1

Temat: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ostatnio wyczytałam gdzieś, że stosowanie tamponów nie jest specjalnie zdrowe. Przyznam że mnie to zmartwiło i zaniepokoiło, bo nie lubię w tych dniach nosić podpasek. Pewniej czuję się z tamponem. Czy to prawda, że podpaski są zdrowsze ? Czy tampony mogą szkodzić ?

2

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Prawidłowo używane tampony nie niosą za sobą ryzyka. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, których przestrzeganie zapewnia bezpieczeństwo stosowania. Tampony aplikujemy zawsze czystymi rękami i w ten sam sposób je usuwamy. Choć rada ta może się wydać banalna, zawsze sprawdzamy czy został usunięty poprzedni tampon, przed założeniem następnego. Należy również zawsze odpowiednio dobierać rozmiar tamponu. Zbyt duży tampon może być przyczyną nadmiernej suchości pochwy, podrażnień oraz otarć. Kobiety, które mają założone wkładkę domaciczną muszę porozmawiać o używaniu tamponów ze swoim ginekologiem, czasem jest ono niewskazane w tych przypadkach. Bardzo istotną sprawą jest czas pozostawania tamponu w drogach rodnych. Najlepiej nie przekraczać okresu 6 godzin, nawet jeśli krwawienie jest mało obfite. Rzadkim powikłaniem stosowania tamponów jest wystąpienie zespołu wstrząsu toksycznego. Każdy przypadek wysokiej gorączki, bólów brzucha oraz ogólnego osłabienia podczas stosowania tamponów musi być zgłoszony lekarzowi.

3

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja jestem zwolenniczką podpasek. Jakiś czas używałam tamponów, ale zaczęłam odczuwać bóle i pojawiały się infekcje. Zrezygnowałam z nich i problem bólu oraz infekcji zniknął. Mój lekarz też zaleca stosowanie podpasek, bo są bardziej higieniczne

4

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja polecam podpaski firmy TIENS z aktywnym tlenem i jonami ujemnymi.


Pozdrawiam
agata.tiens@interia.eu

5

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Stosowanie tamponów nie jest w ogóle wskazane jeżeli masz problemy z infekcjami okolic intymnych. Tampony siłą rzeczy powodują ocieranie i wysuszanie pochwy. Podpaski z kolei pozwalają na swobodne wypływanie krwi, ale są idealnym miejscem do rozmnażania się bakterii (stąd niezwykle ważne jest utrzymywanie prawidłowej higieny). Jeżeli w Twoim przypadku nie ma przeciwwskazań w stosowaniu tamponów nie rezygnuj z nicjh! Jednak dla spokoju ducha możesz używać podpasek będąc np. w domu (tak żeby nie używać tamponów przez cały czas np. przez 6 dni okresu), wyeliminujesz dzięki temu ryzyko związane właśnie z otarciem i przesuszeniem.

6

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Stosowanie tamponów nie jest przeciwwskazane. Zaleca się jednak stosowanie podczas menstruacji zarówno podpasek, jak i tamponów. Na noc lepiej zakładać podpaski. Natomiast w ciągu dnia, można naprzemiennie podpaski i tampony.

7

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja używam od wielu lat tylko tamponów i nie mam żadnych problemów. Warto pamiętać, że tampon ma działać jak sączek, a nie jak korek, trzeba je regularnie zmieniać, aby nie nosić w sobie siedliska bakterii ;-)

8

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Zdrowe, niezdrowe, ja do tego bardziej od strony praktycznej podchodzę. Od kilku lat używam tylko tamponów. Podpaski istnieją dla mnie tylko  awaryjnie. Nie do zniesienia jest dla mnie, kiedy czuję, że coś ze mnie leci, a nosząc podpaski miałam tak cały czas. O nieprzespanych nocach już nie wspomnę-to była moja prawdziwa zmora. Z początku byłam do tamponów sceptycznie nastawiona, ale żeby móc normalnie funkcjonować i nie męczyć się regularnie przez te kilka dni w miesiącu, musiałam zacząć używac tamponów. Są o wiele wygodniejsze niz podpaski...

9

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

I podpaski i tampony są...zdrowe, jeśli można tak to ująć. Oczywiście podczas zmiany tamponu trzeba bardzo zwracać uwagę na higienę rąk. Wybór jednak optymalnego rozwiązania podczas miesiączki powinien zależeć tylko i wyłącznie od preferencji kobiety. Aczkolwiek i tampony, i podpaski mają swoje minusy.

10

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

zdecydowanie tampony nie sa wskazane ze wzgledu na infekcje intymne: provag.pl/miesiaczka, ja staram sie wiec jak najczesciej uzywac podpasek, jesli jednak mam jakas szczegolna okazje i musze np.zalozyc obcisla sukienke, wowczas tylko tampon... a po powrocie probiotyk na wzmocnienie ochrony przed infekcjami!poki co jest ok

11

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

annie napisał/a:

Ja jestem zwolenniczką podpasek. Jakiś czas używałam tamponów, ale zaczęłam odczuwać bóle i pojawiały się infekcje. Zrezygnowałam z nich i problem bólu oraz infekcji zniknął. Mój lekarz też zaleca stosowanie podpasek, bo są bardziej higieniczne

Albo firma produkująca podpaski mu więcej płaci.

12

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Podobno podpaski są bardziej pro-zdrowie ale... ale tampony są wygodniejsze. Wolę tampony.

13

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja używam tylko podpasek. Jakoś nie mam przekonania do tamponów, czuje się w nich niekomfortowo;/

implanty stomatologiczne - profesjonalnie wykonane implanty stomatologiczne

14

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Nigdy nie wrócę do podpasek. Jedyne pieluchy jakie dopuszczam do noszenia to te, na starość.

15

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

haha ! podpaski są chyba bezpieczniejsze, ale tampony dają większy komfort.

16

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja używam tylko i wyłącznie tamponów i to tych tanich z biedronki i jakoś nie miałam nigdy żadnej infekcji. Moim zdaniem to tylko kwestia higieny, trzeba mieć czyste ręce zakładając, nie trzymać go tam tydzień i żadna infekcja nie nadejdzie.

17

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

moim zdaniem lepsze podpaski albo słyszałam tez o czyms takim jak kubeczek menstruacyjny - korzystał ktoś? jakaś opinia?

18

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Wg mnie na pewno podpaski sa lepsze, bo wszystko może z nas wypłynąć swobodnie.
Ale tampony są dużo wygodnijesze.
Więc ja do pracy i jak wychodzę noszę tampony a podpaski na noc i po powrocie do domu, lub w pierwsze dni, kiedy miesiączka bywa bardziej obfita

19

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja jestem zwolenniczką tamponów aczkolwiek podpasek używam na noc. Tampony są o niebo wygodniejsze i bardziej higieniczne. Źle się czuję w podpasce nawet najcieńszej. Zakładam ją na noc bo jak śpię to nie czuję.

20

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Choć niby są specjalne tampony na noc wink

21

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

A słyszała któraś z Was o kubeczkach menstruacyjnych? Podobno jest lepszy od podpasek i tamponów. Czy ktoś go używa? Czy można kupić go w polskich aptekach?

22

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

ja nienawidzę tamponów. próbowałam z trzy razy i to była jakaś tragedia. nigdy więcej.

23

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

magda88 napisał/a:

A słyszała któraś z Was o kubeczkach menstruacyjnych? Podobno jest lepszy od podpasek i tamponów. Czy ktoś go używa? Czy można kupić go w polskich aptekach?

a co to takiego?

24

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Moim zdaniem podpaski są zdrowsze, w końcu nie wprowadza się ich do swojego ciała i można spokojnie ich używać. Jedynie trzeba dbać o czesta wymianę, przecież skóra nie zostaje w kontakcie z krwią, bo podpaska wszystko ładnie wchłania o ile ktoś nie stosuje tych starych podpasek z waty.

25

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Cóż tampony niby też zdrowe, bo jednak inaczej by ich nie dopuścili.
Ale wg mnie faktycznie lepiej podpaski, bo jednak to wychodzi poza nas, szczególnie skrzepy wychodzą na zewnatrz.
a o kubeczkach słyszałam, ale jakoś nie mam przekonania

26

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Tampony na pewno są wygodniejsze i moim zdaniem bardziej higieniczne, ja częściej ich używam

27

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

To zalezy od organizmu jak reagujesz. Kazdy inaczej reaguje. Jendych podrażnia a innym w ogóle nie przeszkadza takze zdania są podzielone. Czy niosą za sobą jakieś ryzyko to szczerze wątpie. Jeszcze nigdy nie słyszałam zeby od tamponów komus kiedys zdarzyla się krzywda.. Mozliwe ze wymyslili to porducenci podpasek tongue

28

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja wolę podpaski, nie wiem co zdrowsze.

29

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja nie wierzę tamponom, choćby miały i tysiąc sznureczków i były mega chłonne.
Mam problem z obfitymi okresami i nie czułabym się komfortowo, chodząc przez pierwsze dni uzbrojona tylko w tampon, bo zastanawiałabym się, czy mi nie przeciekło.

Zależy to od preferencji osoby, ale ja sobie nie wyobrażam stosować czegoś innego niż podpaski.

30

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

awet gdybym miala tampony to i tak zalozylabym podpaske dla pewnosci bo mam wrazenie ze to w kazdej chwili moze przeciec

31

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

eloajnnah napisał/a:

Nigdy nie wrócę do podpasek. Jedyne pieluchy jakie dopuszczam do noszenia to te, na starość.


ja osobiście stosuję podpaski ale każdy ma prawo wyboru i swojej opinii ale chciałam odnieść się do końcówki wypowiedzi. Rozumiem, że to było ot tak tylko napisanie czy powiedziane ale to wcale nie jest takie śmieszne czy nierealne. Moja sąsiadka kobieta naprawdę aktywna całe życie zaczęła mieć problemy z nietrzymaniem moczu i ratunkiem były pieluchy - oj ile było wojny albo cichych dni aż zobaczyła reklamę w telewizji tena pants i łaskawie się zgodziła. Niestety taka może być i nasza starość - choć może do tej pory odkryją coś aby zapobiec temu problemowi

32

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja tamponom zupełnie nie ufam, dla mnie to jest za małe i nie wierzę, że nie dochodzi do wycieków.
Poza tym biorąc pod uwagę przebieg moich okresów to tampony by się u mnie nie sprawdziły - muszę nosić niby pieluchę, ale mam ten komfort, że nic mi nie przecieknie.

33

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Są przecież różne rozmiary tamponów. U mnie pierwszy dzień to zawsze bardziej obfite krwawienie i wtedy używam "super", a pozostałe dni  "normal". Jeszcze nigdy nic mi nie przeciekło. A jeśli chodzi o konkretne marki tamponów. To nie lubię takich z aplikatorem. Ostatnio najczęściej kupuję intimelle z Natury. U mnie się sprawdzają, nie kosztują wiele.

34

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Produkty firmy O.b ktorej jestem od nie dawna ambasadorka moge szczerze polecic swoim przyjaciolka kolezanka i obcym osoba. Tampony sa super chlonne nie przeciekaja i vo najwazniejsze nie ma sie po nich uczulenia w miejscach intymnych....

35

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Jestem zwolenniczką tamponów. Ostatnio nawet dostałam się do testowania tamponów o.b. Dostałam mnóstwo, również dla swoich przyjaciółek. Jestem z nich bardzo zadowolona. Są stworzone idealnie dla mnie. Czuje się bezpiecznie w czasie okresu, żyje pełnią życia. #obżyjpelniazycia

36

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Jestem absolutną zwolenniczką tamponów o.b. Używam je od niedawna, przekonałam się do nich po dostaniu paczki ambasadorskiej. Odtąd nie wyobrażam sobie życia bez nich. Sa wygodne, nie czuć ich, mega chłonne, i dodatkowo świetne są te na noc. Serdecznie wam je polecam. #obzyjpelniazycia

37

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja używam zarówno podpasek jak i tamponów przy czym szczerze mogę powiedzieć, że bardziej komfortowo czuję się mając założony tampon o.b. Wiem, że wtedy nic mi nie przecieknie i mogę spokojnie uprawiać sport czy udać się na basen. Nawet na noc używam o.b ProComfort Night i nigdy nie miałam żadnych problemów z ich aplikacją ani z niczym innym. W końcu o to chodzi abyśmy zawsze czuły się świeżo i komfortowo.
#zyjpelniazycia

38

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja osobiście jestem zwolenniczką tamponow. Gdy pierwszy raz miałam do czynienia z tamponami- czułam się bezpiecznie, nie obawiałam się o żadne przecieki. Od pewnego czasu, jestem Ambasadorka firmy O.B. Gdy przyszła do mnie Ambasadorska paczka z duuuzą ilością tamponow ucieszyłam się!  Były tam tampony, których nie miałam okazji wyprobowac "o.b ProComfort Night". Powiem wam, że obawiałam się je stosować ze względu na ich otoczkę, bałam się ze ona doczepi się i zostanie w środku. Ale teraz już wiem że to bajka! Są bardzo komfortowe.  Podsumowujac, z tamponow jestem zadowolona!

39

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Polecam tampony O.B.
Są łatwe w aplikacji nawet dla początkujących, dzięki jedwabiście gładkiej powłoczce SilkTouch, doskonale chłoną wilgoć, są dobre już od pierwszego dnia okresu. Przetestowałam je i jestem na prawdę zadowolona. Z nimi czuję się komfortowo, jakbym nie miała okresu. Serdecznie polecam!

40

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia
Dostałam tampony w ramach testu o.b i musze powiedziec szczerze,ze sa swietne w bardzo prosty sposob sie je aplikuje,sa chlonne i wygodne.Bardzo podpasowala mi powloczka jaka owiniete sa tampony.

41

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia
Rozumiem obawy co do używania tamponów zamiast podpasek, LECZ warto spróbować i porównać sobie samej smile Na początku też korzystałam z podpasek, ale przeszkadzało mi to (uwierało) i zapach też nie był ładny. Wtedy zdecydowałam się na tampony. Pierwszy raz był dla mnie trochę stresujący, ale jest to na tyle łatwe, że nie ma się czego obawiać. Od tamtego razu używam już tylko tamponów - i na dzień i na noc. W wakacje też spokojnie pływam w basenie i w morzu/jeziorze. Przy używaniu tamponów podoba mi się to, że nie ma zapachu, nie widać go, wymieniam go regularnie, więc nie przemaka ani nic. Warto spróbować, aby się przekonać wink

42

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia +Od kiedy pamiętam swoja przygodę rozpoczęłam od stosowania wkładek higienicznych a później zaczęłam stosować tampony mini dla komfortu bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Przygodę rozpoczęłam z OB i stosuje je do tej pory.

43

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Marka o.b. najlepsza pod słońcem.Uwielbiam ją za te tampony na codzień i na noc.Polecam każdemu.
#obzyjpelniazycia

44

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

A ja używam i podpasek i tamponów , to juz zalezy od obfitości i tego co robie wink chociaz naprawdę lubie tampony marki o.b , sa naprawde jednymi z lepszych jakie uzywałam . #obzyjpelniazycia

45

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Przez 2 lata mojej pierwszej miesiączki używałam tylko podpasek. Niestety z tego powodu nie mogłam chodzić na basen w czasie miesiączki. Po tych dwóch latach do dnia dzisiejszego jestem wierna tylko i wyłącznie tamponom O.B. Stosuję je wymiennie z wkładkami higienicznymi w zależności od obfitości okresu. Dla mnie to pełen komfort i wygoda. Kilka razy zdarzyło mi się mieć styczność z inną marką tamponów, lecz nigdy nie byłam zadowolona tak jak z O.B. Dlatego cieszę się bardzo, że powstały i umilają/ułatwiają mi moje życie. smile

46

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja uzywam od wielu lat tamponow marki o.b . Nie sa nie sa niebezpieczne. Sa bardzo chlonne i wygodne. jest wiele wariantow do wyboru, wiec kazda kobieta jest w stanie wybrac cos dla siebie.Bardzo polecam  ☺

47

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja uzywam od wielu lat tamponow marki o.b . Nie sa nie sa niebezpieczne. Sa bardzo chlonne i wygodne. jest wiele wariantow do wyboru, wiec kazda kobieta jest w stanie wybrac cos dla siebie.Bardzo polecam  ☺ #zyjpelniazyciaob #zyjpelniazycia #obzyjpelniazycia

48

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja całe słoje dotychczasowe życie używałam tylko i wyłącznie podpasek.Wydawało mi się że ich używanie jest bardzo bezpieczne i komfortowe.Jednak komfortowe no nie do końca.Mimo iż często je zmieniałam i dbałam o higienę intymną miałam poczucie skrepowania i stale sprawdzałam czy wszystko.Miałam wrażenie iż wszyscy na mnie patrzą.Zdecydowałam się na wypróbowanie tamponów.Przyznam że nie podeszło mi ich stosowanie.Nie wiem czy źle go aplikowałam ale cały czas go czułam i miałam wrażenie że zaraz wypadnie.A przy każdym ruchu czułam ból.Wynikało to pewnie z niewiedzy jak go aplikować.Po jakimś czasie spróbowałam ponownie i nie żałuje.Czuje się komfortowo idealnie dopasowują się.Fajne jest to że są różne ich rozmiary by każda kobieta mogła dobra ten idealny pasujący do siebie tampon.Stosowanie tamponów jest higieniczne i nie trzeba rezygnować z przyjemności jak min,basen,jezioro.Wszystkim polecam stosowanie tamponów ale uważam że do ich stosowanie trzeba po prostu dojrzeć.Nie wyobrażam sobie teraz ,,tych dni'' bez tamponów.ob pełnia życia to jest to smile

49

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez tamponów. Z podpaskiami mam niemiłe doświadczenia, ciągle miałam wrażenie, że widać je przez ubrania,  nie raz przemieściła się i przez to miałam brudną bieliznę, nie wspomnę już o nieprzyjemnym widoku, zapachu i tym, że miałam od nich uczulenie :-(
Od kiedy odważyłam się pierwszy raz użyć tamponów  juz nigdy nie spojrzałam nawet na podpaski.
Próbowałam różnych rodzajów ale z czystym sumieniem polecam tampony o.b. nigdy nie czułam się tak dobrze i pewnie podczas okresu. Tampony o.b. mają różne rozmiary dzięki czemu łatwo je dopasować do obfitości okresu, są bardzo łatwe w aplikacji, bardzo dyskretne. Nawet w nocy mogę ich używać i spać spokojnie. Osoba która wymyśliła o.b. uratowała moje życie! Polecam je każdemu,  przekonałam do nich moją młodszą siostrę, która teraz namawia swoje koleżanki ;-)
Polecam tampony o.b. każdej kobiecie która nawet podczas tych ciężkich dni chce być sobą, chce się spełniać, żyć aktywnie, uprawiać sporty, bo najważniejsze to #obzyjpelniazycia

50

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Nie zamieniłabym ob na żadne inne.Idealne na spacery,dyskotekę,na co dzień i od święta wink Lekko się je zakłada i lekko wyciąga.Sznurek dobrze trzyma.Nie przesiąkają.Wersja z dodatkową siateczką jest niesamowita! #obzyjpelniazycia

51

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia
Ja szczerze mówiąc to jestem zachwycona tamponami na noc.  Są jak jakiś wynalazek.  Super chłonne,  łatwe w aplikacji i łatwo się je usuwa.  Jak po raz pierwszy użyłam tamponów nie za bardzo mi się to spodobało,  a wszystko przez zła aplikacje.  Nie byłam świadoma tak jak teraz jest.  Polecam wszystkim tylko tampony o.b. Polecam bo wiem że są najlepsze zarówno dla mnie jak i dla moich najbliższych.  Kiedyś próbowałam kilka marek tamponów ale nie ma lepszych.  No dziewczyny po prostu nie ma lepszych.  I uwierzcie mi,  że nie piszę tego bo jestem ambasadorką ale dlatego,  że zmiana tamponów na o.b. to dobra i wygodna zmiana.

52

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Z czystym sumieniem mogę polecić tampony o.b. Zostałam niedawno ambasadorką i miałam okazję przetestować tampony w różnych rozmiarach, podczas różnych aktywności i jestem z nich bardzo zadowolona. Po pierwsze nie przeciekają nawet podczas obfitego krwawienia, mają delikatną powłoczkę która nie powoduje dyskomfortu podczas aplikacji tamponu oraz są bezpieczne (sznureczek naprawdę mocno jest osadzony).

53

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Byłam bardzo przeciwna jeśli chodzi o tampony i bardzo długo ich nie używałam ale powiem wam dziewczyny że bardzo się myliłam zaczęłam używać tampony o.b. są bezpieczne i żaden sznureczek się nie urwie, odpowiednio zaaplikowane są nie wyczuwalne a co najważniejsze tampony można używać już pierwszego dnia i one nie przesiąkają! smile #obzyjpelniazycia

54

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia

Zazwyczaj używałam podpasek, ale nie byłam w pełni zadowolona. Odkąd odkryłam tampony postanowiłam już nie wracać do podpasek. Tampony są super chłonne, komfortowe w użyciu, hamują nieprzyjemny zapach, można w nich uprawiać wszystkie sporty, nie przeciekają, nie krępują ruchów. Jedynie cena O.B. jest dosyć wysoka, ale poza tym nie widzę żadnych wad.

55

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja też  zazwyczaj używałam podpasek , choć nie ukrywam że nie czułam się komfortowo. Zwłaszcza w nocy. Ale od kąd zostałam ambasadorką kampani #obzeyjopełniazycia i dostałam do testowania tambony O.B muszę przyznać że jestem zachwycona. Co prawda nie używam tych tamponów przez cały czas trwania miesiączki ale przez jego większość. Nie musze się stresować tym czy siedząc lub wstając spotka mnie niemiła nierspodzianka... wiecie o co chodzi smile A w nocy używam O.B Pro Comfort Night i przynajmniej mogę się wyspać bo normalnie to cały czas się budziłam. Stotuje regularnie tampony od dwóch miesiecy i musze przyznać ze narazie nie zdarzyło mi się mieć żadnej infekci, ale czasem w ciągu dnia robię sobie przerwę by " dać odpocząć" wink

56

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia
Stosowałam kiedyś podpaski i były to dla mnie trudne dni, bałam się wychodzić z domu, czułam się skrępowana, ciągle myślałam że to widać i że mi za chwilę przecieknie. Odkąd stosuję tampony jestem pewna że nic się nie odznacza i że nie przecieknie smile Tampony O.B. są dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Myślałam że po dwóch porodach się coś zmieni i nie będę mogła już stosować tamponów, ale myliłam się jest wszystko ok. Nigdy nic nie przecieka, nawet w nocy. Polecam każdej z Nas smile

57

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

No heloł ambasadorki i kobiety całego świata...
Ja kiedyś zaczęłam dni od podpasek, ale jakoś przekonałam się do tamponów większych rozmiarów. Nigdy nie miałam problemu ze sznureczkiem zawsze usuwanie tampona jest szybkie i bezbolesne. Bardzo lubię używać tamponów night są świetne ponieważ jak wam wiadomo mają otoczkę, która zawsze łatwo się aplikuje i mi osobiście nie przecieka.
Ja jestem zadowolona z produktów marki o.b.
Żyje aktywnie siłownia, pływalnia, praca w żłobku więc cenie sobie wygodę i komfort a na to mi właśnie pozwalają tampony smile
#obzyjpelniazycia

58

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

TAMPONY O.B TO DOSKONAŁOŚĆ W KAŻDYM CALU. JESTEM ZACHWYCONE ŻE JE ODKRYŁAM I Z WIELKĄ CHĘCIĄ JE UŻYWAM. SĄ MAŁE, ALE BARDZO CHŁONNE. DOSKONALE WCHŁANIAJĄ CAŁĄ ZAWARTOŚĆ MIESIĄCZKI I WOGÓLE ICH NIE CZUĆ. DZIEKI NIM MOGĘ POZWOLIĆ SOBIE NA RUCH W KAŻDY DZIEŃ OKRESU. PRZY RUCHU WCALE ICH NIE CZUĆ I SĄ IDEALNYM ROZWIĄZANIEM DLA KAŻDEJ KOBIETY. MOŻE JE ZNALEŹĆ W RÓŻNYCH ROZMIARACH. NA PEWNO KAŻDA Z WAS ZNAJDZIE COS DLA SIEBIE. POLECAM Z CAŁEGO SERDUCHA. TO NIEZASTĄPIONA POMOC W TRAKCIE OKRESU.

59

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

ja niedawno przerzuciłam się na tampony i jestem zadowolona, przy podpaskach zdarzały się  infekcje a teraz jak na razie ich brak. używam produktów firmy o.b. i polecam tą firmę każdej dziewczynie. tampony są w kilku rozmiarach i przez to można łatwo dopasować rozmiar do siebie. powłoczka silk - tuch ułatwia aplikowanie. są bardzo wygodne, polecam je każdej która uprawia sport. ja jeżdżę konno głównie sportowo i o wiele lepiej się czuję w tamponach niż w podpaskach które zawsze się przekręcały czy coś innego co powodowało dyskomfort.
tak jak każde tampony trzeba regularnie zmieniać je aby nie doszło do rozwoju żadnej infekcji.
#zyjpelniazycia

60

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja uważam, ze tampon tamponowi nierówny. Polecam tampony ob, które sa bardziej chłonne i wygodniejsze. Tamponów można używac juz od pierwszych dni okresu, to bezpieczne rozwiązanie. Polecam, bo to komfort i wygoda. #obzyjpelniazycia

61

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Myślę, że nadmierne próby przekonania kogoś do swoich racji jest nieskuteczne. Warto rozważyć zalety podpasek i tamponów. Jeśli chodzi o podpaski to mogą je używać nawet 10 latki. W przypadku tak młodego wieku używanie tamponów moim zdaniem nie jest wskazane. Dziewczynki mając włożony tampon mogą zapominać o zmienianiu go we właściwym czasie, w przypadku podpaski raczej widać, gdy należy ją zmienić. Niestety jeśli chodzi o komfort użytkowania podpaski już wypadają znacznie gorzej. Mogą się przesunąć, odkleić i w niektórych sytuacjach je po prostu widać. Właśnie wtedy tampony wygrywają, ponieważ są niesamowicie dyskretne. Ja od jakiegoś czasu używam tamponów o.b. i jestem z nich zadowolona. Akcja #obzyjpelniazycia znacząco wpłynęła na moją decyzję o używaniu tamponów i bardzo się z tego cieszę.

62

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Czesc dziewczyny smile

Ja rowniez na poczatku balam sie uzywac tamponow, bo slyszalam rozne opinie od roznych ludzi. Starsze osoby (mama, ciotki) uwazaly ze podpaski sa zdecydowanie zdrowsze, ze tampony szkodzą naszemu zdrowiu, "ze wszystko powinno sie z nas oczyscic naturalnie, czego oczywiscie tampon nie zapewnia", zas kolezanki w moim wieku lub troche starsze bardzo pozytywnie kompentowaly dany temat. No wiec nie pozostalo mi nic innego jak sprobować. Moja przygoda z tamponami zaczęla sie jakies 10 lat temu. Na poczatku oczywiscie nie umialam ich uzywac, nie potrafilam dobrze zaaplikować co bylo jednoznaczne z brakiem komfortu. Wtedy tez pomyslalam ze mama i ciocie mialy racje. Jednak postanowilam troche poczytac na ten temat na internecie, podpytywalam kolezanek co i jak, i wreszcie sie udalo smile Od tamtej pory nie chce patrzc na podpaski. Tampony to najlepsza rzecz jaka zostala wymyslona dla kobiety smile) Dzieki nim czuje sie komfortowo, czasami nawet zapominam ze mam okres tongue Tak wiec nie wyobrazam sobie teraz comiesiecznej meki z podpaskami.. Aczkolwiek uwazam ze przez pierwsze miesiace, a moze i lata kiedy u mlodych dam zaczyna pojawiac sie okres to powinny one uzywac podpasek. Chcialabym rowniez dodac, ze z wlasnego doswiadczenia wiem ze tampom tamponowi nie jest rowny. Uzywalam roznych marek, chcac zaoszczedzic troche pieniedzy, jednak po wielu probach stwierdzilam ze na tym nie ma co oszczedzac i zdecydowanym liderem jest marka OB.  Pozdrawiam i zachecam chocby do wyprobowania "na wlasnej skorze" tamponow OB

63

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Czesc dziewczyny smile

Ja rowniez na poczatku balam sie uzywac tamponow, bo slyszalam rozne opinie od roznych ludzi. Starsze osoby (mama, ciotki) uwazaly ze podpaski sa zdecydowanie zdrowsze, ze tampony szkodzą naszemu zdrowiu, "ze wszystko powinno sie z nas oczyscic naturalnie, czego oczywiscie tampon nie zapewnia", zas kolezanki w moim wieku lub troche starsze bardzo pozytywnie kompentowaly dany temat. No wiec nie pozostalo mi nic innego jak sprobować. Moja przygoda z tamponami zaczęla sie jakies 10 lat temu. Na poczatku oczywiscie nie umialam ich uzywac, nie potrafilam dobrze zaaplikować co bylo jednoznaczne z brakiem komfortu. Wtedy tez pomyslalam ze mama i ciocie mialy racje. Jednak postanowilam troche poczytac na ten temat na internecie, podpytywalam kolezanek co i jak, i wreszcie sie udalo smile Od tamtej pory nie chce patrzc na podpaski. Tampony to najlepsza rzecz jaka zostala wymyslona dla kobiety smile) Dzieki nim czuje sie komfortowo, czasami nawet zapominam ze mam okres tongue Tak wiec nie wyobrazam sobie teraz comiesiecznej meki z podpaskami.. Aczkolwiek uwazam ze przez pierwsze miesiace, a moze i lata kiedy u mlodych dam zaczyna pojawiac sie okres to powinny one uzywac podpasek. Chcialabym rowniez dodac, ze z wlasnego doswiadczenia wiem ze tampom tamponowi nie jest rowny. Uzywalam roznych marek, chcac zaoszczedzic troche pieniedzy, jednak po wielu probach stwierdzilam ze na tym nie ma co oszczedzac i zdecydowanym liderem jest marka OB.  Pozdrawiam i zachecam chocby do wyprobowania "na wlasnej skorze" tamponow OB. Kampania

Czesc dziewczyny smile

Ja rowniez na poczatku balam sie uzywac tamponow, bo slyszalam rozne opinie od roznych ludzi. Starsze osoby (mama, ciotki) uwazaly ze podpaski sa zdecydowanie zdrowsze, ze tampony szkodzą naszemu zdrowiu, "ze wszystko powinno sie z nas oczyscic naturalnie, czego oczywiscie tampon nie zapewnia", zas kolezanki w moim wieku lub troche starsze bardzo pozytywnie kompentowaly dany temat. No wiec nie pozostalo mi nic innego jak sprobować. Moja przygoda z tamponami zaczęla sie jakies 10 lat temu. Na poczatku oczywiscie nie umialam ich uzywac, nie potrafilam dobrze zaaplikować co bylo jednoznaczne z brakiem komfortu. Wtedy tez pomyslalam ze mama i ciocie mialy racje. Jednak postanowilam troche poczytac na ten temat na internecie, podpytywalam kolezanek co i jak, i wreszcie sie udalo smile Od tamtej pory nie chce patrzc na podpaski. Tampony to najlepsza rzecz jaka zostala wymyslona dla kobiety smile) Dzieki nim czuje sie komfortowo, czasami nawet zapominam ze mam okres tongue Tak wiec nie wyobrazam sobie teraz comiesiecznej meki z podpaskami.. Aczkolwiek uwazam ze przez pierwsze miesiace, a moze i lata kiedy u mlodych dam zaczyna pojawiac sie okres to powinny one uzywac podpasek. Chcialabym rowniez dodac, ze z wlasnego doswiadczenia wiem ze tampom tamponowi nie jest rowny. Uzywalam roznych marek, chcac zaoszczedzic troche pieniedzy, jednak po wielu probach stwierdzilam ze na tym nie ma co oszczedzac i zdecydowanym liderem jest marka OB.  Pozdrawiam i zachecam chocby do wyprobowania "na wlasnej skorze" tamponow OB. Kampania #obzyjpelniazycia jeszcze bardziej przekonała mnie do tej marki smile

64

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Tampony sa super. Uzywam tamponow O.b z dobre kilka lat i nie mam zamiaru zmieniac wyprubowywac innych tamponow. Sa super chlonne pelen komfort polecam wszystkim dziewczyna

65

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

mitem jest że tampony są niezdrowe. używam często szczególnie w wakacje i są super! polecam je wszystkim kobietom szczególnie w upalne dni. chyba lepiej nie mieć przyklejonego pampersa do ciała... ; )

66

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Być może będzie to juz nudne i oklepane, ale pomimo iż minęło już trochę czasu od kiedy zostałam ambasadorką O.B. ciągle nie mogę wymść z podziwu dla marki jak i dla samych ich produktów. W moim 22 letnim życiu używałam juz oczywiście zarówno podpasek jak i tamponów, ale zawsze raczej wybierałam podpaski z uwagi na moją w tamtym czasie "wygodę". I tak sobie spędzałam kazdy z okresów. Nie wiedziałam, że jeden dzien zmieni moje dotychczasowe postrzeganie stwierdzenia "wygoda podczas okresu". Od kiedy zostałam ambasadorką marki O.B. nie wyobrażam sobie okresu bez ich tamponów zarówno w dzień jak i w nocy big_smile
#obzyjpelniazycia

67

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja nigdy sobie nie wyobrażałam noszenia tamponów w nocy, nie wiem czemu, może zawsze się bałam tych dziwnych historii, że sznureczek zaginie czy coś smile Podczas kampanii ambasadorskiej o.b. dopiero się przekonałam, że to nie jest takie straszne wink Teraz tampony mi towarzyszą przez wszystkie dni okresu, no i wszystkie noce, rewelka  wink
#obzyjpelniazycia

68

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Prawidłowe używanie tamponów nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Bardziej higieniczne jest stosowanie tamponów. Pozwala również na wykonywanie wszelakich czynności, szczególnie uprawiania sportu. Kolejnym obaleniem mitu jest to, że dziewice również mogą stosować tampony, które nie uszkadzają błony dziewiczej. Sznureczek na końcu tamponu jest tak umieszczony, aby nie uległ zerwaniu. Tym samym, chronisz się przed możliwością przeciekania, jak zdarza się podczas używania podpaski, czy przed przykrym zapachem. Sama osobiście przez dobrych paru lat od kiedy mam okres używałam tylko i wyłącznie podpasek. Dopiero aktywne życie i uprawianie sportu- crossfitu przekonało mnie, aby zacząć używać tamponów OB. Bardzo chwalę sobie tą markę, moim zdaniem jest to najlepsza inwestycja jeśli chodzi o tampony. Szeroka gama i zróżnicowanie pozwala na dobranie dla siebie odpowiedniego rozmiaru, a także unikalnej technologii, która pozwala na łatwą aplikację. Od niedawna jestem ambasadorką O.B. i staram się na każdym kroku przekonać koleżanki do używania tej formy zabezpieczenia podczas okresu.  #obzyjpelniazycia i nie szukaj wymówek podczas okresu!

69

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja też bałam się przekonać do tamponów, najpierw zaczynałam od tych z aplikatorem tampax. Jednak ich jakość była niezadowolającą. Polecam o.b są to dobrej jakości tampony, różnej wielkości zależności od potrzeb. Moim zdaniem są chłonne, zachęcam do wypróbowania tamponów na noc.
Dla mnie komfort to podstawa. Zero stresu, że coś przecieknie.

70

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Jestem ambasadorką firmy o.b. i nie wyobrażam sobie życia bez tamponów o.b.
Pasują na każdą porę dnia i okazję ze względu na ogromny wybór produktów. Nie ma jednego uniwersalnego produktu a różne, by każda kobieta mogła dopasować pod siebie. Dobra jakość, wysoka chłonność, duża dostępność, dla każdej kobiety i niewygórowana cena. Serdecznie polecam!
#obzyjpelniazycia <3

71

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Powiem szczerze, ze kupowałam wcześniej najtańsze tampony, no bo wiadomo, ze dużo ich i więcej pieniędzy zostaje w portfelu. Jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Zostałam ambasadorką O.B. i miałam przyjemność przetestować tampony lepszej jakości. Tampony nie zmieniały swojej pozycji, wtedy gdy siedziałam, czy szłam czy ćwiczyłam. W nocy nie musiałam martwić się ot o, czy tampon przesiąknie. Jestem bardzo zadowolona i stwierdzam, ze lepiej dorzucić parę groszy, a mieć lepszy komfort podczas miesiączki smile

72

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Hej Alga,
Pytasz: "Czy to prawda, że podpaski są zdrowsze ? Czy tampony mogą szkodzić ?"
Podzielę się z Tobą moim doświadczeniem i opinią. smile Gdy byłam młodsza bardzo bałam się stosowania tamponów (obiekcje dotyczyły głównie przerwania błony dziewiczej oraz tego czy to rzeczywiście jest zdrowe i czy mogą szkodzić). Miałam pecha ponieważ pojechałam na obóz sportowy nad morze i z wrażenia okres mi przyśpieszył. Starsza koleżanka przekonała mnie do stosowania tamponów i odstąpiła mi swoje opakowanie. Od tego czasu (czyli od 8 lat) stosuję tampony przy każdym okresie, dzięki temu nie boję się w trakcie okresu żyć pełnią życia. Jestem osobą bardzo aktywną (biegam, tańczę, pływam) a tampony zapewniają mi komfort i swobodę. Tampony w niczym Ci nie zaszkodzą, jeśli będziesz je regularnie wymieniać i dbać higienę intymną (co i tak powinnaś robić każdego dnia) smile  Pytałam również moją ginekolog na początku o tampony i zapewniła mnie, że tampony to nic złego. Ostrzegła mnie nawet, że podpaska może być nawet bardziej zdradliwa niż tampony (możesz złapać infekcję), jeśli będzie rzadko wymieniana. Chodzę do ginekolog od 6 lat (+ co pół roku na badania) i wszystko jest w porządku. Stosuj tampony śmiało! smile
P.S. Zostałam również ambasadorką O.B. więc mogę z ręką na sercu polecić Ci stoswanie tamponów. smile
#obzyjpelniazycia

73

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Bardzo serdecznie polecam tampony na dzień jak i na noc. Najlepsze są firmy o.b., sama wypróbowałam wszystkich rodzajów. Bardzo miło mnie zaskoczyły tampony na noc w aplikacji i chłonności. Zarejestrowałam się na stronce #obzyjpelniazycia i zostałam ambasadorką dowiedziałam się dużo z tej stronki o miesiączkowaniu i tamponach. Ale zachęcam do odwiedzenia stronki i  zakupu a nie pożałujecie. smile

74

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Osobiście nie wyobrażam sobie miesiączki bez opakowania tamponów o.b. Nie mam żadnych obaw przed ich używaniem. Bez względu na to czy to dzień czy noc używam o.b. Nigdy nie miałam żadnego problemu z infekcjami czy otarciami spowodowanymi o.b. Nawet podczas miesiączki dzięki o.b. chodzę na basen, siłownie, mogę  biegać i tańczyć bez obaw. Dzięki temu, że o.b. towarzyszą mi od zawsze i jestem ich wierną fanką zostałam ambasadorką o.b. Dziękuję !#obzyjpelniazycia

75

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

chyba wystarczy przeczytać zalety aby mieć pewność.
Zalety:
-chłonność
-dostępność
-wysoka jakość
-łatwa aplikacja
-różne rozmiary
-różne opakowania
-testowany ginekologiczne
-dobre zarówno dla dziewic jak i dla kobiet po porodach.
Wady:
-brak

76

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Tampony o.b. są niezawodne. Używam ich zawsze podczas miesiączki. Nigdy nie miałam żadnej infekcji spowodowanej ich używaniem. Są wygodne w aplikacji i w użyciu. Nie wyobrażam sobie miesiączki bez o.b. #obzyjpelniazycia

77 Ostatnio edytowany przez olka666777 (2016-12-25 12:41:26)

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Nie mam pojęcia, co jest zdrowsze, ale preferuję tampony marki o.b. Uważam, że używanie podpasek czy tamponów może w takim samym stopniu zaszkodzić przy nierozważnym stosowaniu. Jeśli już pominiemy tą kwestię, myślę, że tampony są bardziej higieniczne i niezawodne. Tampony firmy o.b. mają specjalną powłokę, są wg mnie super-chłonne, łatwe w aplikacji. Serdecznie polecam wypróbowanie  :-) Pamiętajcie dziewczyny : #obzyjpelniazycia !

78

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja używam na dzień tamponow marki O.B. Jak dla mnie tampony są dużo wygodniejsze. Czuję się w tedy swobodnie tak jakbym nie miała okresu. Trenuje karate więc wcześniej jak używałam podpisek to unikałam treningi podczas okresu. Mam obfite miesiączki więc strach,  że będę miała czerwona plamę na białym i luźnym kimonie był ogromny. Teraz w te dni używam tamponow i czuje się dobrze nawet gdy mam wysoko podnosić nogę do kopniecia smile

79

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Osobiście od zawsze, od kiedy miesiączkuję używam tamponów marki O.B. Pozwalają mi one na życie pełnią życia. W TE dni nic mnie nie musi ograniczać - nawet basen nie jest wyzwaniem, a przyjemnością, z której nie lubię rezygnować.
Jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie, a do tego komfortowo - polecam Ci produkty O.B.
Przekonaj się sama i oceń ! #obzyjpelniazycia

80

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja osobiście uważam że tampony z marki O.B są wygodniejsze i zdrowsze , higienicznie jest nawet pod względem zapachu nie ma przykrego zapachu. Nie muszę sie martwić i obawiać nawet jak chodzę na basen czy na siłownie . #obzyjpelniazycia

81

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Moim zdaniem tampony O.B. są świetną metodą na zabezpieczenie się podczas okresu. Super komfort, i psychiczny i fizyczny, nie muszę się martwić że będzie coś nie tak. Każdy rodzaj tamponów: mini, normal i night jest super,  można wybrać odpowiedni dla nas rozmiar a one dopasowują się do kobiety.:)
Co do tego czy są szkodliwe.. Odpowiednio używane NIE!  Należy tylko pamiętać by wymieniać je co kilka godzin, i dbać o higienę intymną wink
Dopiero gdy zaniechamy kontroli nad tym, nie wymienimy tamponu i za długo będziemy go trzymać  może dojść do wstrząsu, ale przy prawidłowym użytkowaniu wszystko jest ok ! wink

82

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Tak jak już ktoś wyżej pisał prawidłowe używanie tamponow niczemu nie szkodzi. Trzeba dbać o higienę i pilnować regularnego zminiania tamponu. Z czystym sumieniem polecam tampony marki ob. Sama używam od wielu lat. Zapewniają komfort i spokój psychiczny ze nic nie widać. Można uprawiać sporty i się nie ograniczać.
#obzyjpelniazycia

83

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

w 100% polecam tampony O.B. !  Zostałam niedawno ambasadorką i miałam okazję przetestować różne tampony (na noc, na dzień, mini) podczas różnych aktywności i zarówno ja jak i moje testerki jesteśmy zadowolone. Tampony są wygodne, nie czuć dyskomfortu. Są wykonane z dobrych materiałów przez co nie przeciekają. Można w nich robić wszystko to,  co robimy nie mając okresu . Wielki plus !

84

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

w 100% polecam tampony O.B. !  Zostałam niedawno ambasadorką i miałam okazję przetestować różne tampony (na noc, na dzień, mini) podczas różnych aktywności i zarówno ja jak i moje testerki jesteśmy zadowolone. Tampony są wygodne, nie czuć dyskomfortu. Są wykonane z dobrych materiałów przez co nie przeciekają. Można w nich robić wszystko to,  co robimy nie mając okresu . Wielki plus !

#obzyjpelniazycia

85

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia

Bylam jeszcze młoda nastolatka jak po raz pierwszy w szkole na lekcji wychowania do życia w rodzinie dostalam mała kosmetyczke z tamponami.Pamiętam do dziś jak zastanawialam się z koleżankami jak to się "wkłada" big_smile eh to były czasy smile teraz nie rozstaje się z tamponami, podpasek uzywalam po porodzie ...brrr cos okropnego...często miałam od nich uczulenie ( może tez źle kupilam).Tampony to jednak wygoda i komfort smile polecam

86

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Zdecydowanie tampony smile Dziewczyny nie zastanawiajcie się i stosujcie to co lepsze dla waszego zdrowia! Tampony są niezwykle wygodne i pomagają nam funkcjonować w każdych warunkach bez żadnych problemów i bez skrępowania! Tampony o.b to numer 1 na rynku!

87

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Hej ! ja jestem zdania że lepsze są tampony a to dlatego że :
-Mają rożne rozmiary i warianty dobierasz idealne dla siebie i w zależności od obfitości miesiączki (w o.b sa rozmiary mini ,normal ,super,super plus )
- są warianty na noc np o.b ProComfort Night (polecam je bardzo !!! testowane na własnej skórze )
-Nie ma co się martwić o błonę dziewiczą nie ma opcji powtarzam nie ma opcji że się uszkodzi podczas używania tamponu !!!!
-łatwiej je nosić ze sobą ponieważ są bardzo malutkie
-podczas okresu nie trzeba rezygnować np  basenu !!! To jest czad !!!

Powiem wam szczerze ,że początkowo wybierałam podpaski ale gdy tylko użyłam tamponów o.b wiedziałam że nie wrócę już do podpasek (niebo a ziemia taka różnica) Najbardziej jestem zadowolona że nie ma tego zapachu co przy stosowaniu podpasek tongue tampony używam już kila lat i na prawdę nie  zdarzało mi się nic złego z nimi tongue
UWIELBIAM I POLECAM TAMPONY OB !!!!
#Obzyjpelniazycia big_smile

88

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja też zdecydowanie polecam tampony. Komfort podczas okresu jest dla mnie baardzo ważny. Uczucie, że coś wycieka jest okropne! sad a dzięki tamponom pozbyłam się tego raz na zawsze! Dzięki tamponom o.b. nawet polubiłam okres smile przecież on tak naprawdę w niczym nie przeszkadza. Może dzięki nim wykonywać wszystko to co robimy w normalne dni. Basen, siłownia, wyjścia ze znajomymi, randki. Nie musimy się o nic martwić. Od niedawna zaczęłam stosować tampony o.b. ProComfort Night. Wiercenie się w nocy to moja specjalność big_smile kiedyś budziłam się w nocy i sprawdzałam czy nic nie wyciekło, a teraz przesypiam słodko całą noc bez nerwów smile Polecam tampony o.b. ponieważ nigdy mnie nie zawiodły, a aplikacja nie sprawia żadnego kłopotu nawet w początkowych fazach używania.
#obzyjpelniazycia

89

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Co do tamponów to jakbym miala mozliwosc to osobiscie bym chciala podziekowac temu kto je wymyslił! Cudowna sprawa, nie musimy sie martwic ze nie mozemy isc na basen, potanczyć i zyc pelnia zycia nawet w te dni. Osobiscie uzywam tamponow marki o.b. i jestem z jich mega zadowolona. Nigdy mnie nie zawiodly i zawsze sprostaja moim wymagania. Nowe tampony na noc to tez idealne rozwiazanie, kazda noc przesypiam spokojnie i nie musze soe martwic o plamy na przescieradle. Szczerze polecam tym dziewczyna ktore jeszcze nie sprobowaly smile

90

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia

Ja uzywam tamponow z o.b i jestem bardzo zadowolona. Nic mi nie jest, a wrecz przeciwnie jestem spokojna o niepozadane przecieki. Mozna isc na basen bez niepokoju i dyskomfortu. Zawsze dzieki nim czuje sie czysta i swieza. Polecam

91

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Myślę, że to czy ktoś używa podpasek czy tamponów zależy od jego indywidualnych warunków fizycznych, przyzwyczajeń i wygody. Ja osobiście wolę używać tampony gdyż zapewniają mi one niezbędną czystość i świeżość podczas mojego dość aktywnego dnia. bardzo wygodnie się jej aplikuje i równie łatwo usuwa. Polecam wszystkim aktywnym kobietą.
Jeśli nie jesteście pewne jak używać tamponów zapraszam na stronę O.B
#zyjpelniazycia

92

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Wg mnie każda z nas powinna używać tego co wg niej jest wygodniejsze. Kiedyś nie byłam zwolenniczką tamponów, ale od momentu kiedy użyłam ich pierwszy raz to nie wyobrażam sobie zastąpić je TYLKO podpaskami. Tampony dla mnie są wygodniejsze. Zajmują mniej miejsca i zapewniają mi więcej komfortu w ciągu dnia. Są w różnych rozmiarach, więc bez problemu 'dopasowują się' do mojego okresu. Są dla mnie ratunkiem w nocy bo wtedy najczęściej coś mi przeciekało kiedy używałam tylko podpasek ;/. Zdecydowanie mogę polecić używanie tamponów.
#obzyjpelniazycia

93

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

zdecydowanie jestem za tamponami a najlepsze są o.b. używałam różnych ale o.b.dla mnie są najlepsze.zapewniają mi niezawodna ochronę przed przeciekaniem i są niewidoczne . tampon o.b. daje mi poczucie swobody podczas okresu.nie muszę o nic się martwić i mogę robić to na co mam ochotę bez żadnych zmartwień. polecam o.b
#obzyjpelniazycia

94

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja stosuje tampony i w nocy i w dzień. Zawsze bałam się że w nocy przecieknie mi tampon jednak jakiś czas temu trafiłam na tampony ob ze skrzydełkami co mnie zdziwiło jak tampon może mieć skrzydełka a na chwilę obecną nie pamiętam jak mogłam radzić sobie bez nich są idealne nie przeciekaja i czuje się komfortowo. W dzień używam innych z serii ob i też nie narzekam nie mam żadnych infekcji ani problemów zdrowotnych. Czytam posty na stronie obzyjpelniazycia i bardzo dużo idzie się dowiedzieć więc dziewczyny nie wierzcie w to jak ktoś wam mówi że stosowanie tamponow szkodzi zdrowiu bo to nie prawda. Stosując tampony czujesz się bardziej komfortowo i na luzie nie tak jak przy stosowaniu podpasek. Serdecznie polecam markę ob.

95

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Witam Was Kochane!

Powiem Wam szczerze że kiedyś bardzo sceptycznie podchodziłam do tematu tamponów..myślałam że używają je tylko osoby bardzo aktywne którym tryb życia uniemożliwia używanie podpasek. Jednakże po rozmowie z moją koleżanką która przekonała mnie abym wypróbowała tampony Ob byłam zachwycona..ponieważ nie musiałam cały czas myśleć czy powinnam iść do ubikacji...że może już czas zmienić podpaskę. Na początku oczywiście miałam obawy czy tampony są dla mnie, czy nie będę miała jakiejś infekcji ale moje obawy okazały się zbędne. Każdej z Was polecam przetestowanie tamponów ob nie bójcie się tylko spróbujcie smile)

96

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Dziewczyny smile Myślę, że jeśli tampony zaaplikujemy zgodnie z instrukcją, to prawdopodobieństwo bycia niezadowoloną jest niewielkie big_smile Oczywiście wszystko zależy od osoby, ale tampony są świetnym rozwiązaniem, dla mnie lepszym od podpasek. Używałam tamponów z wielu firm, najlepsza okazała się o.b. Pomimo, że cena nie jest najlepsza, to jakością nadrabiają. Nie mam żadnych problemów z bólem, dyskomfortem, czy przeciekaniem. Naprawdę gorąco polecam, wygoda 100%. Pamiętajcie jednak o czytaniu instrukcji! Wiele moich koleżanek zaczyna używać tamponów "na oko", a później są nieprzyjemności. Próbujcie ostrożnie, odpowiedni rozmiar i wszystko powinno być dobrze. #obzyjpelniazycia

97 Ostatnio edytowany przez Martika5678 (2016-12-27 11:14:17)

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Niedawno zostałam Ambasadorką marki o.b. i przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie już teraz stosowania podpasek. Jedyny właśnie wyjątek to czas po porodzie, gdyż nie było mowy o stosowaniu tamponów.
Tampony o.b. pozwalają nam w pełni cieszyć się życiem i każdą chwilą. Nie musimy ograniczać swojej aktywności, chociażby były to tylko spacery czy zabawa z dzieckiem. Ja wielokrotnie przy stosowaniu podpasek musiałam uważać, aby wygłupy z córką nie skończyły się "przeciekanie". Teraz już mam to za sobą. Różne rozmiary sprawiają, że każdego dnia czujemy się pewnie i swobodnie. Ostatnio pojawiła się na rynku również nowość, skrzydełka SilkTouch. Polecane są do stosowania w nocy, ja jednak używam ich również w dzień np. z córką na basenie. Ciężko bowiem dziecku wytłumaczyć, że nie pójdziemy na basen ponieważ mamusia ma okres smile tak jestem do dyspozycji przez cały miesiąc!
Może macie problem z doborem tamponów? Zajrzyjcie na stronę myob.pl/odkryj-tampony-obr tam znajdziecie super pomoc! Przy okazji poznacie również wszystkie dostępne warianty.
Dlaczego chwalę markę o.b.? Czy miałyście z nią styczność?
Dla mnie (nie tylko dlatego, że zostałam ambasadorką) jest to marka najlepsza na rynku. Próbowałam stosować tampony dostępne w drogeriach Rossmann jednak towarzyszył mi straszny ból i pieczenie, które ustępowały, gdy zmieniłam tampony. Dlaczego próbowałam innych? Wiadomo, że staramy się czasami kupić coś tańszego i tak też to skłoniło mnie to spróbowania czegoś innego. Jednak akurat w tym wypadku nie będę tego powielała.  #obzyjpelniazycia

98

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Polecam tampony o.b. ja im zaufałam czuję się z nimi komfortowo nigdy mnie nie zawiodły w żadnej sytuacji od zawsze na zawsze o.b.

99

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Polecam tampony o.b. ja im zaufałam czuję się z nimi komfortowo nigdy mnie nie zawiodły w żadnej sytuacji od zawsze na zawsze o.b. #obzyjpelniazycia

100

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

kwestia osobistych preferencji, też wolę tampony.

101

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja używam tamponów o.b. i nie wyobrażam sobie wrócić teraz do podpasek. Przede wszystkim komfort i wygoda smile #obzyjpelniazycia

102

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Jak dla mnie zdecydowanie lepsze są tampony o.b. . Pełen komfort. Nie wyobrażam sobie wrócić do podpasek. Jest to jak najbardziej zdrowe i polecane przez lekarzy ginekologów.

103

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Jak dla mnie zdecydowanie lepsze są tampony o.b. . Pełen komfort. Nie wyobrażam sobie wrócić do podpasek. Jest to jak najbardziej zdrowe i polecane przez lekarzy ginekologów.  #obzyjpelniazycia

104

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Chłonność tamponów zależy od obfitości krwawienia, a nie od rozmiaru ciała.

Im bardziej obfite krwawienie, tym większa powinna być chłonność tamponów ob , których używamy  Wybór odpowiedniego rozmiaru może wymagać nieco praktyki, ale jeśli tampon wchłonął maksymalną ilość krwi i trzeba go zmieniać częściej niż co cztery godzinny, powinnaś wypróbować tampony o wyższej chłonności.

Z drugiej strony, jeśli przy wyjmowaniu tamponu odczuwasz lekki dyskomfort i wciąż widać dużo białych włókien, wybierz produkt o niższej chłonności.

W trakcie okresu najlepiej jest stosować tampony o różnej chłonności, gdyż krwawienie jest najbardziej obfite w ciągu pierwszych trzech dni i mniej intensywne pod koniec miesiączkowania.

105

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

zdecydowanie stawiam na tampony, są wygodne, nie krępują ruchów, zajmują nie wiele miejsca w torebce czy kosmetyczce ( w nie wielkiej kopertówkce nie odczujemy 3 czy 4 tamponów, a taka sama ilość podpasek zapełni ją prawie calą) jak dla mnie tampony to wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. Szczególnie polecam marke o.b. #obzyjpelniazycia . ma wiele różnych kombinacji i rozmiarów, więc każda z nam może dostosowac coś dla siebie. są odpowiednie dla każdego. naprawde warto spróbować "przygody" z tą marką napewno żadna z was się nie zawiedzie

106

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Dzięki kampanii ambasadorskiej O.B. zaczęłam regularnie stosować tampony podczas miesiączki. Teraz nie wyobrażam sobie bez nich tych kilku dni w miesiącu. Uwielbiam biegać, jednak stosując podpaski zawsze w te dni musiałam sobie odpuszczać z powodu obaw przed przeciekaniem. Teraz nic nie jest przeszkodą, dzięki tamponom O.B. mogę robić to co kocham, kiedy tylko chcę. Jestem bardzo zadowolona, tampony są dyskretne, więc mogę je mieć zawsze przy sobie i żadna miesiączka mnie nie zaskoczy:) #obzyjpelniazycia

107

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Tampony ob procomfort niosą że sobą masę pozytywów. Są bezpieczne dla dziewic, proste w użyciu, bardzo komfortowe. Na ich stronie obzyjpelniazycia  dowiedziałam się sporo o okresie, przeczytałam masę przydatnych i ciekawych rad. Już nie muszę się obawiać o przemoknięcie, przesuwanie, a nawet o uprawianie ulubionych sportów. Z tamponami ob każdy dzień jest taki sam. Serdecznie polecam #obzyjpelniazycia

108

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

nie pamiętam, by o okresie mówiło się głośno, jednak przecież to ludzka rzecz... nie mówiąc o tamponach czy podpaskach skąd młode dziewczyny mają wiedzieć jaki rodzaj wybrać??? nie bójmy się mówić głośno. ja osobiście szczerze polecam tampony ob. są idealne. po każdych innych występowały u mnie infekcje, mimo, że zmieniałam je co 1-2h, tu jednak tego problemu nie miałam. polecam

#obzyjpelniazycia

109

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Dzięki kampanii o.b.  #obzyjpelniazycia otrzymałam zestaw tamponów do testowania. Wcześniej nie byłam do nich przekonana. Jako, że trenuję rugby nie mogę sobie pozwolić na dyskomfort związany z miesiączką. Tampony o.b. okazały się najlepszym rozwiązaniem. Bardzo polecam nie tylko osobom aktywnym fizycznie.

110

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Zawsze używałam podpaski, nie mogłam się przekonać do tamponów. Kiedy dostałam paczkę ambasadorki ob , musiałam wypróbowac . Właściwie zaaplikowany tampon - wogóle go nie czuć , zapewnia ochronę . Tampony o.b. są bezpieczne , dzięki nim podczas okresu czuję się komfortowo.

111

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Miałam okazję zostać ambasadorką marki o.b.
Jako, że już od dawna używam ich produktów chętnie podzielę się pokrótce moją opinią. Są niesamowicie chłonne a to jest dla mnie najważniejsze. Trenuję pole dance i nie wyobrażam sobie rezygnacji z treningów ze względu na okres. Jednocześnie używanie podpasek też jest w tym wypadku niekomfortowe w szczególności w przypadku mocnym ścisku ud oraz wiszeniu głową w dół. W tym wypadku tampony o.b. sprawdzają się idealnie. Dobrany odpowiedni rozmiar pozwala na 100% zapewnienie komfortu bez obaw o przeciekanie czy nieprzyjemny zapach.
#obzyjpelniazycia

112

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Szczerze kiedyś nosiłam podpaski ale nie czułam się z nimi komfortowo więc zaczełam używać tamponów.Uważam że tampony to jest najlepszy wynalazek jaki kiedykolwiek mógłby istnieć,są wygodne,łatwo się je aplikuje oraz są różne rozmiary.Gdyby one nie były zdrowe nie znalazły by się na rynku a przecież stworzyła je ginekolog a nie jakiś przypadkowy człowiek. Poza tym tampony o.b. mają rekomendację polskiego stowarzyszenia ginekologicznego.Więc jeśli się boisz to możesz stosować o tych najmniejszych tylko pamiętaj że każdy tampon wymienia się co 4-6 h.

113

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia
Tampony o.b. są fajne np jak chcemy iść na basen, czy po prostu w danej sytuacji czuć się komfortowo. Uczucie czystości jest mega smile

114

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

alga napisał/a:

Ostatnio wyczytałam gdzieś, że stosowanie tamponów nie jest specjalnie zdrowe. Przyznam że mnie to zmartwiło i zaniepokoiło, bo nie lubię w tych dniach nosić podpasek. Pewniej czuję się z tamponem. Czy to prawda, że podpaski są zdrowsze ? Czy tampony mogą szkodzić ?

Tampony musimy zmieniac co 3-5h podpaski duzo czesciej

115

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Jak najbardziej mogę polecić tampony marki O.B. Zostałam ambasadorką tej marki, co za tym idzie miałam okazję rozdać wiele próbek oraz polecić te produkty znajomym, rodzinie i moim przyjaciółką. Niektóre z tych osób były pewne obaw i nigdy nie miały okazji wypróbować tamponów O.B. Dzięki mnie ich obawy zniknęły oraz te osoby bardzo mi podziękowały. Komfort oraz wygoda-to wszystko, czego potrzeba każdej kobiecie. Cieszę się, że mogłam pokazać tylu osobom nowe możliwości.

116

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Zostałam ambasadorką marki O.B. i szczerze polecam stosowanie tamponów. Dziewczyny, zwłaszcza te, które nigdy wcześniej ich nie używały - spróbujcie! smile Ja osobiście gdybym wcześniej wiedziała o komforcie jaki zapewnia marka O.B. pewnie nie używałabym tyle lat zwykłych podpasek. Teraz czuje, że żyje! Nic mnie nie ogranicza! smile Okres nie jest już problemem i mogę spokojnie wybrać się na basen, tańczyć lub uprawiać inne sporty. Czytałam wiele o tamponach i podobno te innych marek przeciekają. Przy produktach O.B. nie miałam ani jednej wpadki z plamami na bieliźnie. Tylko pamiętajcie aby dostosować tampon do krwawienia. Jeśli macie słabe krwawienie używajcie tych z napisem NORMAL. Przy obfitej miesiączce polecam SUPER albo SUPER PLUS. No a w nocy najlepiej jest wybrać wersję NIGHT. wink Jeszcze jedno! Nie bójcie się, że wersja nocna (ze skrzydełkami) w jakiś sposób pozostanie w waszym ciele! Te skrzydełka się nie urywają! smile

117

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Witam, ja używam tamponów o.b. i to jest najlepsza rzecz jaka mi się mogła przytrafić :-) Dzięki tamponom o.b. wcale nie czuję że mam miesiączkę, pełnią swoją funkcję idealnie. Każdą aktywność fizyczna można wykonywać bez obaw. Pamiętać trzeba oczywiście o higienie podczas aplikacji tampona.  Polecam każdemu serdecznie.

118

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia
Ja tamponów używam od 14/15 roku życia, zawsze byłam aktywnym "dzieciakiem", generalnie nigdy nie wymigiwałam się okresem na zajęciach wfu, było to dla mnie dziwne, że inne dziewczyny z tego powodu biorą "niedyspozycję". Dzięki tamponom o.b tak, bo to właśnie od nich zaczęłam swoją przygodę z tamponami, mogłam normalnie chodzić na basen, bez jakiś specjalnych przerw. Wtedy to było moje wybawienie, teraz nie wyobrażam sobie okresu bez użycia tamponów, komfort ich stosowania jest ogromny, dobrze dopasowane można bezpiecznie nosić bez zmartwień, że coś gdzieś przecieknie.
Polecam!

119

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Zaczęłam ich używać niedlugo po tym, ja zaczęłam miesiączkować i do tej pory stosuję są dla mnie niezastąpione.Tampony są wygodne w użytkowaniu, mają delikatną powłoczkę, która ulatwia mi aplikację,a przede wszystkim mają różne rozmiary każda znajdzie odpowiedni dla siebie.  Bardzo dobrze chłonne więc nie ma obaw przeciekania i ten nieprzyjemny zapach też już nie jest udręką wink

120

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia     
Zaczęłam ich używać niedlugo po tym, ja zaczęłam miesiączkować i do tej pory stosuję są dla mnie niezastąpione.Tampony są wygodne w użytkowaniu, mają delikatną powłoczkę, która ulatwia mi aplikację,a przede wszystkim mają różne rozmiary każda znajdzie odpowiedni dla siebie.  Bardzo dobrze chłonne więc nie ma obaw przeciekania i ten nieprzyjemny zapach też już nie jest udręką wink
#obzyjpelniazycia

121

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obżyjpełniążycia #sport #jazdakonna #mieiączka

Podpaski czy tampony ? - dla mnie zdecydowanie TAMPONY.

Z racji mojego zawodu (instruktor jazdy konnej) i sportu jakiego uprawiam (jazda konna/ jeździectwo) nie wyobrażam sobie stosowania podczas okresu podpasek, które osobiście podrażniają moja skórę w miejscach intymnych oraz pachwiny i dodatkowo krępują ruchy powodując dyskomfort. Na rynku dostępne są powszechnie tampony różnych firm, ale uważam, że TAMPONY O.B. maja zdecydowaną przewagę jeśli weźmiemy pod uwagę łatwość aplikacji, posiadają jedwabistą otoczkę SilkTouch, która ZDECYDOWANIE UŁATWIA aplikacje. Zdecydowałam się  również na udział w kampanii o.b, ponieważ zgadzam się w 100 % z jej hasłem : ŻYJ PEŁNIĄ ŻYCIA. Nie wyobrażam sobie rezygnacji podczas okresu z jazdy konnej, a tylko dzięki tamponom mogę jeździć nie odczuwając dyskomfortu. Tampony idealnie dopasowują się i nie krępują ruchów miednicy podczas jazdy konnej. Dodatkowo kampania O.B umożliwiła mi przeprowadzenie lekcji poglądowej na temat okresu w stajni wśród moich uczennic. Udało nam się przełamać wiele stereotypów, a dziewczyny dowiedziały sie, że podczas okresu można, a nawet wskazane jest uprawianie sportu! Co więcej najważniejsze w tej pogawędce było przełamanie TAMATU TABU wśród młodych dziewczyn jakim jest miesiączka/okres.

122

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia 
Moim zdaniem tampony są lepsze niż podpaski. Nie trzeba się martwić że podpaska nam przecieknie, czujemy większy komfort podczas używania tamponów. Podpaski krępują ruchy powodując dyskomfort. Jestem Ambasadorką Kampani O.B. ŻYJ PEŁNIĄ ŻYCIA.
Tampony mają kilka rozmiarów do wyboru z pewnością każda z Was znajdzie ten odpowiedni.
W 100% zgadzam się z hasłem ŻYJ PEŁNIĄ ŻYCIA, podczas okresu nie możemy ograniczać się, nie musimy rezygnować np. z jazdy na rowerze czy pływaniu a to wszystko dzięki nie zawodnym tamponom marki OB. Polecam każdym dziewczynom, nie musicie się martwić że jeszcze nie współżyłyście a już używacie tamponów wcale to Wam nie zaszkodzi.

123

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Witam serdecznie.
Znalazłam się w gronie ambasadorek o.b.#obzyjpelniazycia
Po moich obserwacjach podczas używania tamponów innej marki oraz o.b. zdecydowanie polecam o.b.
Jak dla mnie:
*są bardziej chłonne
* nie przeciekają
*wersja nicht jak najbardziej do polecenia nie muszę wlec się zaspana w środku nocy do lazienki i nie obawiam się ze przeciekną
* nie czuję, że ich używam

124

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Cześć wszystkim :-) ja również znalazłam się wśród dziewczyn, które miały możliwość przetestowania tamponów o.b. w ramach akcji  #obzyjpelniazycia. Szczerze powiem, że bardzo sceptycznie do tego wszystkiego podchodziłam, kiedyś naczytałam się o tych wszystkich wstrząsach toksycznych etc. i na pewien czas odsunęłam się od tamponów na rzecz podpasek. Mając jednak możliwość udziału w kampanii dałam sobie znów szansę...  i jestem zachwycona, naprawdę! Nigdy więcej nie wrócę już do podpasek. Higiena jest nieporównywalnie większa. Oczywiście trzeba przestrzegać czasu przed kolejnymi wymianami, aby nie napytać sobie biedy - wiadomo, szanujmy swoje zdrowie. Najlepiej jest obserwować swój organizm, on najlepiej poinformuje nas o tym, kiedy należy wymienić tampon na nowy. Kiedy mamy mniej obfite krwawienie, trzymajmy się czasu z ulotki. Poza tym, dziewczyny - naprawdę warto dać szansę tym produktom - ten komfort jest niesamowity! Zapomina się, że ma się okres, nic nie "szeleści" ani nie uwiera. Ja jestem bardzo na tak.

125

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja teraz testuje tampon OB pro comfort i sie do nich przekonałam. Kiedyś używałam tampony ale nie pasowaly mi i cały czas używałam podpasek teraz to sie zmieni bo efekt jest rewelacyjny polecam spróbować a zmienicie zdanie.

126

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja swoje miesiączkowanie rozpoczęłam w wieku 8 lat. Miesiączkuje już od 11 lat, a tamponów używam od około roku. Byłam sceptycznie nastawiona do tego, ale stwierdziłam, że warto spróbować. Moje przyjaciółki używały tylko podpasek, tamponów nie lubiły, jedną bolało i ciężko mi się było przełamać. Ale teraz jestem szczęśliwa, że się zdecydowałam. Są wygodne i dzięki nim można zapomnieć o okresie smile
Możliwe, że spotkałaś się z negatywną opinią na temat tamponów, ale tylko dlatego, że osoby te korzystały z tandetnych firm smile
Ja osobiście serdecznie polecam tampony OB, które mam okazje testować dzięki kampanii #obzyjpelniazycia . Nie ważne w jakim wieku jesteście i jak obfite macie miesiączki. Każdy rodzaj tamponów OB jest dostosowany do obfitości krwawienia! Gdybym miała wymieniać zalety brakło by mi miejsca smile !

Polecam!!!

127

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Na pytanie podpaski czy tampony zdecydowanie odpowiadam TAMPONY!
Z bardzo prostej przyczyny - wygoda. Ale to nie jedyny plus. Nie macie takiego uczucia podczas noszenia podpaski, że co 5 sekund chcecie chodzić do łazienki sprawdzić czy nie przeciekła mimo tego, że na opakowaniu jest napisane "super chłonna" albo jak czujecie, że leci krew i macie wrażenie, że poleciał cały wodospad a tak naprawdę to kilka kropel? Poza tym w nocy podczas snu wiele razy zdarzyło mi się pobrudzić pościel, bo podpaska się podwinęła. Ja osobiście nie lubię uczucia bycia brudnym a przy podpaskach jest dużo, dużo, dużo sprzątania. Nie mówiąc o tym kiedy jesteś przy ludziach i nagle czujesz zapach krwi. Gdybym miała podać jakieś plusy podpasek to nawet nie wiem co napisać, bo zawsze sprawiały mi tylko problem.
Z tamponami jest zupełnie inaczej. Jestem osobą bardzo aktywną i nie wyobrażam sobie mojej miesiączki bez tamponów. Nie ma tego syfu jaki jest w przypadku podpasek. Niektórzy mówią, że tampony źle wpływają na wydalanie fragmentów macicy - bzdura, moim zdaniem właśnie lepiej. Bo przy podpasce ten złuszczony fragment się nie wchłonie do podpaski i może się przemieszczać na niej a przy tamponie zatrzyma się na nim i przy wyciąganiu po prostu wyleci. Używając tamponów tak naprawdę nie czujesz, że masz go w sobie. Ułatwiasz sobie życie, bo nie myślisz o tym co chwile, żeby iść do łazienki. Jeśli chodzi o markę to uważam, że o.b. jest liderem w naszym kraju. Nie spotkałam się jeszcze z inną firmą, która proponuje różne rozmiary tampona. Inne tampony w dotyku są jak zwykła wata kosmetyczna a o.b. są śliskie dzięki specjalnej otoczce. Ktoś mi powiedział, że używa wielu marek naraz podczas okresu i twierdzi, że nie zwraca na to uwagi. A na pytanie, których ma zawsze najwięcej odpowiada, że o.b., bo reszta nie jest na tyle chłonna. Bo co z tego, że kupie 30 tamponów za 10 zł jak na jeden cykl zużywam połowę pudełka jak mogę kupić za tyle samo 16 sztuk, które wystarczają na 2 i połowę 3. Jeśli chodzi o przechowywanie podpasek a tamponów. Tampony są o wiele mniejsze niż podpaska i są specjalne pudełeczka na przechowywanie ich, żeby nie latały po całej torbie z podpaską jest trochę trudniej, bo nie do każdej kieszonki w torbie się zmieści.
Podsumowując to bardzo Was dziewczyny zachęcam do tamponów. Nie ograniczajcie się podczas tych dni! #zyjpelniazycia

128

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja stosuje tampony ob i nie miałam z nimi żadnego, najmniejszego problemu

129

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

To, że tampony są gorsze od podpasek to totalna bzdura! Tampony są o wiele lepsze! Dużo wygodniejsze i zapewniają komfort zarówno psychiczny jak i fizyczny. Nie musisz się martwić, że coś Ci przesiąknie czy rezygnować z codziennych zadań. Możesz śmiało korzystać z życia, a to chyba najważniejsze. Kiedyś sama korzystałam z podpasek, póki nie spróbowałam z tamponami. Myślę, że aplikacja nie jest trudna i każda kobieta nawet nastolatka sobie z nią poradzi. Nie lubie jak ktoś pisze/wygłasza jakieś niesprawdzone informacje, a uwierz mi, że tamponów nie ma się co bać smile Polecam OB. #obzyjpelniazycia

130

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Również stosuję tampony ob i jestem w 100% zadowolona.
Gdzieś czytałam na forum że  niektóre kobiety boją się stosować tampony ob night, poniewaz obawiają się że zostanie im w środku ta powłoczka.. większej bzdury nie czytałam.. Zdecydowanie tampony ob night są bezpieczne i w żaden sposób nie zostanie nic w nas.
Zdecydowanie polecam używanie tamponów smile
Pozdrawiam kobietki :*)

131

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Co zdrowsze podpaski czy tampony? Hmmm.... Na temat ochrony podczas miesiączki są różne opinie. Ja mam jedną i bardzo wiarygodną. Tampony są o wiele lepsze od podpasek. Są też dla dziewic i można je używać od pierwszego dnia i pierwszej nocy. Aplikacja tamponu jest prosta. Są bardzo wygodne. Można robić to co się kocha. Jest pełna swoboda ruchu. Od zawsze korzystam z tamponów i jestem bardzo zadowolona. Polecam OB. #obzyjpelniazycia

132

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Moim zdaniem zdrowsze są tampony. Noszenie podpasek unosi za sobą nieciekawy zapach, ponieważ jednak wychodzi krew z nas i zostaje na podpasce. Podczas noszenia tamponów nie ma tego problemu, bo mamy go w sobie. Może dla niektórych kobiet nie jest zdrowe noszenie tamponów, bo jednak cała krew i brud zbiera się w nas, ale odpowiednio często zmieniane tampony nie powodują niczego złego. A jednak tampony dają swobodę w wykonywaniu codziennych rzeczy.

133

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

100%polecam tampony O.b

134

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Najlepsze co możecie dla siebie zrobić, to używać tampony O.B.!

Są wygodne, chłonne i bezpieczne. Dają poczucie świeżości i komfortu, szczerze polecam!

Tampony są godne polecenia!

#obzyjpelniazycia

135

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Zawsze używałam podpasek, a z tamponów korzystałam sporadycznie: idąc na basen lub nad jezioro, jeśli wybierałam się na siłownię lub jeśli chciałam założyć stringi lub koronkową bieliznę. Jednak odkąd zostałam ambasadorką O.b. i dostałam paczkę to postanowiłam "przetestować" te tampony i podczas okresu stosowałam prawie tylko tampony. Jestem bardzo zadowolona: w moim przypadku nie wystąpiły żadne problemy, nic nie przeciekało, przez cały czas czułam się świeżo i komfortowo. Naprawdę polecam - ja na pewno będę teraz korzystać głównie z tamponów #obzyjpelniazycia

136

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja uważam, że tampony są o wiele wygodniejsze. Lepiej chłoną i zapewniają świeżość. W szczególności tampony ob

137

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

alga napisał/a:

Ostatnio wyczytałam gdzieś, że stosowanie tamponów nie jest specjalnie zdrowe. Przyznam że mnie to zmartwiło i zaniepokoiło, bo nie lubię w tych dniach nosić podpasek. Pewniej czuję się z tamponem. Czy to prawda, że podpaski są zdrowsze ? Czy tampony mogą szkodzić ?

Moim zdaniem przeczytałaś błędny artykuł, ja używam tamponów ob i nie mam żadnych problemów zdrowotnych wink Od czasy kiedy się przekonałam do tamponów "moje życie stało się lepsze" big_smile
#obzyjpelniazycia

138

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

Ja zawsze używałam podpasek, ale ostatnio przerzuciłam się na tampony ob - czuję komfort i swobodę.

139

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

ja też jestem zwolenniczką podpasek i to tych bawełnianych , wszystkie inne mnie podrażniają , a jestem alergikiem więc wybór mam ograniczony. Natomiast jak już wystąpi jakieś podrażnienie to zakładam kapsułkę invagu i na następny dzień problem znika. z mojego doświadczenia sądzę że warto spróbować

140

Odp: Co zdrowsze podpaski czy tampony ?

#obzyjpelniazycia
tampony o.b sa ekstra chlonne i bardzo praktyczne!