1

Temat: Jak wygląda badanie u alergologa ?

Wybieram się  na dniach do alergologa. Nigdy jednak nie byłam u lekarza tej specjalności i jestem cała wystrachana. Jak wygląda badanie u alergologa ? Czy będzie mi robił od razy testy skórne i czy one są bolesne ? Będę wdzięczna za odpowiedz.

2

Odp: Jak wygląda badanie u alergologa ?

Na początku warto uspokoić wszystkich przyszłych pacjentów alergologicznych. Wizyta w gabinecie lekarza tej specjalności rzadko bywa nieprzyjemna. Częstym skutkiem jest natomiast ustąpienie przykrych objawów alergii, które często utrudniają życie. Na początku lekarz przeprowadzi wywiad. Polega on na zebraniu informacji o obecnych dolegliwościach, wcześniejszych chorobach oraz zachorowaniach wśród najbliższej rodziny. Warto przypomnieć sobie najważniejsze fakty medyczne, a także wziąć posiadane wyniki aktualnych badań, jeśli takimi dysponujemy. Nie należy też zapomnieć o podaniu wszystkich przyjmowanych przez nas leków. Następnie lekarz przeprowadzi proste badanie: osłuchanie serca i płuc, obejrzenie skóry, jeśli wystąpiły na niej zmiany o podłożu alergicznym. Jeśli zajdzie potrzeba zostaną wykonane skórne testy alergiczne. Są one wykonywane dwiema metodami: nakładaniem płatka nasączonego alergenem lub podawanie alergenu podskórnie. Jeśli jesteśmy uczuleni na daną substancję w miejscu jej podania może wystąpić zaczerwienienie, pęcherz lub silny świąd.

3

Odp: Jak wygląda badanie u alergologa ?

Od 15 roku życia mam regularne wizyty u alergologa. Testów już dawno nie miałam i nie wiem czy coś się zmieniło od tego czasu. Ja miała wykonywane testy skórne, na plecach pielęgniarka stawiała jakieś punkty, a potem podawał mi alergeny podskórnie. Z tego co pamiętam musiałam chwilę odczekać w poczekalni, po jakimś czasie wróciłam do gabinetu i po zaczerwienieniu punktów sprawdzano na co jestem uczulona. Trochę tego się uzbierało, ale kuracja szczepionkami bardzo mi pomogła. Nie musisz się obawiać bólu podczas testów, to tylko delikatne ukłucia.

4

Odp: Jak wygląda badanie u alergologa ?

najczesciej ogolnym sprawdzaniem stanu skóry lub badaniem krwi. ja jakis czas temu bylam u pewnego alergologa i niestety nie bylam zadowolona z tej wizyty, wiec zrobilam badania na wlasna reke w pracowni alergologii i imunologii w Krakowie-  i to mi wyszlo na dobre bo przynajmniej wiedzialam co mi jest

5

Odp: Jak wygląda badanie u alergologa ?

Zdecydowanie również polecam-alergomed. com. pl. To chyba najlepsza pracownia Alergologii i Immunologii w Krakowie. Są wstanie zrobić kompleksowe diagnozy w zakresie procesów uczuleniowych. Bardzo polecam, mi bardzo pomogli!