1

Temat: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Moja mama cały czas ma niedobór magnezu w organizmie. Lekarz kazał jej zażywać magnez w tabletkach, ale mama bardzo źle się po nim czuje i ciągle boli ją żołądek. W jakich produktach spożywczych jest najwięcej tego pierwiastka?

2

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Dużo magnezu znajduje się w fasoli, grochu, soi, koperku i natce pietruszki. Oczywiście ryby mają dużo magnezu a szczególnie pstrąg i łosoś.

3

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

To co podała koleżanka przede mną jest jedzeniem gdzie jest dużo magnezu ale ewentualnie można do tego jeszcze jeść jedzenie gdzie jest go mniej ale ważne że jest. Takim pożywieniem jest np. sałata, rzeżucha, jabłko, pomidory, czerwone buraki i grzyby a także marchew. Źródłem magnezu jest rownież prawdziwe kakao i gorzka czekolada.

4 Ostatnio edytowany przez Vollamed_pl (2013-02-26 09:50:41)

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Ja polecam tak, jak KawazMlekiem99, kakao. Ten produkt ma najwyższą zawartość magnezu. Jeśli już gorzka czekolada, to szczególnie ta z zawartością kakao powyżej 70%. Na początku może nie smakować, ale jest najzdrowsza. Ryby owszem, szczególnie gorsz. Warto do niego dodać również kaszę, szpinak. I masz na talerzy pełne danie z wysoką zawartością magnezu.
W ramach przekąski, orzechy laskowe.

5

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Ja polecam taki magnez, z najwiekszą jego dawką w kapsułce na naszym rynku Chelato_Magnez_Medica.
Dla mnie jest ok kiedy przyjmuje tylko 1 dziennie.

6

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

A gdzie mozna kupic ten magnez ? Dostane do w kazdej aptece ?

7

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Jak najbardziej. Ja kupowałam ostatnio dla siebie magnez i potas w kapsułkach.

8 Ostatnio edytowany przez elkaelka (2013-08-12 14:26:08)

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Oczywiście, że w aptekach znajdziesz takie kapsułki. Ja musiałam zażywać żelazo a teraz magnez.
____________
Rehabilitacja Kraków - Twoje Centrum Rehabilitacji

9

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Kakao i czekolada:) mają dużo magnezu i są smaczne:)

http://www.szczyptamody.pl/sukienki-codzienne-c-7.html - sukienki codzienne do pracy i do rekreacji

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Produkty bogate w magnez: ciemne kakao i czekolada, pestki dyni i słonecznika, sezam, migdały i orzechy, produkty zbożowe i otręby, warzywa strączkowe (ciecierzyca, groch), żółty ser, ryby, szpinak, brokuły, sałata.

11

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

No niestety, mi nie smakuja te produkty, ktore zawieraja magnez;/ dlatego musze uzupelniac niedobor tego pierwiastka w organizmie, zazywajac suplementy diety. Osobiscie postawilam na Chela-Mag B6 - bowiem polecila mi go moja psiapsiola - farmaceutka.

12

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Suplementy nie są najlepszy, źródłem takich minerałów.
Według mnie łatwiej przyswajalne są naturalne składniki. Ale jak nie możesz to tak też można.

13

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Akurat uzupełnianie niedoborów magnezu to bardzo przyjemna sprawa- gorzka czekolada, banan i do przegryzania pestki dyni i migdały smile

14

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Wątróbka, czekolada, różne produkty, na których pisze, że mają dodatkowo magnez. Banany też.

15

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

To i ja przy okazji skorzystam, też mam niedobór magnezu - będzie trzeba nieco urozmaicić swoją dietę o kolejne składniki, koniecznie.

16

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Podziwiam was, że tak ogarniacie te wszystkie produkty z magnezem. Ja niedawno miałam niedobory magnezu i wtedy w nocy dostawałam skurczów. Pracę mam ciężką, ciągle na nogach, stres, a później wychodzi wszystko. NIE MAM CZASU na dietę więc biorę tabletki Chela Mag B6 z magnezem i potasem smile To sprawia, że zapotrzebowanie w moim organizmie jest takie jak być powinno smile

17

Odp: W jakich produktach jest najwięcej magnezu?

Też zadawałam sobie to pytanie ale na szczęście, dzisiaj taką odpowiedź można znaleźć łatwo w sieci. Przykładem może być choćby podpowiadamy.pl/w-czym-jest-potas-i-magnez-produkty-zawierajace-magnez-i-potas gdzie znajdziecie całą listę produktów w których zawartość magnezu jest najwyższą i dzięki czemu, skuteczniej uzupełnicie braki w organizmie.