1

Temat: Bolące oczodoły i bezesnność

Od jakiegoś czasu mam problem z oczami, bardzo bolą mnie oczodoły. Miewam też problemy ze snem, praktycznie dokucza mi bezsenność. Nie wiem jaki to ma związek ale leczę się na tarczycę, a poza tym noszę też szkła kontaktowe. Czy moje dolegliwości mogą mieć związek z jakąś konkretną chorobą? Powinnam pójść do okulisty? Doradźcie co powinnam zrobić, bo ta sytuacja coraz bardziej mi dokucza.

2

Odp: Bolące oczodoły i bezesnność

Miałam podobny problem, nie wiem dokładnie czy chorujesz na nadczynność czy niedoczynność tarczycy? U mnie w każdym razie występowała też duża bezsenność, ale było to spowodowane tabletkami dokładnie eutyroxem. Po prostu lekarz zmienił mi leki i mi się poprawiło. Powinnaś zrobić badanie odnośnie sprawdzenia zatok i jednak udać się też do okulisty w celu sprawdzenia czy z oczami jest wszystko ok.

3

Odp: Bolące oczodoły i bezesnność

Ta Twoja bezsenność na pewno ma związek z tarczycą. Zwiększenie stężenia hormonów tarczycy poprzez podawanie leków może skutkować zaburzeniami snu, dlatego może faktycznie potrzebne są inne lekarstwa? Musisz o tym powiedzieć swojemu lekarzowi, bo zazwyczaj najpierw występują problemy ogólnie ze snem, a potem już zaawansowane przeradza się to w bezsenność.