1

Temat: Boję się że zachoruję

Mam taki problem, moja mama zachorowała na raka i zmarła. Od tego czasu panicznie boję się, że też mnie to spotka, że mam to zapisane w genach. Robię wszystko żeby temu zapobiec, regularnie robię badania, ale nadal bardzo boję się choroby, do tego stopnia, że potrafię nie spać całą noc, w pracy myślę tylko o tym. Zaniedbuję przez to też swoją rodzinę i męża. Zwierzałam się przyjaciółkom ale to mi nie pomogło. Doradźcie mi czy muszę się leczyć?

2

Odp: Boję się że zachoruję

Iwka, Twój lęk o to że zachorujesz jest według mnie całkowicie uzasadniony, zdajesz sobie sprawę, że może jesteś osobą obciążoną genetycznie ale w tym przypadku, to już nie jest zwykły lęk, który ma prawo zdarzyć się każdemu raz na jakiś czas. Powinnaś udać się do z tym problemem do specjalisty, moim zdaniem będzie to nerwica lękowa, którą zacząć leczyć. Jeśli Twój nie rozumie Twojego zachowania, to też powinien zwrócić się o pomoc.

3

Odp: Boję się że zachoruję

Ze mną też jest ten problem, ciągle boję się, że coś mi jest, ale jak mam iść do lekarza to już prawie dostaję palpitacji serce. Mam w głowie myśl, że on już na pewno coś mi wynajdzie. Jak odbieram zwykłą morfologię to czuję się jakbym miała umrzeć na miejscu. Strasznie się stresuje takimi sprawami i też ciągle myślę, że na coś zachoruję. Wszystko widzę w czarnych barwach, nigdy nie byłam z tym problemem u terapeuty i na razie się nie wybieram.

4

Odp: Boję się że zachoruję

Iwka rozumiem cie doskonale w mojej rodzinie rak to główny winowajca tego, że jestem sama samiuteńka, ciężko jest nie powiem ale jakoś muszę dawać sobie rade. Nie poddaję się i jestem optymistycznie nastawiona pomimo tego ,że wszyscy z mojej rodziny już odeszli. Ja zrobiłam sobie badania genetyczne na szczęście nie jestem zagrożona na te typy nowotworów. Pamiętaj, że psychiką można sobie raka na własne życzenie przywołać.

5

Odp: Boję się że zachoruję

W mojej rodzinie rak jest bardzo powszechny. Niektóre osoby wygrały z chorobą, ale nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Kiedyś też ciągle myślałam o tym, że także mogę zachorować i wciąż biegałam do lekarzy, aż mój ginekolog stwierdził, że zacznie mnie leczyć ale na hipochondrię. Na szczęście udało mi się zacząć pozytywnie myśleć. Staram się żyć zdrowo, regularnie się badam i nie dopuszczam do siebie myśli o chorobie. Ktoś mądry powiedział mi, że złymi myślami najczęściej ściągamy na siebie nieszczęścia. Coś w tym jest.

6

Odp: Boję się że zachoruję

Zdaję sobie sprawę, że ten mój lęk już dawno przestał być zwykły i normalny. Ostatnio przerodziło się to nawet w obsesje na punkcie śmierci. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Megan, wiem co czujesz i zazdroszczę Ci, ze udało się jakoś pozbierać i jesteś teraz tak optymistycznie nastawiona do tego wszystkiego. Pewnie nie mam wyjścia i tak jak mówicie, zgłoszę się na terapię. Nie chce przez tą obsesję stracić mojej rodziny.

7

Odp: Boję się że zachoruję

Czy i Ty masz już dosyć ciągłych kolejek do lekarza, odległych terminów wizyt, odsyłania od drzwi do drzwi? Jeśli tak to koniecznie powinieneś zobaczyć co możesz zyskać mając prywatną, abonamentową Opiekę Medyczną SIGNUM. Już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie SIGNUM daje niezawodny I szybki dostęp do profesjonalnej i skutecznej procedury leczenia CHORY >>> ZDROWY obejmującej kompleksową opiekę medyczną przez cały cykl leczenia. Od podstawowych konsultacji lekarskich do zabiegów chirurgii jednego dnia czy rehabilitację. Wszystko to z dostępem przez telefon dzięki Infolinii Medycznej czynnej 24 h na dobę, w ponad 850 najlepszych placówkach medycznych w całym kraju. To naprawdę wyjątkowe rozwiązanie w zakresie ochrony zdrowia, jeśli chcesz poznać szczegóły, daj znać, wyślę Ci pełną ofertę, zobaczysz jakie są pakiety i ile to kosztuje.  Napisz: monika.szwiec7@wp.pl

8

Odp: Boję się że zachoruję

To jest normalne zachowanie że boisz sie choroby każdy z nas tak ma, jak coś sie stanie zaraz nam włącza się czerwone światełko. Idź do psychologa powiedz o swoim problemie i obawach jakie ciebie dręczą, Pamiętaj że nie zawsze dziedziczymy wszystkie symptomy choroby,  u ciebie możecie nie chorować na tą chorobę a zupełnie na coś innego, kiedy o tym stale będziesz myśleć to możesz przywołać. Zacznij żyć z rodziną nie obok ciesz sie z życia z tego co masz,wyjedź na urlop powodzenia.

9

Odp: Boję się że zachoruję

Powiem wam szczerze ze ja sama zastanawiam się czy oszalalam już...czy to nerwy od dłuższego czasu odczuwam strach ze zachoruje albo ze się już jestem chora placu mnie bolą panika głowa panika duszności panika dla relaksu spotykałem się z kimś było miło aż uświadomiłam sobie ze mogę być przez to chora na hiv albo inne cuda
Najgorzej jest wieczorem lub w nocy
W dzień tylko czasem
Owszem mam sporo stresu nerwów wiecznie kłębek nerwów sprawy sercowe leżę wychowuje syna
Mam tylko jego i mama...nie wiem co i tym myśleć...

10

Odp: Boję się że zachoruję

Ale nie możesz tak myśleć, to obsesja, wpędzisz się w chorobę. Znam taką osobę, która myślała podobnie, ciągle brała leki aby odgonić te myśli, tylko nie przestrzegała dawkowania. Nim się wszyscy zorientowali była lekomanką. Nie chciała się zgodzić na leczenie, wstydziła się otoczenia. Dopiero jak znaleźliśmy miejsce w prywatnym ośrodku OAZA w Choceniu to zgodziła się odbyć terapię, bo wiedziała, że nie spotka tam nikogo znajomego. Wyszła na prostą, ale sporo nerwów to nas wszystkich kosztowało. Do dziś jeździ na spotkania z terapeutą, które jej pomagają, dlatego jeśli masz i Ty Mała mi takie problemy nie czekaj, szukaj pomocy nim będzie za późno!

11

Odp: Boję się że zachoruję

Skonsultuj się z psychologiem. Rób regularne badania ale pozbądź sie lęku. Bo przez strach przed chorobą nie korzystasz z życia

12

Odp: Boję się że zachoruję

While I don't watch TV, I'm as pruriently interested as anyone, I wonder why a guy with an 800K salary didn't do what most rich guys would have done, i.e. just pop for a good young slut.  I mean, these days anyone with even a little imigonatain could get a coed to engage in all sorts of debauchery for a couple grand, right? I guess this guy hadn't been briefed on New Jersey mall chicks.

13

Odp: Boję się że zachoruję

Great common sense here. Wish I'd thuohgt of that.

Odp: Boję się że zachoruję

Zmień dietę na AntyRakową, jest ich masa w internecie. Przybież pozytywne nastawienie, że wszystko będzie dobrze. Ćwicz, bo to endorfinki. smile I do przodu. Z takim podejściem, przezwyciężysz wszystko.

15

Odp: Boję się że zachoruję

Moim zdaniem ciągłe zadręczanie się chorobą, która może się zdarzyć, jest tak samo niewskazane dla zdrowia psychicznego jak googlowanie każdego najmniejszego objawu, plamki itd., bo często sami sobie szukamy dolegliwości, na które możemy zapaść.
Jeżeli badasz się regularnie i nic nie jest stwierdzone, to znaczy, że jest w porządku, inaczej już by coś wykryto.
Wsparcie rodziny i znajomych jest ważne, ale jak czujesz, że to nie wystarczy, to może czas iść do psychologa? Czasem wystarczy kilka spotkań, aby rozwiązać problem i rozwiać wątpliwości!

16

Odp: Boję się że zachoruję

Ja od zawsze bylam hipochondryczka, jednak po smierci mojego ojca na raka rowniez wpadlam w obsesje. Bylo co raz gorzej, w koncu  maz wysłał mnie do psychoterapeutki znalezionej na psychoterapia-kraków.info.pl. Rozmowa z tą Panią bardzo mi pomaga, co raz zadziej mam napady paniki

17

Odp: Boję się że zachoruję

To zrozumiałe, że się boisz. Jeśli tego potrzebujesz- porozmawiaj z terapeutą

18 Ostatnio edytowany przez ua (2017-12-06 12:24:46)

Odp: Boję się że zachoruję

Hipochondria w przypadku kiedy ktoś z rodziny zmarł w wyniku choroby, lub przeszedł ciężką chorobę to dość częste zjawisko. Przyda Ci się wsparcie psychologa, może nawet jakaś psychoterapia. Zostawiam Ci namiary na bardzo dobrą panią psycholog https://psychologsiedlce.pl/

19

Odp: Boję się że zachoruję

jestes w grupie wysokiego ryzyka ale nie boj sie tylko badaj badz czujna bedzie dobrze smile