1

Temat: Żółto biały nalot na języku

Witam, mam taki problem. Od 2 tygodni miewam żółto-biały nalot na języku. Nie mam pojęcia od czego to może być, ale zrobiłem usg jamy brzusznej i okazało się, że wszystko w porządku i bez zmian. Nie miewam też brzydkich zapachów z buzi, ograniczyłem jedzenie bo jak zjem to czuje się jak balon, obecnie jestem na diecie. Nie wiem czym ten zółty nalot może być spowodowany? Czy ktoś z Was ma podobny problem? Jak to wyleczyć?

2

Odp: Żółto biały nalot na języku

Od pewnego czasu mam objawy niezytu zoladka, z tąd właśnie u mnie żółty jezyk, nie przyjemny oddech bole brzucha po jedzeniu itp. ale, bylem na endoskopii ktora stwierdzila u mnie rozlegle owrzodzenia zoladka i dwunastnicy (dokladnie to mam 4 wrzody) wywolane virusem helicobakter, przez te owe wrzody mam zapalenie blony sluzowej zoladka. A to wszystko mam z jedzenia fast foodów, mam dopiero 18 lat i dużo już tego zjadłam w swoim życiu.

3

Odp: Żółto biały nalot na języku

Mam żółty nalot na języku już prawie 7 rok. Odór z buzi jest nie do opisania. Na dodatek oprócz tego nalotu na języku, mam jeszcze białe dziąsła. Domyślam się że to sprawka HCV, który został u mnie wykryty przez przypadek 9 lat temu. Wyniki badań aminokwasów wątrobowych były od lat w normie. Dentystka kazała mi płukać jamę ustną takim preparatem, ale to nic nie dało. Pozostało mi codzienne drapanie języka szczoteczką...

4

Odp: Żółto biały nalot na języku

Też mam ten problem. Pełna higiena jamy ustnej 3-4 razy dziennie, nie mam złego zapachu, ale kolor irytuje. Byłem u trzech lekarzy: internisty, gastrologa i laryngologa. Każdy, po kolei mówił, że od tego się nie umiera... to chociaż coś. Zmieniłem sposób żywienia pół roku temu, choć do tej pory nie był zły, ale zrezygnowałem całkowicie (bywało okazjonalnie do 2razy/miesiąc) z McDonalds, Coli, piwa i podobnych...

5

Odp: Żółto biały nalot na języku

Żółty nalot może być wynikiem złej higieny jamy ustnej, palenia papierosów, czy oddychania w nocy ustami; ale jest też wywołany przez lekarstwa, gorączkę, a także stany chorobowe wątroby, podrażnienie pęcherzyka żółciowego czy nawet zakażenie HIV. W medycynie chińskiej nalot żółty na języku jest uznawany za sygnał braku siły Yang, spowodowanego nadmiarem wilgoci, który może prowadzić do rozwinięcia się problemów ze śledzioną i żołądkiem.