Temat: Po operacji

Witam,

Mam na imię Dawid i mam 30 lat, jakieś 4-5 lat temu przeszedłem laserową operacje korygującą wzrok - lasik, miałem wadę -2 na lewym i -2.5 na prawym plus na prawym zez rozbierzny i astygmatyzm (który jak się dowiedziałem wykryli dopiero po operacji, albo wtedy jeszcze nie mieli techniki umożliwiającej korekcje astygmatyzmu), przez pierwsze dwa lata było znośnie, ale teraz zaczęło mi to przeszkadzać, a mianowicie zez.. prawe oko mi odjeżdza w prawą stronę i nie ukrywam, że mnie to bardzo krępuje i mam dyskomfort z stosunkach damsko męskich.. taki mój kompleks.. dodam że byłem na kolejnych badaniach i okazało się, że lewe oko mam całkowicie zdrowe, a na prawym mam -0.5 dioptrii i astygmatyzm, no i tu nasuwa się pytanie, chciał bym zdecydować się na korekcje tego astygmatyzmu i tej wady na prawym oku, tylko zastanawia mnie czy po operacji gdy oko będzie zdrowe to zez zniknie ? (który moim zdaniem jest spowodowany astygmatyzmem - dlatego że z bliskej odległości przed lustrem jestem wstanie skupić wzrok i oczy stoją równo, dopiero gdy się oddale i mam niedowidzenie spowodowane astygmaryzmem oko odjeżdza w prawo do zewnętrznej) Czy może stanie się tak że odjedzie na stałe i będzie stało po prawej stronie dlatego że mięśnie oka nie są do końca wyćwiczone ? Proszę o porady i rozwianie obaw, pozdrawiam !! Napisałem już na 3 innych forach i czekam na jaką kolwiek poradę od tygodnia.. proszę o pomoc..