1

Temat: Notoryczne długi, problem

Mój brat notorycznie zaciąga długi, których nie jest w stanie spłacać. Zwykle spłacanie długów spada na moją mamę, która nie bardzo jest już sobie w stanie poradzić. Brat gra w różne gry hazardowe, dodatkowo kupuje sobie mnóstwo rzeczy na nie pożycza pieniądze a potem nie ma z czego oddać. Czy da się coś z tym zrobić? Zdaje sobie sprawę, że mój brat powienien się leczyć, ale on nie chce, jak mamy go do tego przekonać? Prosze o pomoc

2

Odp: Notoryczne długi, problem

Coś o Twoim problemie
Kleptomania to zaburzenie psychiczne polegające na występowaniu niedającego się powstrzymać popędu do kradzieży. Najczęściej polega na przywłaszczaniu sobie drobnych rzeczy, nieprzynoszących znacznych korzyści materialnych. O ile działanie to jest świadome i osoba o tej skłonności świadoma jest aspołecznego charakteru tego postępowania, to możliwość powstrzymania się od niego jest znikoma lub żadna.

3

Odp: Notoryczne długi, problem

Mam podobną sytuację która dotyczy mojej mamy. U niej powodem robienia ciągłych długów była depresja, nie radziła sobie z problemami, a te zamiast znikać pojawiały się ze zdwojoną siłą. W przypadku mojej mamy pomógł komornik. Tak, brzmi paradoksalnie, ale pomógł. Przypłaciła za to zdrowiem. Jednak się udało. Powoli do przodu. Wielkim kosztem, ale do przodu. Teraz już jest coraz lepiej, długów nie robi i oby tak dalej.

4

Odp: Notoryczne długi, problem

Nie wiem do kogo zwrocic sie, ale też mam problem z długami. Mam dochodu 350 zl ..sama wychowuje 10 corke..korzystam jeszcze z zasilku celowego z opieki..zadluzone mam mieszkanie i 8 lat temu zadluzylam sie w bankach..starsza corka miala wypadek komunikacyjny,zwolnilam sie z pracy i przestalam splacac raty..teraz juz sie pogubilam i chcialabym jednak zajac sie w koncu swoimi dlugami i zmotywowac sie a nie uciekac wciaz przed problemem.

5

Odp: Notoryczne długi, problem

Przede wszystkim notoryczne zaciąganie długów i nie spłacanie ich, to jest to takie samo uzależnienie jak narkotykowe, alkoholowe czy komputerowe. Należy jak najszybciej podjąć leczenie i udać się do poradni specjalistycznej, to bardzo ważne. Problem będzie tylko narastał tak jak piszecie powyżej, dopóki sami się z nim nie zmierzycie twarzą w twarz. Czasami niestety trzeba sięgnąć po drastyczne środki, ale takie życie.

6 Ostatnio edytowany przez ua (2017-12-11 16:37:48)

Odp: Notoryczne długi, problem

Jedynym wyjściem moim zdaniem jest udanie się do psychologa. Przyda Ci się wsparcie, poczucie, że kogoś interesują twoje problemy, że chce Ci pomóc smile Zostawiam Ci namiary na moją przesympatyczną Panią psychoterapeutkę https://psychologsiedlce.pl/ uśmiech