1

Temat: Ból mięśnia łydki

Mam taki problem z mięśniem łydki. Ostatnio pływałem i jak próbowałem odbić od dna i zacząć pływać to złapał mnie bardzo silny skurcz - ból był taki, że ledwo wyszedłem z wody. Po paru minutach przeszło i bolało już bardzo słabo - głównie przy chodzeniu.
No ale wczoraj i dzisiaj dalej czuję lekki ból przy chodzeniu, więc zastanawiam sie czy to był tylko skurcz czy może jakieś naciągnięcie mięśnia? Prosze o porady. Dziekuje

2

Odp: Ból mięśnia łydki

Jeżeli Cie dalej boli przy chodzeniu to napewno nie jest skurcz, tak więc odradzam jaki kolwiek sport, takie moga byc wlasnie efekty cwiczenia np. bez zaplecza dietetycznego.
Kup sobie naproxen i smaruj to bolące miejsce, a przed kazdym wsmarowaniem żelu obłóż miesien lodem na pare minut i dopiero mocno schlodzony potraktuj lekiem, to bardzo ważne. Powinno pomóc, jeśli zaś nie pomoże, to już musisz udać się na wizytę.

3

Odp: Ból mięśnia łydki

Od około tygodnia mam ból w górnej części łydki pod kolanem czyli z tyłu. 
Opuchlizny nie widać. Chodzę normalnie. Jedynie podczas biegu i zmiany kierunku biegu gdy stopa jest wyprostowana odczuwam lekki ból. Gdy dotykam łydki troche mocniej to boli. 
Gdy zakładam nogę na nogę i dociskam w dół to ból także pojawia się jakby pod nogą. Wcześniej mi się to nie zdarzało. Nie mam pojęcia co to może być, może wicie?  Powinnam pójść do lekarza?

4

Odp: Ból mięśnia łydki

Zwykłe skurcze łydek spowodowane są brakiem potasu lub magnezu, co idzie bardzo łatwo wyleczyć bo wystarczy pić mniej kawy i alkoholu, łykać magnez z potasem (wypłukiwane podczas wysiłku i pocenia się), no i rozciąganie. Jeśli taki ból o którym piszesz nie ustaje, to niestety samemu nic się nie zdziała, jeśli próbowałeś okładów zimnych i maści to zostanie tylko lekarz i może jakieś prześwietlenie. Poczekaj i zobaczysz jak będzie dalej.

5

Odp: Ból mięśnia łydki

Ja miałam mega problemy ze skurczami, a  najgorzej jak jechałam autem i dostałam skurczu. Dobrze, że pedał miałam akurat na hamulcu bo nie wiem co by było. Nie mogłam dosłownie podnieść nogi, a to już przestało być zabawne. Przecież mogłam zaszkodzić sobie i innym. W końcu kupiłam sobie coś z magnezem, a mianowicie Chela Mag B6, z tego co wiem też tam jest sporo potasu. No i co... przeszło mi, a więc jestem bardzo zadowolona. Czasami warto poszukać w internecie dobrych rozwiązań, a nie siedzieć i się zamartwiać. Jak to jest coś poważnego to już polecam wtedy iść do lekarza.

6

Odp: Ból mięśnia łydki

Grażyna niezłe masz przygody, ale uświadomiłaś mnie, że to nie żarty. Ja też jeżdżę autem, a przecież nigdy nie wiadomo kiedy skurcz nas dopadnie. Zamówię te tabletki, o których piszesz Chela Mag B6 i mam nadzieję, że mój stres przejdzie i będzie wszystko w porządku. Mam już dość tych skurczów dlatego dzięki za porady:)