganie mięśni

Od pewnego czasu zauważyłam, że w pewnych momentach zaczynają drgać mi mięśnie. Nie jest to takie uczucie jak na przykład przy drżeniu z zimna, ale nie da się nad nim zapanować. Czasem drży mi dłoń, czasem mięśnie twarzy, powieka, a czasem cała ręka. Prawdę mówiąc coraz bardziej mnie to niepokoi, a nie mam pojęcia co może być tego przyczyną i co mogłabym sama z tym zrobić? Czy jest niebezpieczne i należy udać się do lekarza?

2

Odp: Drganie mięśni

Podejrzewam, że brakuje Ci magnezu i potasu. Duże ilości kawy, stres, niewłaściwe odżywianie często powodują te problemy. Ja stosuję Asparginum Forte i problemy drgających mięśni się skończyły. Asparginum jest świetny także na skurcze nocne np łydek.

3

Odp: Drganie mięśni

Mnie wyglada to na niedobor magnezu. Kawka pewnie? Jak widac za duzo bo ona wyplukuje magnez. Na wszystko jest sposob,dzbanek Dafi . Wpisz wodazmagnezem.pl...cos takiego zakup i powinno ustapic, mialam podobnie i jak pije wodę z magnezem dolegliwości jak reka odjal :)Sprawdzony sposób, warto sprobować...

Odp: Drganie mięśni

Przyczyną mogą być niedobory witamin i pierwiastków mineralnych, o których piszecie. Powodem drżenia może być też nadmierne obciążenie mięśni, długotrwałe zażywanie leków i niektórych substancji czy choroby. Na początek udaj się do laboratorium i wykonaj badania krwi w kierunku minerałów.

5

Odp: Drganie mięśni

Zawsze mozesz sobie kupic opakowanie Chela-Mag B6 np i zazywac. Jesli nie przejdzie po max 3 tygodniach = nie jest to wina niedoboru magnezu w organizmie.

6

Odp: Drganie mięśni

Wszyscy zawsze mówią w takich przypadkach o magnezie i potasie, ale mało osób wie , że na prawidłową prace mięśni ma ogromny wpływ vitamina D. Jest przede wszystkim kojarzona z uwapnianiem kości, ale ma ona ogromny wpływ na układ nerwowo-mięśniowy. W naszej strefie klimatycznej 80% osób ma jej niedobór. Wrzuć w doogle, niedobór vitaminy D. Znajdziesz swoje objawy

7

Odp: Drganie mięśni

Ja mam czasami podobne objawy i zawsze po uzupełnieniu magnezu przechodzi. Polecam "shoty" witaminowe, dostępne w wielu sklepach spożywczych - puszka kosztuje 2-3zł, a u mnie objawy ustępują po 3-4 dniach picia jednej dziennie.

A na potas - banany smile

8

Odp: Drganie mięśni

W celu uzupełnienia niedoboru magnezu, a więc i rozluźnienia mięśni, należy zażywać Mag365, który zawiera rozpuszczalny jonowy cytrynian magnezu, gdyż jego przyswajalność wynosi 90%. Niestety na rynku wciąż popularne są preparaty zawierające tlenek magnezu z przyswajalnością 4% czy ten pozyskiwany z soli nieorganicznych np. z węglanu (30%). Natomiast jeśli chodzi o dobrze przyswajalne chelaty magnezu, również i one mają niższą biodostępność niż preparaty cytrynianu.

suplemencikowo.pl/pl/p/Mag365/56

9

Odp: Drganie mięśni

Na drganie mięśni i skurcze nóg i rąk polecam Ci Chela Mag B6. Ja biorę od pewnego czasu bo miałam te same problemy i w końcu zauważyłam, że problem zniknął. Także uważam, że warto spróbować i zamówić, tym bardziej, że suplement nie jest drogi, a więc dobry na każdą kieszeń.