Temat: Alergia kontaktowa ?

Od pewnego czasu w sytuacjach stresowych na rękach pojawia mi się takie zaczerwienienie w okolicach palców. Zaczerwienie trwa chwilkę, ale swędzi. Czy może to być jakaś forma alergii ? Tylko na co ? Generalnie zauważyłam powiązanie jedynie ze stresem.

2

Odp: Alergia kontaktowa ?

Alergia to proces w wyniku, którego dochodzi do nadmiernej aktywacji przeciwciał i układu odpornościowego na pozornie obojętne dla organizmu substancje. Nasze ciało wybiera sobie niejako fikcyjnego wroga, przeciwko któremu kieruje nieproporcjonalnie duże siły obronne. Siły te w warunkach naturalnych używane są do obrony przez inwazją drobnoustrojów. Istotą odpowiedzi alergicznej jest fizyczna obecność czynnika uruchamiającego odpowiedź alergiczną. W Pani przypadku tego czynnika brak. Stres, emocje oraz cały układ nerwowy są ściśle powiązane z układem immunologicznym. Istnieje szereg chorób dermatologicznych, które zaostrzają się, kiedy chory przebywa stresujące momenty w życiu. Należy do nich na przykład łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Dlatego też, nie może dziwić fakt, że w obliczu sytuacji stresowych mogą pojawiać się zmiany skórne. Najprawdopodobniej jest to jednak rodzaj zaburzeń naczyniowych, które powodują zmiany przepływu krwi w obrębie palców. Jest to związane z działaniem hormonu stresu- noradrenaliny na układ krążenia. Jeśli nie odczuwa Pani innych dolegliwości oraz nie wiąże swędzenia z innym konkretnym czynnikiem, poza stresem, typowa postać alergii nie jest raczej przyczyną problemów.

3

Odp: Alergia kontaktowa ?

Ja w sytuacjach stresowych mam zaczerwienione policzki i szyję. Wygląda to okropnie, długo znika, ale nie swędzi. W moim przypadku to pewnie taka reakcja organizmu na stres, ale Ty wybierz się do alergologa. Na pewno coś poradzi.

4 Ostatnio edytowany przez m_michalsky (2016-09-24 12:43:43)

Odp: Alergia kontaktowa ?

W tym wypadku najlepiej udać się do dermatologa/alergologa. Sam miałem podobne objawy, myślałem, że to alergia, a okazało się, że to... świerzb.  Byłem u 2 różnych lekarzy, którzy myśleli, że to alergia, dopiero dermatolog z Medica2000 zdiagnozował poprawnie problem. Dlatego polecam od razu iść do lekarza. wink

5

Odp: Alergia kontaktowa ?

Nie słyszałam o alergii kontaktowej na stres:P hehe ja niestety mam na Nikiel ;/ który jest bardzo obecny w naszym otoczeniu   stolicazdrowia.pl/320/alergia-kontaktowa-czyli-przyczyny-objawy-oraz-sposoby-leczenia zostawiam zbiór informacji o tej alergii