1

Temat: Zimne stopy i dłonie-jak sobie z tym radzić?

Niedługo zaczną się zimowe miesiące i uczucie zimnych stóp i dłoni będzie mi towarzyszyć przez dłuższy czas. Widziałam reklamę tabletek Regu-therm, które podobno idealnie zwalczają problem związany z zimnymi stopami i dłońmi. Nie należę do osób które kupują suplementy diety, więc nie mam przekonania co do skuteczności tych tabletek. Czy któraś z Was je zażywała, czy rzeczywiście są skuteczne?

2

Odp: Zimne stopy i dłonie-jak sobie z tym radzić?

Co prawda nie stosowałam tego preparatu, ale mam ten sam problem, więc chętnie poznam opinie osób, które miały okazję po niego sięgnąć.

W każdym razie jeśli mamy zimne stopy i dłonie, to przyczyną tego stanu najczęściej bywa po prostu niewystarczające ich ogrzanie, a że marzną jako pierwsze, to jest to właśnie ich reakcja na brak ciepła. I dlatego należy uważać, aby nie dopuszczać do wychłodzenia - kiedy tylko zaczynają się jesienne dni, powinniśmy zakładać rękawiczki, ciepłe skarpetki i buty, przy czym należy uważać, aby kończyn nie uciskać (na przykład zbyt ciasnymi ścigaczami skarpet). Dłonie warto smarować specjalnymi, ochronnymi kremami, które zapewniają delikatną barierę ochronną. Jeśli jednak już zdążyliśmy zmarznąć, to stopy czy dłonie możemy rozgrzać mocząc w ciepłej, ziołowej kąpieli. Powodem marznięcia kończyn mogą być także zaburzenia krążenia krwi. Te z kolei poprawią regularne masaże oraz naprzemienne (czyli ciepłe i zimne) prysznice.

3

Odp: Zimne stopy i dłonie-jak sobie z tym radzić?

Zażywam ten produkt już 3 tygodnie i jak do tej pory nie zauważyłam jakiegoś "cudu". Nie ma jeszcze mrozów a i tak zdarzy mi się, że zmarznę w dłonie i stopy, i to pracując fizycznie na hali gdzie jest ok. 12 stopni; jednak nie mam już tzw. białych palców, a tym samym mam w nich cały czas czucie  smile. Zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam.

4

Odp: Zimne stopy i dłonie-jak sobie z tym radzić?

Ja myślę, że najlepszy to jest jednak ruch -> jak się człowiek odpowiednio porusza, to krążenie w stopach i rękachod razu się poprawia:)

A ja sobie lubię o zdrowiu wiedzieć więcej:)

5

Odp: Zimne stopy i dłonie-jak sobie z tym radzić?

Ciekawą alternatywą, aczkolwiek taką mało leczniczą są różnego typu ocieplacze, są do nabycia w wielu  sklepach smile