1

Temat: Guz tarczycy

Mam guza tarczycy. Ma na razie 0,5cm. Nie wiadomo kiedy bym się o tym dowiedziała, gdybym przez przypadek nie trafiła z tym do lekarza. Przy okazji wyszło, że mam niewielką niedoczynność tarczycy. Endokrynolog kazał mi czekać 3 miesiące na badanie USG i wizytę, a ja już zastanawiam się co będzie z tym guzem. Czy ktoś z Was też ma takiego guza? Trzeba go usunąć? Jakie są konsekwencje nie usunięcia? Proszę o odpowiedzi.

2

Odp: Guz tarczycy

Ja tez mam guzy na tarczycy , dwa w jednym płacie dość spore i trzy małe w drugim, wszystkie wyniki sa dobre nie ma ani nadczynności anie niedoczynności, badanie cytologiczne wykazało, że nie mają cech złośliwości.
Mam skierowanie na operację, niestety planowane jest usunięcie całej tarczycy, nie próbowano pozbyć się tych guzów farmakologicznie nie wiem dlaczego. Czy nie ma jakiegoś innego rozwiązania? Martwię się sad

3

Odp: Guz tarczycy

Cześć, ja też mam guzy na tarczycy i to kilka. Mam dwoje dzieci starsze 3 lata, kiedy byłam z nim w ciąży zaczął mi się powiększać wcześniej po prostu były. Również chcą mi wycinać i nigdy nie próbował nikt leczyć farmakologicznie. Jedni uważają, że powinnam wyciąć póki jestem młoda bo mam 31 lat inni, że nie bo jestem młoda. Nie wiem co mam robić i gdzie się udać, myślę też o innych metodach niekonwencjonalnych. Co doradzacie?

4

Odp: Guz tarczycy

Ja wczoraj wyszłam ze szpitala po całkowitym wycięciu prawego płata i prawie całkowitym lewego. Bałam się potwornie, te wszystkie stereotypy o bliznach, huśtawkach nastrojów. Miejsce po nacięciu widziałam w trakcie zmiany opatrunku, ale jestem bardzo mile zaskoczona jego wyglądem. Reasumując - nie masz się czego bać, najgorszy będzie pierwszy dzień po operacji i powrót do formy.

5

Odp: Guz tarczycy

Dziewczyny nie martwcie sie - guzy tarczycy sa do wyleczenia. Leczę się u Endok. mam 5,9cm guz na lewym płacie i kilka na prawym - lekarz zlecił mi natychmiastową operację. Trochę się bałam ale rozmawiając z innymi dostałam namiar na faceta, który leczy tzw. receptorami i masażami . Powiedział , że mi to wyleczy tylko żebym nie robiła biopsji bo zakłucę cały cykl. Z operacją kazał się wstrzymać i po 5-tej wizycie u niego mam zrobić USG.

6

Odp: Guz tarczycy

Ja tez mam guza tarczycy, wyniki mam natomiast wszystkie ok. Mialam robioną biopsje dwa razy, usg kilka razy i on na razie taki sobie jest i nic sie z nim nie dzieje. Profesor endokrynolog odradza mi wyciecie, bo wtedy zawsze juz bede brala hormony - a przeciez na razie tarczyca pracuje u mnie jak u zdrowego czlowieka. W moim przypadku byłby to w zasadzie raczej zabieg kosmetyczny, aby nie bylo widac guzka jak przełykam - wiec na pewno sie nie zdecyduje.

7

Odp: Guz tarczycy

Mam problem to moje guzki na tarczycy które troszkę powiekszyly znacznie. Boję się usunąć poniewasz mam 1czynny plat i jak mi tego wytna to będę taka roslinka.czy jest sposób na pozbycie się tego dziadostwa z tarczycy bez skalpela boje się holernie.Mam wizytę u endykronologa i boję się jego redakcji na to że nie poszłam na usuniecie tych gozkow a zabieg mial byc w czerwcu. Czekam na odpowiedz