1

Temat: Jak rozpoznać chorobę psychiczną od opętania ?

Nie raz słyszy się przypadki, że ktoś jest chory psychicznie albo opętany. Jak rozpoznać co wystąpiło? Czy są jakieś różnice pomiędzy choroba psychiczną a opętaniem czy to się jakoś ze sobą łączy i zazębia. Czy o opętaniu przez szatana może mówić tylko ksiądz i on ocenia daną sytuację? Jestem ciekawa jak to jest, bo ostatnio dużo się słyszy na ten temat. Jak wyleczyć opętanie i czy w ogóle się da? Kto wie, niech się wypowie.

2

Odp: Jak rozpoznać chorobę psychiczną od opętania ?

Wbrew pozorom nie tak łatwo jest odróżnić człowieka chorego psychicznie od opętanego. Najpierw taką osobę powinien zbadać psychiatra. Osoba opętana może mówić w różnych językach , nie swoim głosem , może mieć nadludzką siłę , będzie też agresywna względem innych, może pojawić się nienawiść do różnych chrześcijańskich symboli, przedmioty mogą same się poruszać. Nie miałem styczności z człowiekiem opętanym, ale dużo o tym czytałem.

3

Odp: Jak rozpoznać chorobę psychiczną od opętania ?

Jolanto, nie tylko ksiądz może ocenić, że ktoś jest opętany, każdy człowiek, który zna jakiekolwiek symptomy opętania, może to stwierdzić. Opętanie da się wyleczyć, ale to już tylko może zrobić egzorcysta. Do tego potrzeba wiele czasu i czasami jedna sesja z egzorcystą jest nie wystarczająca. W ostatnim czasie opętań jest bardzo dużo, kiedyś pewna znajoma była przy egzorcyzmach. Jak twierdziła, ewidentnie widać było że ta osoba była opętana.

4

Odp: Jak rozpoznać chorobę psychiczną od opętania ?

Ogromny procent ludzi którzy twierdzą że są opętani, mają konwulsje, dziwnie sie zachowują i robią sensacje wokół siebie- to ludzie chorzy psychicznie, moim zdaniem to ich odróżnia od opętanych. Rożnica między chorobą psychiczną a opętaniem nie zawsze wydaje się oczywista, szczególnie wtedy, gdy medycyna rości sobie prawo do spraw duchowych. W każdym przypadku trzeba wyczucia i rozgraniczenia pomiędzy kompetencjami psychiatry i egzorcysty.

5

Odp: Jak rozpoznać chorobę psychiczną od opętania ?

Zgadzam się w zupełności z Waszymi wypowiedziami. Czasami ludzie po prostu symulują chorobę psychiczną czy też opętanie. Czasami zaciera się też taka różnica pomiędzy tymi dwoma problemami, ciężko jest dostrzec jaka jest prawda. Jeśli człowiek jest faktycznie opętany, to długo tego nie ukryje i to z czasem się uaktywni. Mam znajomego, do którego diabeł wkradł się przez gry komputerowe. Teraz jest w trakcie egzorcyzmów.