1

Temat: Paradontoza

Parodontoza, to choroba, która po cichu i w ukryciu wyrządzam nam ogromne spustoszenie. Czasem nawet twój dentysta nie widzi, .że pod dziąsłami dzieje się coś złego. Gdy trafisz do specjalisty, często jest już za późno. I co wtedy?
Ja tak właśnie mam. Zanik kości. Ząbki wszystkie ok, ale obniżone dziąsła i ryzyko, że kiedyś mi wypadną zęby. A mam dopiero 32 lata. Czy znacie skuteczne sposoby na walkę z tą chorobą? Co robić?

2

Odp: Paradontoza

Mnie też to dotknęło po mamie i babci, które niestety dowiedziały się zbyt późno na co cierpią i potraciły zęby. Ja na szczęście swoich nie stracę,choć było blisko. Mam 40 lat i bardzo rozchwiane dolne jedynki,  zawsze dbałam o zęby, o szczotkowanie, nici itp, a teraz maż czasem sie ze mnie śmieje że za bardzo dbałam stąd to osłabienie. 
Do tej pory miałam przesliczny uśmiech , a teraz przyszłość widzę w czarnych barwach.

3

Odp: Paradontoza

Ja mam 24 lata, i mam paradontoze ponoc. Czuje ze mi sie zeby ruszaja-dolne jedynki i dwojki. I bylam z tym u dentysty i mowi ze nic nie widzi niepokojacego, mowi ze to normalne ze zeby sie ruszaja u kazdego. A ja nadal jestem niespokojna. Chodze do ortodonty i to ona powiedziala mi ze mam paradontoze i ze powinnam zeby szczotkowac zelem elmex. Cały czas czuję, że zęby mi się ruszają i chyba zaczynam mieć na tym punkcie jakiegoś bzika.

4

Odp: Paradontoza

Żeby pozbyc sie problemu z parodontoza trzeba zrobic odpowiednie badania mikrobiologiczne. W jamie ustnej człowieka jest ok.300 rodzajow bakteri i tylko niektore sa odpowiedzialne za parodontoze. Ja mialam tez spore problemy ale po tych badaniach dostalam odpowiedni antybiotyk i problemu sie pozbylam. Wiem ,ze niektorzy dentysci w polsce maja mozliwosc zrobienia takich badan, wyniki te robia w niemczech, popytajcie się swojego dentysty o to.

5

Odp: Paradontoza

Słyszałem coś o tym badaniu, bo daje prawie pewność, czy to co nam się dzieje w ustach to parodontoza, czy jakieś inne świństwo. A to podstawa aby zacząć się skutecznie leczyć. Słyszałem, ze polega na prostym pobraniu i zbadaniu próbek z kieszonek albo okolic zęba jeśli kieszonki jeszcze się nie wytworzyły. O to chodzi, że nie chcę czekać, aż na RTG będzie wszystko widać, bo to już chyba za późno, co? A mój dentysta ciągle się upiera, że nic mi nie jest.

6

Odp: Paradontoza

A ja polecam zapobieganie, a nie leczenie. Przecież paradontoza wynika przede wszystkim z zaniedbania, prawda? Wystarczy tylko porządnie zaangażować się w szczotkowanie zębów. Szczotkujesz systematycznie to nie odkłada ci się na zębach kamień. Inna kwestia - nie ma się wtedy problemów ze świeżością oddechu. Myjcie zęby Ajoną. W opisie jest info, że pasta ma wykazaną badaniami wyższą skuteczność w zapobieganiu chorobom dziąseł.

7

Odp: Paradontoza

Kamila napisał/a:

Parodontoza, to choroba, która po cichu i w ukryciu wyrządzam nam ogromne spustoszenie. Czasem nawet twój dentysta nie widzi, .że pod dziąsłami dzieje się coś złego. Gdy trafisz do specjalisty, często jest już za późno. I co wtedy?
Ja tak właśnie mam. Zanik kości. Ząbki wszystkie ok, ale obniżone dziąsła i ryzyko, że kiedyś mi wypadną zęby. A mam dopiero 32 lata. Czy znacie skuteczne sposoby na walkę z tą chorobą? Co robić?


Polecam bardzo serdecznie pastę firmy TIENS, która dzięki zawartości składnika takiego jak paeonol ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, zmniejsza bolesność oraz zapobiega powstawaniu alergii. Pasta również pomaga w leczeniu paradontozy.

Pozdrawiam
Agata! agata.tiens@interia.eu

8

Odp: Paradontoza

Miałam początki paradontozy - mnie pomogła pasta ajona i to faktycznie pomogła trwale i skutecznie.
W zasadzie to dzięki temu udało mi się zahamować rozwój problemu. Teraz wszystko wygląda już pozytywnie - jak dotąd objawów paradontozy nie widać.

9

Odp: Paradontoza

Gdzie można kupić tą pastę i ile kosztuje? Konsultuję się z lekarzem, co chwila biorę coś nowego i nic u mnie nie hamuje problemu ;/

10

Odp: Paradontoza

Apteki, sklepy zielarskie - na pewno pasty nie kupisz w drogeriach, ani też marketach. To jest pasta specjalistyczna, raczej nie jest ona skierowana do każdego, głównie do osób z problemami, ale jak najbardziej nadaje się do codziennego używania - ja na takiej zasadzie z niej korzystam.

11

Odp: Paradontoza

Dzięki za info, ale zamówiłam już z internetu - średnio mam czas na szukanie po mieście, a tak przynajmniej dostarczą do domu.
Szkoda, że pasty nie można kupić w każdym sklepie - przecież wtedy znacznie więcej osób by z niej korzystało. A może po prostu nie o to w tym wszystkim chodzi?

12

Odp: Paradontoza

Swego czasu ta pasta pomogła mi na krwawienie dziąseł  - więc mogę powiedzieć, że jest rzeczywiście pomocna.
Osobiście od czasów kiedy zaczęłam korzystać z ajony, tj. od dwóch lat, nie miałam jakichkolwiek problemów z moimi zębami.

13

Odp: Paradontoza

Pasta o której piszecie mnie cały czas zabezpiecza przed paradontozą. Sama się na nią zdecydowałam, głównie ze względu na ogólne problemy w mojej rodzinie, i jak na razie, takowe się u mnie nie pojawiły. Często chodzę na kontrole dentystyczne, nawet raz na 6 miesięcy i dzięki temu udaje mi się naprawdę nie mieć problemów z moimi zębami.

14

Odp: Paradontoza

Z ajony korzystam od dobrych 4 lat - to prawda. U mnie w rodzinie również był problem paradontozy. Sytuacja z moimi zębami i dziąsłami wygląda naprawdę bardzo pozytywnie.
Dbajcie o systematyczność. Wcale nie jest tak, że paradontoza jest dziedziczna i musi się pojawić w przypadku każdego członka rodziny!

15

Odp: Paradontoza

prosty i skuteczny sposób na pozbycie się paradontozy
na początek codziennie weż do ust mały ząbek polskiego czosnku , zmiażdż go zębami i ssij go przez ok. 15 min podobnie jak robi się to z olejem następnie wypluj.Gdy dziąsła wrócą do normy rób to profilaktycznie raz na dwa trzy dni. Dodatkowo pij herbatę z czystka pospolitego do kupienia w każdym sklepie zielarskim. Może na początku ssanie czosnku nie jest zbyt przyjemne , ale po dwóch ,trzech dniach polubisz to , poza tym daje to uczucie świeżości i czystości jamy ustnej ,Zaręczam na swoim przykładzie że jest to najtańszy i najlepszy sposób na pozbycie się paradontozy i nie tylko.

16

Odp: Paradontoza

Paradontoza to problem. Poprawa jest możliwe jedynie dzięki systematyczności. Bardzo dużo daje ajona, miękkie szczoteczki.
To w zasadzie jedyny sposób na zmiany. A najważniejsze jest trzymanie się zasad, bo jedynie wtedy zęby mogą w końcu zacząć powracać do zdrowia.

17

Odp: Paradontoza

Nie ma prostych sposób na paradontozę, bo sama choroba nie jest prosta. Za całkowitą podstawę uważam stosowanie ajony i dbanie o systematyczność. W moim przypadku zmiana była diametralna, zęby wyglądały bez porównania lepiej, a właśnie o coś takiego chodziło. I można powiedzieć, że cel został w pełni zrealizowany!

18

Odp: Paradontoza

Czysto profilaktycznie myję zęby ajoną - u nas to normalka, ta choroba. Większość domowników ją ma. Po prostu liczę, że mnie uda się do niej nie dopuścić.
Jestem chyba pierwszą osobą w rodzinie, która faktycznie dba o zęby. Ciekawe co z tego wyjdzie.

19

Odp: Paradontoza

Pasta ajona, systematyczne mycie, miękka szczoteczka - to takie podstawowe kwestie, które powinny faktycznie pomagać. Na pewno polecam dbanie również o dietę. Moi rodzice przechodzą przez ten problem, ale u nich to wynika właśnie z braku odpowiedniej higieny...

20

Odp: Paradontoza

Ta sama sytuacja, ta sama pasta. Jak na razie u mnie większych problemów nie ma, zęby są ładne, zdrowe, dobrze wyglądają, ale wiem jak było u moich rodziców i mam nadzieję, że w sam do czegoś takiego nigdy nie dopuszczę. Moi rodzice w młodym wieku w zasadzie już nie mieli zębów.

21

Odp: Paradontoza

Odpowiednia dieta, dobre szczotkowanie, podejście do zdrowia zębów, ajona jak najbardziej. To choroba dziedziczna, a żeby faktycznie ograniczyć jej wpływ na zęby, należy się na prawdę bardzo mocno napracować i rzeczywiście w ten sposób powinniście sobie docelowo zęby diametralnie odmienić - wszystko zależy od waszego podejścia.

22

Odp: Paradontoza

Pewnie, że ajona pomaga, tylko zmiana jest widoczna po czasie. U mnie rzeczywiście zęby udało się zmienić stosunkowo szybko - teraz są zdrowe, nie sprawiają żadnych problemów i tak powinno być. Oczywiście dla efektu konieczna jest systematyczność.

23

Odp: Paradontoza

Pastę stosujecie bardziej profilaktycznie, bo jeśli choroba się u was rozpędziła to na prawdę bardzo trudno wam będzie zahamować. Nie podejdziecie do tego w należyty sposób to nawet nie myślcie sobie, że będą wynikały z tego jakieś poważniejsze profity - po prostu nie ma takiej opcji.

24

Odp: Paradontoza

Ja od kilku lat używam pasty do zębów Lacalut Aktiv, którą doradził mi stomatolog, i zauważyłam dużą poprawę, także polecam.

25 Ostatnio edytowany przez Katia (2015-12-11 13:16:15)

Odp: Paradontoza

Ja również cierpię na parodontozę. Powiem Wam,że jeszcze rok temu bardzo bałam sie ,że wylecą mi praktycznie wszystkie zęby... Na szczęście trafiłam pod opieke bardzo dobrego stomatologa z polecenia, który wreszcie dobrze sie mną zająl... Obecnie mój stan jest o wiele lepszy. Mam nadzieję,że wkrótce zupelnie pokonam to schorzenie... Polecam zajrzeć sobie na stronę:
http://sulphur.com.pl/problem/choroby-p … radontoza/

Możecie sobie tam poczytać o tej chorobie. Co ją wywołuje oraz jak ja leczyć. Jest tam bardzo dobre kompendium wiedzy. Polecam szczególnie mineralne kremy siarczkowe oraz pastę sulphodent. Mają bardzo dobre działanie. i pamiętajcie. Warto jest to leczyć juz na samym początku. Jesli nie bedziecie tego leczyli to choroba będzie się pogłębiała i mogą Wam powypadać zęby !

26

Odp: Paradontoza

Ajona jest skierowana na takie problemy i rzeczywiście pomaga. U mnie zanim udało się uzyskać oczekiwane efekty, także minęło sporo czasu, ale do niczego nie doszło natychmiast. Aktualnie zęby mam w dobrym stanie, dziąsła zabezpieczone. I radzę od samego początku o to zadbać.

27

Odp: Paradontoza

Wprawdzie spore zmiany dopiero po czasie, ale naprawdę widzę po tej paście dużą poprawę. Zwracam uwagę również na inne zalecenia, ale ewidentnie ajona mi pomogła. Zęby mam w znacznie lepszej kondycji, zdrowsze i ładniejsze, przyszła duża poprawa. Pewnie, że nad wszystkim trzeba się było mocno napracować, ale w tym momencie wygląda to tak, jak powinno. Najważniejsze, że zrealizowała to, czego chciałam, zęby mam zdrowe i niech tak już będzie.

28

Odp: Paradontoza

Paradontoza to dość częste schorzeni. mysle jednak, że w tym przypadku sama zmiana szczoteczki może byc niewystarczająca. Trzeba regularnie odwiedzać dobrego stomatologa. Ja mogę polecic taki gabinet z Tarnowskich Gór: blueklinik.pl/gabinet-tarnowskie-gory Chodzę tam systematycznie i jestem bardzo zadowolona

29

Odp: Paradontoza

Ja też zmagam się z tym problemem, stosuje specjalne pasty, ale one nie leczą, jedynie sprawiają, że rzeczywiście czuję pewną osłonę i mniejszy ból dziąseł.

30

Odp: Paradontoza

Mi się wydaje, że najlepszym możliwym rozwiązaniem w tym przypadku jest po prostu poszperanie w Internecie. To się naprawdę bardzo często sprawdza.

Rzeczywistość jest zawsze tylko przynętą dla Nieznanego, którego śladem nie możemy zajść bardzo daleko

31 Ostatnio edytowany przez faktyczna (2018-09-02 12:32:25)

Odp: Paradontoza

Mam podobnie, używam pasty poleconej przez dentystkę, działa ściągająco i wzmacnia szkliwo. Trzeba szukać odpowiedniej dla naszych zębów i dziąseł smile, mamy teraz ogromny wybór także w internecie. Ja zamawiam od razu 2 i przy okazji inne produkty smile https://hellodent.pl/ Polecam duzy asortyment

32 Ostatnio edytowany przez madrala1212 (2018-08-22 09:39:17)

Odp: Paradontoza

moja mama ma, ciezka sprawa..

Szafy metalowe dla pracowników

33 Ostatnio edytowany przez Marzenka (2018-10-02 10:51:12)

Odp: Paradontoza

No niestety ale czasami trudno jest natrafić na dobrego dentystę.

Jeśli chodzi o sama paradontoze to choroba ma podłoże gentyczne i jest bardzo rózna u wielu osob.Rozny jest jej stopien nasilenia. W przypadku pojawienia się pierwszych objawów choroby, konieczne są regularne wizyty u stomatologa. Specjalista usunie kamień nazębny (sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić nawet przy bardzo dokładnym szczotkowaniu zębów). Zabieg powinniśmy wykonywać regularnie, 2-4 razy w roku. Ponadto podstawą profilaktyki jest codzienna higiena jamy ustnej (przynajmniej 2 razy dziennie – rano i wieczorem, między posiłkami możemy rzuć gumy antybakteryjne). Do dyspozycji mamy cały szereg past do zębów, płukanek ziołowych do ust oraz płynów Chodzi o to aby usunąc resztki pokarmu tam gdzie szczoteczka nie dociera.

W zasadzie to choroby nie można wyleczyć ale można ją spowolnić. Na tej stronie opisana jest profilaktyka paradontozy
https://rodzinazdrowia.pl/profilaktyka- … zych-zebow

34

Odp: Paradontoza

A doradzicie jakiegoś dobrego lekarza od paradontozy w Krakowie?

35 Ostatnio edytowany przez Ves (2019-04-26 12:43:48)

Odp: Paradontoza

peck napisał/a:

A doradzicie jakiegoś dobrego lekarza od paradontozy w Krakowie?

Hej. Na Batorego specjalizuja się w leczeniu tej choroby:
https://studiose.med.pl/leczenie-chorob … cja-kosci/

Prowadzona jest tam sterowana regeneracja kości. Nie wszystko w chorobie da się odbudować, ale dzięki odpowiedniemu leczeniu można w pewnym sensie odwrócić proces chorobowy.
Miałam spory problem z paradontozą oraz panikowałam, ze wypadną mi wszystkie zeby. Jednak leczenie okazało się skuteczne