1

Temat: Problem wrastania wlosków po depilacji

Witam .
Mój problem jest dość dokuczliwy i dla mnie bardzo krępujący. Otóż chodzi o to, że po depilacji nóg wyskakują mi na nogach czerwone krostki a tego co mi wiadomo powoduje to " Wrastanie Włosków". Zaczynam treningi w siatkę a w tym sporcie nogi muszą estetycznie wyglądać i ładnie się prezentować. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić żeby ten problem całkowicie wyeliminować. Pielęgnuje skórę najlepiej jak tylko jest to możliwe, dbam o odpowiednie nawilżanie skóry, raz w tygodniu ropie piling, nie korzystam z basenów, saun, itp. i nic nie pomaga. Bardzo proszę o pomoc.
Z góry bardzo dziękuje

2

Odp: Problem wrastania wlosków po depilacji

A próbowałaś może zwykłą gąbkę z masażerem kupić (ale z takim twardszym) i okrężnymi ruchami traktować owe miejsca ?? U mnie to zadziałało ... + pod koniec kąpieli prysznic na zmianę zimną i ciepłą wodą. Powinno dać efekty, ale na wszystko trzeba czasu.

3

Odp: Problem wrastania wlosków po depilacji

Po depilacji posyp nogi talkiem, taki jaki używa się do pielęgnacji niemowlaków.

4

Odp: Problem wrastania wlosków po depilacji

Ja stosuję wosk do depilacji HB. Włoski są usuwane wraz z cebulką, o dziwo, bardzo trwale.
Udaje mi się przez dłuższy czas mieć święty spokój z tematem depilacji, którego po prostu nie cierpię ;/

5

Odp: Problem wrastania wlosków po depilacji

Ja uważam żeby bezpośrednio po goleniu, nie moczyć nóg w gorącej wodzie, bo wtedy krostki mam gwarantowane, raczej polewam chwilę zimną wodą. Gdy zaczęła się moja przygoda z depilacja nóg, to po goleniu stosowałam często piankę na poparzenia słoneczne, bo zawierała d-patenol. D-patenol działa łagodząco i mi na przykład bardzo pomagał, zaczerwienienie szybko znikało.
Nie wiedziałam, że zaczerwienienie powoduje wrastanie włosków. To chyba zależy od tego jakim sposobem depilujesz nogi, czy robisz to "z włosem" czy "pod włos", czy twoje włoski są ciemne i mocne i ciężko jest się ich pozbyć, czy raczej delikatne. Potem jeszcze kwestia tego jaką ma skórę, bo przy skórze wrażliwej każde nawet lekkie podrażnienie będzie wywoływać zaczerwienienie.

6

Odp: Problem wrastania wlosków po depilacji

Kup sobie gąbkę do kąpieli z jedną stroną szorstką - przy każdej kąpieli dokładnie i dość mocno trzyj łydki, a po wszystkim wmasuj balsam nawilżający. Mnie to pomogło. Trzeba tylko pamiętać o regularności.

7

Odp: Problem wrastania wlosków po depilacji

Również mam ten problem bylam u kilku kosmetyczek. Jedne zalecały je wyrywać za pomocą pęsetki albo igły. Inne mowily ze same włosy wyjda. Robiły mi się bardzo bolesne krostki i ropnie gdyż wlosy jednak nie przebijały się przez skore, zapętlały się. Poszłam do dermatologa. Obejrzał mnie dermatoskopem, wziął posiewy skory, włosa i mieszka włosowego. Nawet nie wiedziałam ze można takie posiewy robic. Okazlao się ze zainfekowałam sobie skore po depilacji własną flora bakteryjna. Przepisał mi antybiotyk, maść oraz zalecił jakie mam kremy stosować po depilacji zmiękczające strukturę włosa. Nie ma co się męczyć lepiej isc od razu do specjalisty niż potem wstydzić się małych blizn hmm

8

Odp: Problem wrastania wlosków po depilacji

Jeśli masz dość wrastania włosków bo depilacji - zainwestuj w trwałą redukcję zbędnego owłosienia np. z użyciem lasera diodowego LightSheer Duet. Wiele kobiet z podobnym problemem wybiera właśnie to rozwiązanie, bo niestety niektóre z nas mają tendencję do wrastania włosków, nawet jeśli regularnie wykonują peelingi i bardzo dbają o pielęgnację tych problematycznych stref.

9

Odp: Problem wrastania wlosków po depilacji

Trzeba zrobić peeling gruboziarnisty albo szorowanie szczotką ale i tak niewiele to pomoże, jesli ma się takie skłonności. No i lepiej chyba nie używać depilatora ani wosku, bo wtedy wrastają najbardziej. U mnie najlepiej sprawdza się maszynka, a szkoda bo to czasochłonne i trzeba często powtarzać.

10

Odp: Problem wrastania wlosków po depilacji

Mi też wrastają i trochę pomaga szczotkowanie na sucho, ale nie tylko przed depilacją tylko codziennie, ale włoski i tak lubią wrastać. Później nawilżanie. Oczywiście podstawa to higiena i dezynfekcja skóry po depilacji, ale nie wiem, czy można sobie całkowicie poradzić z takim problemem.