Temat: Odkurzacz dla alergika

Mój mąż ma alergię na roztocza i kurz. Oczywiście staraliśmy się usunąć z mieszkania nadmiar tkanin (narzuty, ozdobne poduszki), grube dywany, przyciągające kurz zasłony, jednym słowem to wszystko, co nasilało objawy alergii. Niestety zarówno kurzu, jak i roztoczy nie da się zupełnie wyeliminować, więc trzeba w domu odkurzać, a to już była prawdziwa gehenna. Odkurzać musiałam zresztą ja, bo wydmuch powietrza nasilał reakcje alergiczne. W końcu jednak znaleźliśmy na to świetny sposób. Bardzo dobrze, rewelacyjnie wręcz, sprawdzają się odkurzacze z filtrami HEPA - zarówno wodne, jak i bezworkowe. Słyszeliśmy na ten temat sporo pozytywnych informacji, dlatego zdecydowaliśmy się na taki zakup (w sumie całkiem niedrogi - w internecie zapłaciliśmy za niego tyle co za zwykły odkurzacz), który naprawdę okazał się strzałem w dziesiątkę, bo objawy alergii niemal ustąpiły. 
Filtr HEPA przy filtracji powietrza zatrzymuje 99.97% zanieczyszczeń mechanicznych większych niż 0,3 mikrometra. Oprócz odchodów roztoczy zatrzymuje komórki grzybów, pierwotniaków i bakterii, pleśń i większość wirusów, dla alergików może być więc prawdziwym wybawieniem - sprawdzone, więc szczerze polecam!

2

Odp: Odkurzacz dla alergika

Ja stosuję odkurzacz-wodnik. Ma taki specjalny pojemnik, do którego wlewa się wodę i dzięki temu podczas odkurzania nie unosi się kurz, wszystko zatrzymuje woda. Używam wodnika odkąd się dowiedziałam, że mam alergię, czyli od 10 lat. Teraz jest mnóstwo odkurzaczy, które mogą być stosowane przez alergików, na pewno coś znajdziecie.

3

Odp: Odkurzacz dla alergika

Odkurzacz wodnik, jak to ujęła moja poprzedniczka jest genialny. Sama go stosuję i nie kicham, nie swędzi mnie nic kiedy sprzątam w domu. Polecam

4

Odp: Odkurzacz dla alergika

Poza odpowiednim odkurzaczem, moim zdaniem warto też przeprowadzić w domu kilkukrotnie zabieg ozonowania - sama w to długo nie wierzyłam, jednak po spróbowaniu, teraz regularnie wykonuję ten zabieg. Zresztą, poczytajcie na stronie alergia-ozonowanie.pl w czym pomaga taki zabieg:)

5

Odp: Odkurzacz dla alergika

Ja też polecam ozonowanie, tym bardziej że  można kupić sobie samemu taki ozonator i nie jest to drogi wydatek  jak na możliwości i skutek który daje.

6

Odp: Odkurzacz dla alergika

potwierdzam, odkurzacze z tym filterm HEPA są świetne!
Ja mam w domu (łącznie ze sobą) trzech alergików - kurz, roztocza, pyłki, i wcześniej to odkurzanie = kichanie, a teraz nie smile
Pamiętam, jak z tych starych odkurzaczy "pachniało" kurzem z wylotu powietrza, a tu nic smile Czyściutkie powietrze:D

Życie jest skomplikowane jak kostka Rubika...

7

Odp: Odkurzacz dla alergika

U nas sprawdził się na mokro i sucho taki zwykły kupiony w maltec.pl  , warto też mieć taki mop parowy, który wyczyści wszystko dokładnie.

8

Odp: Odkurzacz dla alergika

ja mam zwykłego zelmera i tez działa dobrze

9

Odp: Odkurzacz dla alergika

Dołączam się do pytania, córka jest alergikiem i jest to dla niej bardzo męczące. Już robimy co się da, teraz próbujemy nowe leki i właśnie czytam opinie na   efarmaceuta.pl co to dokładnie za lek i czy pomaga. Dobry odkurzacz na pewno byłby pomocny.