1

Temat: Kłójący ból jajników

Od kilku miesięcy mam silne bóle prawego jajnika. Dzieje się tak w połowie cyklu i tuż przed miesiączką. Ból jest taki bardzo kłujący i dość silny. Czuję też dziwny ucisk. Przeszkadza mi to dosyć często w normalnym chodzeniu i funkcjonowaniu. Dotyczy to tylko jednego jajnika, drugi nie boli wcale. Co to oznacza? Czy powinnam zgłosić się z tym do ginekologa? Czy możliwe jest że mogę mieć w przyszłości przez to problem z zajściem w ciąże? Nie mam jeszcze dzieci.

2

Odp: Kłójący ból jajników

Najczęstszą przyczyną bólu jajników, są zaburzenia hormonalne, oraz powstające na nich torbiele, które mogą być też spowodowane endometriozą, nieleczonymi stanami zapalnymi lub czynnikami genetycznymi. Mogą występować w chorobach nowotworowych, w przetrwałym pęcherzyku jajnikowym. Jeśli wyjdzie Ci coś z powyższych to skutki mogą być różne, najpierw trze sprawdzić wszystko dokładnie, zanim pomyślicie o dziecku.

3

Odp: Kłójący ból jajników

Witam. Ja własnie jestem po wycięciu torbiela, który miał 75 mm, był ogromny a ja nie odczuwałam żadnych bóli aż do czasu aż zaatakowało nagle, myślałam że umrę z bólu. Pojechałam do szpitala i od razu wzięli mnie na stół. Dzięki temu, że byłam w bardzo dobrym szpitalu, usunięto torbiel i lewy przydatek. Jajnik ocalał. Więc kobietko nie zastanawiaj się. Bo Ciebie boli a mnie nie nawet nie bolało. Chcesz mieć dzieci, to nie czekaj dłużej.

4

Odp: Kłójący ból jajników

Mnie też bolał kiedyś jajnik jak siadałam i wstawałam najbardziej. Też okazało się, że  mam torbiel 5cm ale brałam hormony i po jakimś czasie sam znikł.  Minęły 4 miesiące i znowu zaczeło mnie boleć, ale tylko jak naciskałam w tym miejscu, do razu poszłam do z tym ginekologa. Torbiela już nie ma ale jajnik był obolały i od razu dostałam na to leki. Nie warto długo czekać z wizyta, bo potem nie wiadomo co z tego może wyniknąć.

5

Odp: Kłójący ból jajników

Bardzo dziekuję za wszystkie porady. Hormonalnie nigdy się nie leczyłam, w zasadzie nie miałam jako tako problemów ginekologicznych tego typu. Planuję umówić się na wizytę u ginekologa i przebadam się. Lekarz stwierdzi co mi jest, ale przypuszczam, że mogę mieć właśnie jaką torbiel. Dzisiaj bardzo mi też dokucza ten jajnik, jest z dnia na dzień coraz gorzej, ale przynajmniej wiem teraz, czego mogę się spodziewać.