1

Temat: Jaka dieta po wycięciu migdałków?

Witam, wczoraj wrociłam ze szpitala gdzie usunieto mi migdały, jestem teraz już piąty dzien po zabiegu i zastanawiam sie co moge jesc a czego nie mogę. Wiem tylko  ze owoce, soki, gorace czy gazowane napoje wogole nie wchodza w gre! wiem ze nie moge jesc zeczy za kwasnych, za pikantnych i za slonych, w szpitalu powiedzili mi też zebym jeszcze ppreze 2 dni chleba nie jadla. zastanawiam sie co wy jecie?? Macie jakąś specjalną dietę?

2

Odp: Jaka dieta po wycięciu migdałków?

Ja też jestem po usunięciu migadłków chyba z 4 dzien, dziś jest 5 i bardzo boli gardło ja mam płyną diete aby nie zwiększyć bólu i krwawień, Otóż jem: jogurty naturalne, deserki waniliowe nestle dla dzieci, gerberki i kisiele, i odrobine lodów tak by nie wyziębić za mocno gardła. Polecam też pić zimną herbate rómiankową która dobrze łagodzi gardło. Myślę że jeśli podobnie będziesz jeść jak ja to będzie dobrze, powodzenia.

3

Odp: Jaka dieta po wycięciu migdałków?

Taka rada, bo ja też miała usuwane  migdalki i wiem jak to jest wracać pomalutku do zdrowia. Jak uż coś zjesz, to po każdym posiłku płucz gardło wodą niegazowaną z łyżką wody utlenionej która też przynosi ukojenie dla gardła. Unikaj jedzenia twardego, ostrego, słodkiego, gorącego i ciepłego, oraz owoców bo również podrażniają chyba ze je zmiksujesz i rozcieńczysz. Musisz być na początku cierpliwa, wszystko minie.

4

Odp: Jaka dieta po wycięciu migdałków?

Jedz wszystko co nie udrażnia gardło. Ponaddto w przypadu postepowania po wycięciu migdalków są dwie szkoły : jedna to jeść miękkie, bardzo łagodne rzeczy a druga to jeść po prostu normalnie, tzn.np.nawet twarde pieczywko, które przechodząc przez gardło złuszcza nabłonek i w ten sposób ranki po migdałkach szybciej się zagoją. Sama się zastanów co dla Ciebie będzie lepsze, wszyscy doradzają jednak nie podrażniać tego gardła.