1

Temat: Jaka dieta przy refluksie?

Witam. Ostatnio zdiagnozowano u mnie refluks żołądkowo- przełykowy. Mam dużą nadwagę i chciałabym się trochę odchudzić, czytałam, że przy tym refluksie nie powinno się korzystać z wszystkich popularnych diet odchudzających, bo może to źle wpływać na organizm. Tak więc co wolno jeść a czego się nie powinno? Czy ktoś z Was choruje na refluks i próbował się skutecznie odchudzić? Proszę o pomoc i porady, będę wdzięczna.

2

Odp: Jaka dieta przy refluksie?

Mogę Ci tylko powiedzieć to co wiem na pewno. W przypadku występowania refluksu należy przede wszystkim wystrzegać takich produktów jak czekolada, mięta, bardzo tłustych potraw, wszystkiego z dodatkiem kofeiny, alkoholu, owoców oraz soków cytrusowych, przetworów wykonywanych z dodatkiem pomidorów. Bardzo ważne jest również to, by unikać mocnego przyprawiania spożywaniu potraw. Pieprz, papryka, curry czy też chilli powinny zniknąć.

3

Odp: Jaka dieta przy refluksie?

Ten refluks to jest coś okropnego, ja mam potworne bole glowy, ktore ustepuja dopiero, gdy zwymiotuje cala zolc. Nie mozna normalnie funkcjonowac, zazwyczaj caly dzien leze wtedy w lozku. Zauwazylam, ze zdarza mi sie to po dniach, w ktorych jem wiecej, do tego potrawy ciezkoztrawne. Tego samego dnia jest ok, tylko uczucie pelnosci w zoladku a na drugi dzien budze sie z potwornym bolem glowy, sama nie wiem za bardzo co powinnam jeść.

4

Odp: Jaka dieta przy refluksie?

W przypadku występowania refluksu zalecana jest dieta lekkostrawna, która sprowadza się przede wszystkim do zmniejszenia ilości spożywanych tłuszczów. Produktami, które są zalecane w tym przypadku są przede wszystkim: pieczywa jasne, pszenne, czerstwe, ziemniaki gotowane, mleko oraz produkty mleczne (jogurty, maślanki), chude mięsa, warzywa – marchewka, kalafior, szpinak, buraki, łagodne przyprawy.

5

Odp: Jaka dieta przy refluksie?

Hej jak masz refluks to trzeba zrezygnować z potraw smażonych i grillowanych, najlepsze to dania gotowane na parze. Trzeba drastycznie ograniczyć tłuste jedzenie zwiększające wydzielanie się soków żołądkowych, mięso np. wieprzowinę, niektóre ryby - łososia, suma, a także marynaty i kiszonki. Powinno się też unikać produktów bogatych w błonnik, bo mogą one podrażniać błonę przewodu pokarmowego. Ma nadzieję, że pomogłam.

6

Odp: Jaka dieta przy refluksie?

Jeśli ma się refluks to powinno się unikać przede wszystkim czekolady, mięty, tłustych potraw i alkoholu.

7

Odp: Jaka dieta przy refluksie?

Przy refluksie ważnych jest kilka rzeczy. 1. Dobór potraw- dieta lekko strawna, unikamy ekscesów, bardzo tłustego jedzenia, ostrych przypraw, słodyczy i alkoholu. Liczy sie tu też forma posiłku który spożyjemy. Im bardziej płynna tym większa szansa że sie cofnie. Dlatego nie powinno się np. pić do obiadu. Odstawiamy kompociki,  cole, soczki, herbatki na później. 2. Higiena posiłku- jemy spokojnie, dokładnie żujemy każdy kawałek, odpoczywamy po posiłku. 3. Pozycja ciała- całkowicie zabronione są drzemki po obiedzie- ze względu na osłabiony wpust żołądka kiedy sie kładziemy treść naciska na niego a jedzenie cofa sie do przełyku. 4. warto jeść dużo małych posiłków w ciągu dnia aby kwas z żołądka miał sie czym zajmować.

8

Odp: Jaka dieta przy refluksie?

Dzień dobry. Kochani ja od roku zmagałam się z refluksem, piszę że zmagałam, bo już się nie zmagam, a wszytsko dzięki zmienionej diecie. Zachęcam was do znalezienia dobrego dietetyka, polecam panią Sylwię Sobczak-Piżuch z Be Light, uklada diety online więc nie trzeba łazić po gabinetach, robi to szybko, jadlospisy są przejrzyste i ładne. Od pierwszego dnia stosowania jadłospisu od pani Sylwii czułam się dobrze, bez żadnego pieczenia i cofania,a  do tego schudłam już 4 kg i ważę 55 kg co mnie niesamowicie cieszy. Dzięki pani dietetyk wiem jak mam jeść, żeby nie odczuwać dolegliwości. Zachęcam każdemu kto się z tym boryka.

9

Odp: Jaka dieta przy refluksie?

Zdrowe odżywianie i aloes od LR zdrowienaplus,com!