1

Temat: Usuwanie ósemek

Co powinnam wiedzieć na ten temat? Bardzo się boję tego zabiegu, czy po nim długo się dochodzi do siebie?

2 Ostatnio edytowany przez malinowaen (2019-07-04 12:10:50)

Odp: Usuwanie ósemek

Po chirurgicznym usunięciu ósemek dentysta zakłada szwy na dziąsło i w ciągu około 7 dni zębodół powinien się zagoić, możesz na ten temat poczytać między innymi na tej https://www.supradent.pl/usuwanie-oseme … ga-zabieg/ stronie

3

Odp: Usuwanie ósemek

Nie stresuj się, bo nie ma czym tak na dobrą sprawę. Uwierz mi, że sama panicznie boję się dentystów.. Skoro ja przeżyłam taki zabieg to chyba każdy da radę smile . Ważne jest, aby wybrać odpowiedniego stomatologa. Jeżeli chodzi o mnie to od kilku lat zaglądam tylko i wyłącznie do medident-tabor.pl .

4 Ostatnio edytowany przez jamka3 (2019-07-25 04:19:35)

Odp: Usuwanie ósemek

Przede wszystkim to się nie ma co bać na zapas. Wiem, że niektóre osoby odwlekają zabieg ze strachu a potem są problemy jak ząb źle rośnie czy ściska inne do środka. Lepiej mieć to wcześniej z głowy. W Tychach mogę polecić bardzo dobrą klinikę stomatologiczną, na pewno można im zaufać. Mam na myśli http://endo-medica.pl/. Pracuje tam dr Terlecki, wyjątkowo doceniany stomatolog. Trafiając do niego można mieć pewność, że wyjdzie się z pięknym i zdrowym uśmiechem big_smile W klinice wykonują większość usług z zakresu stomatologii jakie są dostępne, również zajmują się implantologią. Szczególnie natomiast specjalizują się w leczeniu kanałowym zębów. Z resztą można samemu na ich stronie się tego wszystkiego dowiedzieć i znaleźć dokładne dane kontaktowe. Na wizytę się nie czeka długo.

5

Odp: Usuwanie ósemek

ja miała chirurgicznie usuwaną 7 i ogólnie wszystko dotyczące usuwania zębów jest mega rozdmuchane big_smile miałam szwy, zdjęte po 2 tygodniach. Zębodół po tym czasie był już praktycznie zagojony. Musisz pilnować, żeby na początku z zębodołu nie wypłukać skrzepu, bo on Cię chroni przed tzn. suchym zębodołem. Do płukania pewnie dentysta Ci coś poleci, ja używałam jakiegoś czerwonego płynu, z apteki, ale nie pamiętam nazwy. Poza tym - u mnie zero opuchlizny i zero bólu. Ketonal wzięłam raz, ale to tak bardziej profilaktycznie, jak czułam, że znieczulenie zaczyna mi schodzić. No i ogólnie dieta dość mocno ogarniczona na początku, ale da się przeżyć tongue